Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silmek (Resimli Anlatım)

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silmek (Resimli Anlatım)
Merhaba arkadaşlar, bundan önceki Facebook Hesabı Dondurma başlıklı yazımda günlüğe işlerim yüzünden uzunca bir süre yazamadığımı belirtmiştim. Bu açığı kapatmak için anlatımlara hızla devam ediyoruz. Şimdi sizlere Facebook hesabınızı kalıcı olarak nasıl sileceğinizi resimli olarak anlatacağım. İlk olarak kalıcı olarak silmek istediğiniz hesapla Facebook’a giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra Ayarlar düğmesine tıklayın.

Ayarlar düğmesini bulamadıysanız aşağıdaki ekran görüntüsü size yardımcı olacaktır.Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme - Adım 1

Gösterdiğim Ayarlar düğmesine tıkladıktan sonra açılan menüden Hesap Ayarları bağlantısına tıklayın. Hesap Ayarları bağlantısına tıkladıktan sonra Genel Hesap Ayarları başlıklı sayfaya yönlendirileceksiniz. Yönlendirildiğiniz bu sayfada bulunan “Facebook verilerinin kopyasını indir.” bağlantısı sayesinde Facebook üzerinde yaptığınız ve silinmesini istemediğiniz tüm eylemleri bilgisayarınıza yedekleyebilirsiniz. Yedek alma işlemini zorunlu değil, atlayabilirsiniz ama biz yedek almak isteyen kullanıcılar olacağı için hatırlatmak istedik. Kalıcı olarak silme işleminden önce son olarak hatırlatmakta fayda var, Facebook hesabınızı kalıcı olarak sildiğinizde, silme işleminin geri dönüşü yoktur. Fotoğraflar, mesajlar ve diğer tüm veriler kalıcı olarak silinecektir. Hesabınızın silinmesini istiyor ama verilerinizin silinmesini istemiyorsanız, yukarıda bahsettiğim “Facebook verilerinin kopyasını indir.” bağlantısını kullanabilirsiniz. Şimdi silme işlemini bitirmek için BURAYA tıklayın. Verdiğim bağlantıya tıkladıktan sonra bir onay kutusu açılacak. Açılan onay kutusunu aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

Hesabımı Sil
Açılan onay kutusundan “Hesabımı Sil” düğmesine tıklayın. Hesabımı sil düğmesine tıkladıktan sonra Facebook hesabınızı kalıcı olarak silme işlemini tamamlamış oluyorsunuz.

Bu yazı Hesap Silme kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silmek (Resimli Anlatım) için 83 cevap

 1. Celal Bayazıt der ki:

  Hesabı ortadan kaldırmak istiyorum. Google’de gözükmek istemiyorum.

  • Arslan Alaca der ki:

   Zaten Google kullanmanıza gerek yok. Yukarıda anlatılan adımları takip etmeniz yeterli. Adımları tek tek uyguladığınızda Facebook hesabınızı başarıyla kaldırmış olacaksınız.

 2. nihalyıldız der ki:

  hasep silme

 3. Gün Ay der ki:

  Hesabı kalıcı olarak sildiğimizde arkadaşlarımızla yapmış olduğumuz konuşmalar mesaj kutusunda kalıyor mu?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Hesabınızı kalıcı olarak sildiğinizde, arkadaşlarınızla yapmış olduğunuz konuşmalar dahil her şey kalıcı olarak silinir.

 4. Selda Kocaer der ki:

  Birden fazla hesabım olduğu için kapatmak istiyorum.

 5. Ibo Nas der ki:

  Kullanmıyorum, bu yüzden kapatacağım.

 6. fatma fatoş çetiner der ki:

  Facebook adresimi silmek istiyorum.

 7. İSMAİL der ki:

  Kalıcı olarak silmek istiyorum.

 8. İmran Gülbahçe der ki:

  Merhaba, Facebook hesabımı tamamen ve kalıcı olarak silmek istiyorum.

 9. Cengiz der ki:

  Hotmail hesabımın şifresini hatırlamıyorum. Bu yüzden girişimi onaylayamıyorum. Başka bir yöntemi yok mu?

