Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?
Tekrar merhaba, işlerimin yoğun olması nedeniyle bir süre günlüğe yazamadım. Artık günlüğe biraz vakit ayırmanın zamanı geldi. Bu başlık altında siz değerli ziyaretçilerime Facebook hesabınızı nasıl donduracağınızı göstereceğim. İşlem adımlarını kolaylıkla anlamanız için, yapmanız gerekenleri tek tek sıralıyorum. Öncelikle dondurmak istediğiniz Facebook hesabına giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, üst menünün en sağındaki Genel Hesap Ayarları düğmesine tıklayın. (Anasayfa yazısının yanındaki dişli şeklindeki düğme.) Genel Hesap Ayarları düğmesine tıkladıktan sonra, açılan sayfanın sol sütununda bulunan Güvenlik bağlantısına tıklayın. Güvenlik bağlantısına tıkladıktan sonra yeni bir sayfa açılacak.

Açılan sayfanın alt kısmında “Hesabını dondur.” bağlantısını göreceksin. Facebook hesabınızı dondurmak için “Hesabını dondur.” bağlantısına tıklayın. “Hesabını dondur.” bağlantısına tıkladıktan sonra “Hesabını dondurmak istediğinden emin misin?” başlıklı bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada Facebook hesabınızı dondurmanızı engellemek için son çare olarak bazı arkadaşlarınızın fotoğraflarını listeler ve fotoğrafların üzerine “Mustafa seni özleyecek.”, “Yeşim seni özleyecek.”, “Burcu seni özleyecek.” gibi yazıları yazar. Hesabınızı dondurmakta kararlıysanız bahsettiğim fotoğrafların hemen altında zorunlu ayrılma nedeni belirtme formuna geçeceksiniz. Bu form aracılığı ile ayrılma sebebinizi belirtin. Ayrılma sebepleri:

 • Facebook kullanırken kendimi güvende hissetmiyorum.
 • Sadece bir süreliğine. Geri döneceğim.
 • Facebook’u yararlı bulmuyorum.
 • Facebook’u nasıl kullanacağımı anlamadım.
 • Başka bir Facebook hesabım var.
 • Hesabım başkasının eline geçti.
 • Facebook’ta çok fazla zaman harcıyorum.
 • Facebook’dan çok fazla e-posta, davetiye ve istek alıyorum.
 • Gizlilik konusunda endişelerim var.
 • Diğer

Ayrılma sebebinizi belirttikten sonra Facebook hesabınızı dondurmak için ayrılma nedeni formunun en altındaki Onayla butonuna tıklayın. Facebook hesabı dondurma işleminizi tamamladınız. Hesabınızı dondurduğunuzda, profiliniz kapatılır ve adınız ile Facebook’ta paylaştığınız şeylerin çoğu kaldırılır. Başkaları bazı bilgilerinizi (Örneğin kendi arkadaş listelerinde adını ve kendilerine göndermiş olduğun mesajları) görebilmeye devam edecektir.

Bu yazı Hesap Dondurma kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur? için 161 cevap

 1. göcer der ki:

  geçici olarak bir süreliğine dondurmak istiyorum arz ederim

 2. gocer der ki:

  facemi geçici olarak bir süreliğine dondurmanızı arz ederim

 3. Semiha der ki:

  Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Sonunda bu iğrenç siteden kurtuldum, tekrar teşekkür ederim.

 4. Esra der ki:

  Çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız.

 5. Özer Kılıç der ki:

  Hesabımı dondurmak istiyorum, yardımcı olur musunuz?

 6. Ali İhsan Alan der ki:

  Bu Facebook sayfamdan rahatsızım. Kapatmak veya dondurmak istiyorum. Yeniden bir sayfa açmak istiyorum.

 7. Ahmet Ali Anık der ki:

  Facebook hesabıma virüs bulaştı.

 8. Filiz der ki:

  Facebook sitesinden çok memnundum fakat kuzenimin Facebook hesabına virüs girmiş, virüs gönderi paylaşmış. Ben de izledim bu nedenle benim Facebook hesabıma da bulaştı. Hesabımı kullanamıyorum, bir süreliğine dondurdum, tekrar açmayı istedim ama açamadım. Nasıl açacağım ve virüs varken nasıl kullanacağım? Şimdiden teşekkürler.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Filiz Hanım, öncelikle Facebook’a giriş yaparken kullandığınız cihazın işletim sistemini yeniden kurun veya güncel bir güvenlik yazılımıyla tarayın. Kullandığınız tarayıcıyı kaldırın ve tekrar kurun.İşletim sisteminin yeniden kurduğunuzda tarayıcınızı kaldırıp yeniden kurmanıza gerek kalmaz. Ardından Facebook.com’a girin ve hesabınıza giriş yapın. Kullanıcı adı ve şifrenizi unutmamışsanız hesabınıza giriş yaptığınız anda dondurduğunuz hesap tekrar aktif olacaktır. Hesabınıza giriş yaptığınızda facebook.com/settings?tab=applications bu bağlantıya girin ve kullanmadığınız ne kadar uygulama varsa temizleyin. Tüm bunların sonunda hesabınızı tekrar virüssüz bir şekilde kullanabilirsiniz. İyi günler dileriz.

 9. A. Efe Karadaş der ki:

  Facebook profilimi kapatmak istiyorum.

 10. Nafiz Öztürk der ki:

  Kapatmak istiyorum.

 11. Serkeş der ki:

  Kimlik bilgilerim doğru olduğu halde Facebook tarafından engelleniyorum. İyi oldu zatenfazla zamaanımı alıyordu. Bu nedenle hesabımı dondurmak istiyorum.

 12. Recep der ki:

  Teşekkür ederim.

 13. Zeki Yalçın der ki:

  Hesabımı geçici olarak dondurmak istiyorum.

 14. Guler Huseynova der ki:

  Salam. Men Facebook hesabımı dondurmak isteyirem ancak ayarlar bölümünde hesap dondurma yazısı yok. İsim, şifre falan var ama dondurmak için hesap yazısı yok. Nece edebilirem?

 15. Seda der ki:

  Face sayfamı kapatmak istiyorum ama olmuyor.

 16. Gülay der ki:

  Hesabımı geçici olarak dondurmak istiyorum!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir