Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silmek (Resimli Anlatım)

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silmek (Resimli Anlatım)
Merhaba arkadaşlar, bundan önceki Facebook Hesabı Dondurma başlıklı yazımda günlüğe işlerim yüzünden uzunca bir süre yazamadığımı belirtmiştim. Bu açığı kapatmak için anlatımlara hızla devam ediyoruz. Şimdi sizlere Facebook hesabınızı kalıcı olarak nasıl sileceğinizi resimli olarak anlatacağım. İlk olarak kalıcı olarak silmek istediğiniz hesapla Facebook’a giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra Ayarlar düğmesine tıklayın.


Ayarlar düğmesini bulamadıysanız aşağıdaki ekran görüntüsü size yardımcı olacaktır.Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme - Adım 1

Gösterdiğim Ayarlar düğmesine tıkladıktan sonra açılan menüden Hesap Ayarları bağlantısına tıklayın. Hesap Ayarları bağlantısına tıkladıktan sonra Genel Hesap Ayarları başlıklı sayfaya yönlendirileceksiniz. Yönlendirildiğiniz bu sayfada bulunan “Facebook verilerinin kopyasını indir.” bağlantısı sayesinde Facebook üzerinde yaptığınız ve silinmesini istemediğiniz tüm eylemleri bilgisayarınıza yedekleyebilirsiniz. Yedek alma işlemini zorunlu değil, atlayabilirsiniz ama biz yedek almak isteyen kullanıcılar olacağı için hatırlatmak istedik.


Kalıcı olarak silme işleminden önce son olarak hatırlatmakta fayda var, Facebook hesabınızı kalıcı olarak sildiğinizde, silme işleminin geri dönüşü yoktur. Fotoğraflar, mesajlar ve diğer tüm veriler kalıcı olarak silinecektir. Hesabınızın silinmesini istiyor ama verilerinizin silinmesini istemiyorsanız, yukarıda bahsettiğim “Facebook verilerinin kopyasını indir.” bağlantısını kullanabilirsiniz. Şimdi silme işlemini bitirmek için BURAYA tıklayın. Verdiğim bağlantıya tıkladıktan sonra bir onay kutusu açılacak. Açılan onay kutusunu aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

Hesabımı Sil
Açılan onay kutusundan “Hesabımı Sil” düğmesine tıklayın. Hesabımı sil düğmesine tıkladıktan sonra Facebook hesabınızı kalıcı olarak silme işlemini tamamlamış oluyorsunuz.

“Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silmek (Resimli Anlatım)” üzerine 79 düşünce
  1. Zaten Google kullanmanıza gerek yok. Yukarıda anlatılan adımları takip etmeniz yeterli. Adımları tek tek uyguladığınızda Facebook hesabınızı başarıyla kaldırmış olacaksınız.

 1. Hesabı kalıcı olarak sildiğimizde arkadaşlarımızla yapmış olduğumuz konuşmalar mesaj kutusunda kalıyor mu?

  1. Hesabınızı kalıcı olarak sildiğinizde, arkadaşlarınızla yapmış olduğunuz konuşmalar dahil her şey kalıcı olarak silinir.

 2. Hotmail hesabımın şifresini hatırlamıyorum. Bu yüzden girişimi onaylayamıyorum. Başka bir yöntemi yok mu?

  1. SMS, Gizli Soru veya diğer hesap doğrulama yöntemlerini kullanarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

   1. Sayın Facebook yetkilileri Facebook hesabım kötü kullanıcılar tarafından bir haftada iki defa ele geçirildi. Şimdi Facebook hesabımı geri alamıyorum. Bana nasıl yardımcı olursunuz acaba?

    Not: İletişim bilgileri yönetici tarafından kaldırıldı.

    1. Bilgisayarınızda tuş kaydedici zararlı yazılımlar olabilir. Güncel bir anti virüs yazılımı ile bilgisayarınıza tarama yapın. Bunun yanında hesabınızın çalınmasıyla ilgili gerekli mevkilere suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Ciddi bir suçtur, ayrıca hesabınızın kim tarafından ele geçirildiğini de bu sayede öğrenebilirsiniz.

 3. Bu sayfamda istenmedik olaylarla karşı karşıya kaldığım için Facebook hesabımın silinmesini istiyorum.

 4. İnsanları yargısız infaz yapmaktasınız. Neden kullanıma kapalı iken ikinci kez kapattınız. İki ay olmuş, beklemek zorunda değilim. Kapatınız lütfen.

  1. Biz engelleme veya kapatma yapmıyoruz. Sadece insanlara hesaplarını nasıl kapatabileceklerini gösteriyoruz.

 5. İki tane Facebook hesabımız varsa, bu durumda her ikisi de mi siliniyor yoksa silinmesini istediğimiz Facebook hesabımız mı siliniyor?

 6. Ben salağım ama burada çok iyi anlatmışlar. Bu arada adım ve soyadımı biliyorsunuz, Facebook’tan istek gönderin lütfen.

 7. Facebook sayfamı açıyorum ve bazı özel şeylerim olduğundan hesabımın kapatılmasını istiyorum. Mümkünse kapatılsın.

  1. Süleyman Bey hesabınızı yukarıdaki başlıkta anlatılanlara göre siz siliyorsunuz. Silme işlemini biz yapmıyoruz, siz yapıyorsunuz.

 8. Hotmail adresimi tamamen kapattığımda otomatikman Facebook profilim de kapanır mı? Çok merak ediyorum, lütfen cevap yazabilir misiniz? Bir arkadaşım “Hotmail adresini kapat, Facebook’da kapanır.” demişti. Böyle bir şey var mı?

  1. Eylem Hanım Hotmail e-posta hesabınızı kapattığınızda Facebook hesabınız kesinlikle kapanmaz. Sadece hesabınızın e-posta hesabına olan erişimi silinir, Facebook sizden yeni ve geçerli bir e-posta hesabı girmenizi ister. Facebook hesabını tamamen silmek için yorum yaptığınız başlıkta anlatılanları yapın, konunun sonunda hesabınızı silebilmeniz için bir bağlantı mevcut.

   1. Merhaba, benim size bir sorum olacaktı. Ben bir Hotmail hesabıyla Facebook sayfası açtım. Aynı Hotmail ile Twitter hesabı da açabilir miyim?

 9. Hesabı sildikten sonra aynı Hotmail ile başka Facebook hesabı açılabilir miyim? Yoksa o Hotmail’i kullandığım için başka e-posta hesabı açmam mı gerekiyor? Acil yardım lütfen.

  1. Hesabınız tamamen silindikten sonra aynı e-posta adresiyle farklı hesap açabilirsiniz.

 10. Ders çalışabilmek için Facebook hesabımın kapatılmasını istiyorum. Lütfen hesabımı kapatın.

  1. Neslihan Hanım hesabınızı biz kapatmıyoruz. Biz sadece hesabınızı nasıl kapatabileceğiniz hakkında bilgi veriyoruz.

  1. Tülin Hanım bu gibi yanlışlıklarda mağduriyetin önüne geçebilmek için kalıcı olarak kapatma işlemi, işlemi başlattıktan 14 gün sonra gerçekleşiyor. Eğer 14 gün geçmediyse hesabınıza giriş yapın ve silme işlemini iptal edin. 14 gün geçtiyse yapılabilecek bir şey yok.

   1. Ben Mayıs ayının sonunda kapatma işlemini gerçekleştirdim. Şu tarihte kapatılacak gibisinden bir uyarı görüyordum. Şimdi baktığımda 20’ünde diyor. Neden böyle bir durum oldu?

     1. Bundan emin olamazsınız. Kendi hesabınıza belirli aralıklarla giriş yaptığınız için de silme işlemi ileri alınmış olabilir. En iyisi siz hesabınıza giriş yapın, ayarlar sayfasından güvenliği seçin ve giriş onaylarını etkinleştirin. Böylece hesabınıza sizden habersiz kimsenin girmediğinden emin olursunuz. Ayrıca hesabınız silinene kadar hesabınıza girmezseniz silinme işlemi tekrar ileri bir tarihe atanmaz.

 11. Kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme giriş yapın ve ardından hesabımı kapat linkine tıklayın ve gelen sayfada yukarıdaki resimde de görüleceği üzere “Gönder” butonuna tıklayın. Ardından sizden şifrenizi isteyen ve güvenlik numarasını yazmanızı isteyen bir sayfa gelecek. Buradaki işlemi de yapmanızın ardından artık Facebook Hesabınızı Kapatma işleminiz tamamlanmış ve eklenen her şeyi geri getirilemeyecek şekilde silmiş olacaksınız. Ama yine de eskisi gibi 14 günlük bir limitin konulmuş olduğunu bu sürede de hesabınıza giriş yapmadığınızda tamamen silineceğini unutmayalım. Artık Facebook’u illet olarak gören ve kendisinden tamamen kurtulmak isteyen kullanıcılar bu şekilde bu illetten kurtularak rahatlamanın hazzına varabilirler. Ancak bu imkan olmadan önce bu imkanı kullanmak cazip geliyordu, şimdi imkan verildiğinden dolayı hesap kapatma işlemi cazip gelmeyerek hesabını silmek isteyenlerin öyle çok da fazla olacağını düşünmüyoruz. Ama ben bir kaç güne kadar bunu uygulayarak Facebook hesabını kapatacak kişilerden biri olacağım.