  • facebookhesapkapat der ki:

   SMS, Gizli Soru veya diğer hesap doğrulama yöntemlerini kullanarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

   • Muhammet Ali Erdoğan der ki:

    Sayın Facebook yetkilileri Facebook hesabım kötü kullanıcılar tarafından bir haftada iki defa ele geçirildi. Şimdi Facebook hesabımı geri alamıyorum. Bana nasıl yardımcı olursunuz acaba?

    Not: İletişim bilgileri yönetici tarafından kaldırıldı.

    • facebookhesapkapat der ki:

     Bilgisayarınızda tuş kaydedici zararlı yazılımlar olabilir. Güncel bir anti virüs yazılımı ile bilgisayarınıza tarama yapın. Bunun yanında hesabınızın çalınmasıyla ilgili gerekli mevkilere suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Ciddi bir suçtur, ayrıca hesabınızın kim tarafından ele geçirildiğini de bu sayede öğrenebilirsiniz.

 10. Hasan Hüseyin der ki:

  Sil.

 11. Şirin Can der ki:

  Bu sayfamda istenmedik olaylarla karşı karşıya kaldığım için Facebook hesabımın silinmesini istiyorum.

 12. Salih der ki:

  Ben hesabımı kapatmak istiyorum.

 13. Abdülhamit Akgün der ki:

  İnsanları yargısız infaz yapmaktasınız. Neden kullanıma kapalı iken ikinci kez kapattınız. İki ay olmuş, beklemek zorunda değilim. Kapatınız lütfen.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Biz engelleme veya kapatma yapmıyoruz. Sadece insanlara hesaplarını nasıl kapatabileceklerini gösteriyoruz.

 14. Dora der ki:

  İki tane Facebook hesabımız varsa, bu durumda her ikisi de mi siliniyor yoksa silinmesini istediğimiz Facebook hesabımız mı siliniyor?

 15. G. Türker der ki:

  Ben salağım ama burada çok iyi anlatmışlar. Bu arada adım ve soyadımı biliyorsunuz, Facebook’tan istek gönderin lütfen.

 16. Süleyman der ki:

  Facebook sayfamı açıyorum ve bazı özel şeylerim olduğundan hesabımın kapatılmasını istiyorum. Mümkünse kapatılsın.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Süleyman Bey hesabınızı yukarıdaki başlıkta anlatılanlara göre siz siliyorsunuz. Silme işlemini biz yapmıyoruz, siz yapıyorsunuz.

 17. Eylem Kılıç der ki:

  Hotmail adresimi tamamen kapattığımda otomatikman Facebook profilim de kapanır mı? Çok merak ediyorum, lütfen cevap yazabilir misiniz? Bir arkadaşım “Hotmail adresini kapat, Facebook’da kapanır.” demişti. Böyle bir şey var mı?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Eylem Hanım Hotmail e-posta hesabınızı kapattığınızda Facebook hesabınız kesinlikle kapanmaz. Sadece hesabınızın e-posta hesabına olan erişimi silinir, Facebook sizden yeni ve geçerli bir e-posta hesabı girmenizi ister. Facebook hesabını tamamen silmek için yorum yaptığınız başlıkta anlatılanları yapın, konunun sonunda hesabınızı silebilmeniz için bir bağlantı mevcut.

 18. Demet der ki:

  Hesabı sildikten sonra aynı Hotmail ile başka Facebook hesabı açılabilir miyim? Yoksa o Hotmail’i kullandığım için başka e-posta hesabı açmam mı gerekiyor? Acil yardım lütfen.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Hesabınız tamamen silindikten sonra aynı e-posta adresiyle farklı hesap açabilirsiniz.

 19. Davut der ki:

  Ders çalışabilmek için Facebook hesabımın kapatılmasını istiyorum. Lütfen hesabımı kapatın.

 20. Neslihan Karakurt der ki:

  Facebook hesabımın kapatılmasını istiyorum.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Neslihan Hanım hesabınızı biz kapatmıyoruz. Biz sadece hesabınızı nasıl kapatabileceğiniz hakkında bilgi veriyoruz.

 21. Kemal Bulut der ki:

  Aile hayatım sekteye uğruyor, kapatmak istiyorum.

 22. Yunus der ki:

  Başkaları Facebook profilimi kullanıyor.

 23. Sevgi der ki:

  Çok rahatsız oluyorum.