   1. Kapatma işlemini başlattığınızda hesabınız dondurulur ve başkaları tarafından gözükmez. Kapatma işlemini rahatlıkla başlatabilirsiniz, kaç gün sürdüğünün bir önemi yok. Tek yapmanız gereken hesabınıza girmemek.

 12. Ben hesabımı sildim fakat iki gün sonra giriş yapmaya çalıştım. Silme ya da iptal etme seçeneği geldi ve ben silme işlemini onayladım. Giriş yapmadım, buna rağmen 14 günlük zaman tekrar başlar mı? Yani silinme işlemi ileri tarihe atılır mı?

 13. Hesabı kapattığımızda Google’den ismimizi arattığımızda çıkan Facebook sayfaları da gidecek değil mi?

 14. Merhaba bir şey sorabilir miyim? Adımıza açılmış olan sahte hesaptan nasıl kurtulabilirim? Şikayet etmek dışında. Sahte hesap benim fotoğraflarımı kullanıp, adımla başkalarıyla benmişim gibi konuşuyor. Savcılığa şikayette bulundum ama başka ne yapabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Savcılığa şikayet etmekle en iyisini yapmışsınız. Taklit hesabı kapatmanın tek yolu, hesabı şikayet etmektir. Rastgele bir şikayetten bahsetmiyorum. Söz konusu profile girin ve şikayet sayfasını açın. Taklit hesap olduğunu belirtin, taklit ettiği hesabı da belirtmeyi unutmayın. Zaten savcılıktan da sonuç çıkacaktır, bir süre sonra da taklit hesap şikayetiniz sayesinde kapanacaktır.

 15. Hesabımızı silmemiz halinde daha önce mesaj gönderdiğimiz kimselerin hesaplarında bu paylaşımlarımız durmaya devam ediyor mu yoksa onlarda siliniyor mu? Hesap dondurmada karşı taraf silmedikçe kalıyor sanıyorum ama silmede durum nedir?

  1. Hesabınızı silmeden önce mesajlarınızı görmesini istemediğiniz kişiyi engelleyin. Gelen kutusunda mesajlarınız adsız gözükecektir. Hesabınızı sildikten sonra da bir süre daha adsız gözüküp tamamen silinecektir.

 16. Benim Facebook adresim çalındı ve benim adıma arkadaşlarıma mesaj gönderildi, para istendi. Aynı zamanda Hotmail adresim de çalındı. İlk etapta e-posta doğrulayıcı yöntemle geri alıp Facebook adresime tekrar ulaştım ama akabinde tekrar çaldılar ve şu an Hotmail adresime doğrulayıcı soruyla bile giremiyorum. Facebook adresimi nasıl kapatabilirim suç duyurusunda bulunmak için savcılık dışında yetkili merci neresidir? Bir de Hotmail hesabımda hasas bilgilere ulaşıldı diye bir yazı çıkardı, bilgilerim değiştirilmiş olabilir mi? Nasıl geri alabilirim görüşebileceğim yetkili bir yer var mı? Hotmail için, yıllardır her yerde kullandığım mail adresim yardımınız için şimdiden teşekkürler.

  1. Esra Hanım öncelikle geçmiş olsun. Size yardımcı olabilecek sayfamız için http://www.facebookhesapkapat.com/facebook-sifrem-calindi-ne-yapmaliyim/ bu bağlantıyı yeni sayfada açın ve “Facebook şifrem ve e-posta adresim çalındı, ne yapmalıyım?” kısmında anlatılanları uygulayın. Bu kısımda anlatılanlar ve Facebook’un yönlendirmelerini tam olarak uygularsanız hesabınızı geri alabilirsiniz.