 24. Tülin Sever der ki:

  Facebook hesabımı dondurmak isterken kalıcı olarak kapatmışım. Geri almam mümkün mü?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Tülin Hanım bu gibi yanlışlıklarda mağduriyetin önüne geçebilmek için kalıcı olarak kapatma işlemi, işlemi başlattıktan 14 gün sonra gerçekleşiyor. Eğer 14 gün geçmediyse hesabınıza giriş yapın ve silme işlemini iptal edin. 14 gün geçtiyse yapılabilecek bir şey yok.

   • Emir der ki:

    Ben Mayıs ayının sonunda kapatma işlemini gerçekleştirdim. Şu tarihte kapatılacak gibisinden bir uyarı görüyordum. Şimdi baktığımda 20’ünde diyor. Neden böyle bir durum oldu?

    • facebookhesapkapat der ki:

     Kapatma işleminden sonra hesabına biri girmiş olabilir.

     • Emir der ki:

      Hayır benden başka kimse bilmiyor şifreyi.

     • facebookhesapkapat der ki:

      Bundan emin olamazsınız. Kendi hesabınıza belirli aralıklarla giriş yaptığınız için de silme işlemi ileri alınmış olabilir. En iyisi siz hesabınıza giriş yapın, ayarlar sayfasından güvenliği seçin ve giriş onaylarını etkinleştirin. Böylece hesabınıza sizden habersiz kimsenin girmediğinden emin olursunuz. Ayrıca hesabınız silinene kadar hesabınıza girmezseniz silinme işlemi tekrar ileri bir tarihe atanmaz.

 25. Enes der ki:

  Kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme giriş yapın ve ardından hesabımı kapat linkine tıklayın ve gelen sayfada yukarıdaki resimde de görüleceği üzere “Gönder” butonuna tıklayın. Ardından sizden şifrenizi isteyen ve güvenlik numarasını yazmanızı isteyen bir sayfa gelecek. Buradaki işlemi de yapmanızın ardından artık Facebook Hesabınızı Kapatma işleminiz tamamlanmış ve eklenen her şeyi geri getirilemeyecek şekilde silmiş olacaksınız. Ama yine de eskisi gibi 14 günlük bir limitin konulmuş olduğunu bu sürede de hesabınıza giriş yapmadığınızda tamamen silineceğini unutmayalım. Artık Facebook’u illet olarak gören ve kendisinden tamamen kurtulmak isteyen kullanıcılar bu şekilde bu illetten kurtularak rahatlamanın hazzına varabilirler. Ancak bu imkan olmadan önce bu imkanı kullanmak cazip geliyordu, şimdi imkan verildiğinden dolayı hesap kapatma işlemi cazip gelmeyerek hesabını silmek isteyenlerin öyle çok da fazla olacağını düşünmüyoruz. Ama ben bir kaç güne kadar bunu uygulayarak Facebook hesabını kapatacak kişilerden biri olacağım.

  • Ayla der ki:

   Bir günde kapatabilme şansımız yok mu?

   • facebookhesapkapat der ki:

    Kapatma işlemini başlattığınızda hesabınız dondurulur ve başkaları tarafından gözükmez. Kapatma işlemini rahatlıkla başlatabilirsiniz, kaç gün sürdüğünün bir önemi yok. Tek yapmanız gereken hesabınıza girmemek.

 26. Umran Bayrav Yıldırım der ki:

  Ben bu hesabımı kapatmak istiyorum.

 27. Sensiz Olmaz der ki:

  Ben hesabımı sildim fakat iki gün sonra giriş yapmaya çalıştım. Silme ya da iptal etme seçeneği geldi ve ben silme işlemini onayladım. Giriş yapmadım, buna rağmen 14 günlük zaman tekrar başlar mı? Yani silinme işlemi ileri tarihe atılır mı?

 28. Nurefşan der ki:

  Hesabı kapattığımızda Google’den ismimizi arattığımızda çıkan Facebook sayfaları da gidecek değil mi?

 29. Derya der ki:

  Merhaba bir şey sorabilir miyim? Adımıza açılmış olan sahte hesaptan nasıl kurtulabilirim? Şikayet etmek dışında. Sahte hesap benim fotoğraflarımı kullanıp, adımla başkalarıyla benmişim gibi konuşuyor. Savcılığa şikayette bulundum ama başka ne yapabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Savcılığa şikayet etmekle en iyisini yapmışsınız. Taklit hesabı kapatmanın tek yolu, hesabı şikayet etmektir. Rastgele bir şikayetten bahsetmiyorum. Söz konusu profile girin ve şikayet sayfasını açın. Taklit hesap olduğunu belirtin, taklit ettiği hesabı da belirtmeyi unutmayın. Zaten savcılıktan da sonuç çıkacaktır, bir süre sonra da taklit hesap şikayetiniz sayesinde kapanacaktır.