   Hotmail hesabınıza gelelim. Hotmail hesabınıza telefon numaranızı tanımlamış mıydınız? Çünkü hassas bilgilere erişmeye çalıştığınızdan hesabınızı doğrulamak için bir güvenlik kodu kullanmanız gerekiyor. Telefon numaranız kayıtlıysa Hotmail hesabınızı kurtarmak için telefonunuza gelen kodu kullanabilirsiniz. Hotmail konusunda fazla bilgi sahibi değiliz. Tavsiyemiz sorununuzu çözseniz de çözmeseniz de savcılığa suç duyurusunda bulunmanız. Umarım takipsizlik kararı çıkmaz. Tekrar mağdur olmamak için http://www.facebookhesapkapat.com/facebook-sifresi-kirma/ bu konudaki tavsiyeleri okumanızı tavsiye ederiz.

 17. Facebook’ta arkadaşım olarak ekli olan kişilerle konuşmalarımızı ben sildiğimde onlar silmemiş ise ve ben bende arkadaş olarak ekli olan kişinin Facebook adresinde de benle olan mesajları sildiğimde silinir mi karşı taraftaki mesajlar?

 18. Ben Facebook hesabımı sildim ve 14 gün sonra giriş yapmazsam tamamen silinecekmiş. Peki sorum şu; 14 gün içinde giriş yapmadım ve silindi diyelim. Yazdığım yorumlarda silinecek mi? Kişilerle konuşmalarım da silinecek mi? Yani onların gelen kutusunda mesajlarım duracak mı? Durma bile adım gözükür mü?

  1. Merhaba Merve Hanım, hesabınız kalıcı olarak silindikten sonra tüm yorum ve beğenileriniz silinir. Kişilerle konuşmalarınıza gelince. Mesajlarınız gelen kutusunda “Facebook Kullanıcısı” adıyla bir müddet gözüktükten sonra silinir.

 19. Merhaba Facebook hesabını kalıcı olarak sildikten sonra arkadaşlarımın arkadaş listesinde yine adım görünecek mi? Diyelim ki kalıcı olarak sildiğimde pişman oldum, tekrar geri açabilecek miyim?

  1. Merhaba Tuğba Hanım, hesabınızı kalıcı olarak sildiğinizde eski hesabınızı geri getiremezsiniz. Zaten Facebook kalıcı silme işlemini hemen gerçekleştirmez. 14 gün boyunca hesabınızı dondurur ve 14. günün sonunda hesabınızı kalıcı olarak siler. Siz bu 14 günlük süre zarfından geri dönüp dönmeyeceğinize karar verebilirsiniz. Kısaca hesabınızı kalıcı olarak silindikten sonra eski hesabınızı geri getiremezsiniz. Sadece yeni hesap açabilirsiniz.

 20. Peki ben hesabımı sildim, fakat adım kalacak mı olduğu gibi? Örnek olarak, “Ali Ahmet” adımızsa, öyle mi kalacak yoksa 14 günden sonra Facebook Kulanıcısı olarak değişecek mi?

  1. Facebook Kullanıcısı olarak değişecek fakat şöyle bir durum var sistem yoğunluğundan dolayı değişimler biraz zaman alabiliyor.

 21. Yeni dizüstü bilgisayarımdan giriyorum, aynı dediğiniz gibi yapıyorum ama orada “Hesap Ayarları” çıkmıyor. Orada yazılı olan şeyler “Sayfa oluştur, raklam ver, yardım, ayarlar, çıkış” Hangisine tıklamam gerekiyor, yardımcı olabilir misiniz?

 22. Ben facemi kapattim ama ismim gitti numara geldi yerine bide arkadaslarin gelen kutusundaki mesaj silinirmi gormek istemedihinizi engelleyin demissiniz ben engellemeden sildim peki ailinmezmi artik

 23. Facemi kapattim numara cikti ismim yerine bide atkadaslarimdaki mesajlarim silinmemis silinmesi icin hepsini engellememmi lazimdi

 24. MSN şifrem ve Facebook şifrem başkasının elinde. Ne olur kaldırın. Müstehcen fotoğraflar paylaşıyorlar. MSN şifrem de olmadığı için hesabımı geri alamıyorum. Çok zor durumdayım. Ne olur Facebook hesabımı tamamen silin. Yayınlayıp yayınlayıp herkes görünce geri siliyor. MSN şifremi de Facebook şifremi çalan kişi aldı.

  1. Merhaba Derya Demir, konuyla ilgili yapabileceğiniz bir şey yok. Ancak suç duyurusunda bulunursanız şifrenizi çalan kişileri adalete teslim edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>