 30. Hatice Özkoç der ki:

  Hesabımızı silmemiz halinde daha önce mesaj gönderdiğimiz kimselerin hesaplarında bu paylaşımlarımız durmaya devam ediyor mu yoksa onlarda siliniyor mu? Hesap dondurmada karşı taraf silmedikçe kalıyor sanıyorum ama silmede durum nedir?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Hesabınızı silmeden önce mesajlarınızı görmesini istemediğiniz kişiyi engelleyin. Gelen kutusunda mesajlarınız adsız gözükecektir. Hesabınızı sildikten sonra da bir süre daha adsız gözüküp tamamen silinecektir.

 31. Esra der ki:

  Benim Facebook adresim çalındı ve benim adıma arkadaşlarıma mesaj gönderildi, para istendi. Aynı zamanda Hotmail adresim de çalındı. İlk etapta e-posta doğrulayıcı yöntemle geri alıp Facebook adresime tekrar ulaştım ama akabinde tekrar çaldılar ve şu an Hotmail adresime doğrulayıcı soruyla bile giremiyorum. Facebook adresimi nasıl kapatabilirim suç duyurusunda bulunmak için savcılık dışında yetkili merci neresidir? Bir de Hotmail hesabımda hasas bilgilere ulaşıldı diye bir yazı çıkardı, bilgilerim değiştirilmiş olabilir mi? Nasıl geri alabilirim görüşebileceğim yetkili bir yer var mı? Hotmail için, yıllardır her yerde kullandığım mail adresim yardımınız için şimdiden teşekkürler.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Esra Hanım öncelikle geçmiş olsun. Size yardımcı olabilecek sayfamız için http://www.facebookhesapkapat.com/facebook-sifrem-calindi-ne-yapmaliyim/ bu bağlantıyı yeni sayfada açın ve “Facebook şifrem ve e-posta adresim çalındı, ne yapmalıyım?” kısmında anlatılanları uygulayın. Bu kısımda anlatılanlar ve Facebook’un yönlendirmelerini tam olarak uygularsanız hesabınızı geri alabilirsiniz.

   Hotmail hesabınıza gelelim. Hotmail hesabınıza telefon numaranızı tanımlamış mıydınız? Çünkü hassas bilgilere erişmeye çalıştığınızdan hesabınızı doğrulamak için bir güvenlik kodu kullanmanız gerekiyor. Telefon numaranız kayıtlıysa Hotmail hesabınızı kurtarmak için telefonunuza gelen kodu kullanabilirsiniz. Hotmail konusunda fazla bilgi sahibi değiliz. Tavsiyemiz sorununuzu çözseniz de çözmeseniz de savcılığa suç duyurusunda bulunmanız. Umarım takipsizlik kararı çıkmaz. Tekrar mağdur olmamak için http://www.facebookhesapkapat.com/facebook-sifresi-kirma/ bu konudaki tavsiyeleri okumanızı tavsiye ederiz.

 32. Feyzi Ertuğrul der ki:

  Kalıcı olarak Facebook hesabımı kapatmak istiyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 33. Cem Ali Güzel der ki:

  Facebook hesabımı kapatmak istiyorum.

 34. Esra Çufaoğlu der ki:

  Facebook hesabımı kapatmak istiyorum.

 35. Müge der ki:

  Facebook’ta arkadaşım olarak ekli olan kişilerle konuşmalarımızı ben sildiğimde onlar silmemiş ise ve ben bende arkadaş olarak ekli olan kişinin Facebook adresinde de benle olan mesajları sildiğimde silinir mi karşı taraftaki mesajlar?

 36. Kenan der ki:

  Paşam sağ ol. Yardımcı olduğun için teşekkürler.

 37. Mesut İlhan der ki:

  Çok çok çok teşekkürler.

 38. Merve Zafer der ki:

  Ben Facebook hesabımı sildim ve 14 gün sonra giriş yapmazsam tamamen silinecekmiş. Peki sorum şu; 14 gün içinde giriş yapmadım ve silindi diyelim. Yazdığım yorumlarda silinecek mi? Kişilerle konuşmalarım da silinecek mi? Yani onların gelen kutusunda mesajlarım duracak mı? Durma bile adım gözükür mü?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Merve Hanım, hesabınız kalıcı olarak silindikten sonra tüm yorum ve beğenileriniz silinir. Kişilerle konuşmalarınıza gelince. Mesajlarınız gelen kutusunda “Facebook Kullanıcısı” adıyla bir müddet gözüktükten sonra silinir.

 39. Tuğba der ki:

  Merhaba Facebook hesabını kalıcı olarak sildikten sonra arkadaşlarımın arkadaş listesinde yine adım görünecek mi? Diyelim ki kalıcı olarak sildiğimde pişman oldum, tekrar geri açabilecek miyim?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Tuğba Hanım, hesabınızı kalıcı olarak sildiğinizde eski hesabınızı geri getiremezsiniz. Zaten Facebook kalıcı silme işlemini hemen gerçekleştirmez. 14 gün boyunca hesabınızı dondurur ve 14. günün sonunda hesabınızı kalıcı olarak siler. Siz bu 14 günlük süre zarfından geri dönüp dönmeyeceğinize karar verebilirsiniz. Kısaca hesabınızı kalıcı olarak silindikten sonra eski hesabınızı geri getiremezsiniz. Sadece yeni hesap açabilirsiniz.

 40. Rozerin Asmin der ki:

  Peki ben hesabımı sildim, fakat adım kalacak mı olduğu gibi? Örnek olarak, “Ali Ahmet” adımızsa, öyle mi kalacak yoksa 14 günden sonra Facebook Kulanıcısı olarak değişecek mi?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Facebook Kullanıcısı olarak değişecek fakat şöyle bir durum var sistem yoğunluğundan dolayı değişimler biraz zaman alabiliyor.

 41. Murat der ki:

  Yeni dizüstü bilgisayarımdan giriyorum, aynı dediğiniz gibi yapıyorum ama orada “Hesap Ayarları” çıkmıyor. Orada yazılı olan şeyler “Sayfa oluştur, raklam ver, yardım, ayarlar, çıkış” Hangisine tıklamam gerekiyor, yardımcı olabilir misiniz?

 42. mücahit der ki:

  ben başkası hebının şifresini çaldırmış onun için onun hesabıbı tamamen nasıl kapatacağız

 43. rabia karabulut der ki:

  Ben facemi kapattim ama ismim gitti numara geldi yerine bide arkadaslarin gelen kutusundaki mesaj silinirmi gormek istemedihinizi engelleyin demissiniz ben engellemeden sildim peki ailinmezmi artik

 44. rabia karabulut der ki:

  Facemi kapattim numara cikti ismim yerine bide atkadaslarimdaki mesajlarim silinmemis silinmesi icin hepsini engellememmi lazimdi

 45. Derya Demir der ki:

  MSN şifrem ve Facebook şifrem başkasının elinde. Ne olur kaldırın. Müstehcen fotoğraflar paylaşıyorlar. MSN şifrem de olmadığı için hesabımı geri alamıyorum. Çok zor durumdayım. Ne olur Facebook hesabımı tamamen silin. Yayınlayıp yayınlayıp herkes görünce geri siliyor. MSN şifremi de Facebook şifremi çalan kişi aldı.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Derya Demir, konuyla ilgili yapabileceğiniz bir şey yok. Ancak suç duyurusunda bulunursanız şifrenizi çalan kişileri adalete teslim edebilirsiniz.

 46. Hayat Güzel der ki:

  Ben Facebook hesabımı silmek istiyorum ama hesap silinirse karşı taraftaki mesajlar da kalıcı olarak silinir mi? Lütfen yardımcı olun.

 47. Mehmet der ki:

  Facebook profilimi tamamen sildikten sonra aynı Hotmail adresim ile yeni Facebook hesabı açabilir miyim?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Hesabınız 14. günün sonunda tamamen silindikten sonra eski e-posta adresinizle yeni Facebook hesabı açabilirsiniz.

 48. Özcan der ki:

  Tamamen sildiğim mesaj ve konuşmalar savcılık tarafından istenirse tekrar çıkartılabilir mi? Mahkeme yoluyla aleyhimde kullanılabilir mi? Ne yapmam gerekiyor?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir