Facebook Hesabını Tamamen Kapatma

Facebook Hesabını Tamamen Kapatma

Merhaba arkadaşlar, Facebook hesabınızı kalıcı olarak tamamen kapatmak istiyorsanız doğru sayfadasınız. Facebook hesabınızı tamamen kapattıktan sonra siz veya başkası tarafından hesabınıza hiç bir şekilde erişim olmayacak. Hesabınızı tamamen silmek istemiyorsanız Facebook Hesap Dondurma başlığındaki anlatımdan yararlanarak hesabınızı dondurabilirsiniz.

İşleme başlamadan önce tekrar hatırlatmak istiyorum, bu işlemden sonra hiç bir şekilde geri dönüş söz konusu değil. Ayrıca sahibi olduğunuz sayfa ve grupların sizden başka yöneticileri yoksa onların da tamamen silineceklerini unutmayın.

Son uyarılarımızı yaptıktan sonra Facebook hesabınızı nasıl tamamen sileceğinizi anlatmaya başlayabilirim. Öncelikle Facebook Genel Hesap Ayarları‘na giriyoruz. Genel Hesap Ayarları sayfasını bulamadıysanız buraya tıklayabilirsiniz. Doğrudan Facebook Genel Hesap Ayarı sayfasına yönlendirileceksiniz.
Facebook Hesabını Tamamen Kapatma Resimli Anlatım

Bu sayfadan dilerseniz Facebook verilerinizin kopyasını indirebilirsiniz. Facebook verilerinizde bugüne kadar yaptığınız her şeyi bulabilirsiniz. Yedeklemek isteyenler için Facebook’un sunduğu bir hizmettir. Facebook verilerinizin kopyasını indirmeden hesabınızı tamamen silmek için önce BURAYA tıklayın sonra da açılan onay penceresinden “Hesabımı Sil” butonuna tıklayın.

Tebrikler! Yukarıdaki basit adımları yerine getirdiğinizde Facebook hesabınızı tamamen silmiş olacaksınız.

Bu yazı Facebook Hesabı Kapatma, Hesap Silme kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Facebook Hesabını Tamamen Kapatma için 439 cevap

 1. Geri izleme: Facebook Hesap Silme | Facebook Hesabı Kapatma

 2. Geri izleme: Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır? | Facebook Hesabı Kapatma

 3. Ece der ki:

  Hesap kapatma silme.

 4. Ece der ki:

  Facebook silme istiyorum.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Yukarıda nasıl kapatacağımız anlatılıyor. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra en altta bulunan “BURAYA” butonuna tıklayın ve açılan onay penceresinden “Hesabımı Sil” butonuna tıklayın. Bu kadar basit! Söylediklerimi yaptıktan sonra hesabınızı tamamen kapatmış oluyorsunuz.

  • Samet der ki:

   Tamam kardeş öğretiriz.

 5. Makedonyalı Mehmet der ki:

  Facebook hesabımı kalıcı olarak silmek istiyorum. Hesabımı nasıl sileceğimi anlattığınız için teşekkür ederim.

 6. Hamide Ünal der ki:

  Facebook hesabım başka birinin eline geçti.

  • Arslan Alaca der ki:

   Hesabın başka birinin eline geçtiyse başka bir başlıkta Türkçe destek için e-posta adresi vardı. O adrese hesabını açarken kullandığın e-posta ile mesaj gönder. Yardımcı olacaklardır.

  • Hasan Kaya der ki:

   Benim hesabımı kapatın, size ne isterseniz veririm. 600 TL’yi geçmesin.

   • facebookhesapkapat der ki:

    Şifre hatırlatma sayfasını kullanarak kendinize yeni şifre oluşturabilirsiniz. Ardından tek yapmanız gereken bu konuda anlatılanları uygulayıp hesabınızı kalıcı olarak kapatma. Böyle basit bir işlem için kimseye para vermenize gerek yok.

 7. Arslan Alaca der ki:

  Facebook hesabını kapatmak için yukarıdaki adımları tek tek uygulamalısın.

 8. Melda der ki:

  Merhaba bana acil cevap gönderir misiniz? Arkadaşımın hesabına dün girebiliyordum ama bugün üstüne bile tıklayamıyorum. İsmi siyah bir şekilde gözüküyor, dün gönderdiği mesajı dün okuyabiliyordum ama bugün erişilemiyor. Kötü amaçlı ya da spam olarak işaretlendi diyor. Halbuki ben işaretleme ya da bir şikayette bulunmadım. Bütün bunların nedeni nedir? Arkadaşım hesabını tamamen mi kapattı yoksa dondurdu mu?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Facebook ayarlar sayfasından engellenenler listesini kontrol edin. Ya arkadaşınızı engellemişsiniz ya da arkadaşınız hesabını kapatmış.

 9. raci saypak der ki:

  Kapatmak istiyorum

 10. raci saypak der ki:

  Hesap kapatmak istiyorum

 11. mehmet der ki:

  Facebook Hesabım Çalınması Amacı ile Bu Hesabı Kapatmak İstiyorum

 12. halil der ki:

  bir gün önce yukarıdaki buraya butonunu kullanarak bir arkadaşın facesini kapattık fakat bu işlemi yaptıktan sonra başka bir adreste oturum açtık fakat hiç bir paylaşım dahi ekranda gözükmüyo face kapatalım derken başka birşeylermi yaptık acaba

  • Nihat Tüfekçi der ki:

   Kapanma işlemi kötü niyetli girişimleri engellemek için 15 gün sürüyor. Hesabınızı sildikten sonra, 15 gün içerisinde hesabınıza giriş yaparsanız hesabınız tekrar aktif oluyor. Siz hesabınızı dondurmuş olabilirsiniz. Ama onun da yanlışlıkla olacağını sanmam. Bu arada doğru hesabı sildiğinizden emin misiniz?

   • halil der ki:

    başka bir adresi sildik ilgili uyarıyı aldık şu tarihe kadar girerseniz tekrar aktif olur dedi ama başka bir adreste oturum açtıgımda paylaşım gözükmüyo birde profilde hiçbir şey gözükmüyo bu işlemler chrome olan proğramda oldu ve devam etmekte bu sorunlar. şimdi exlorerdan denedim hiçbir sorun gözükmüyo

    • Nihat Tüfekçi der ki:

     Büyük ihtimalle Google Chrome’un tarayıcı önbelleğinden kaynaklanan bir sorun. Farklı tarayıcılarda sorun yoksa, hesabınızda da sorun yoktur.

 13. emre altun der ki:

  facebook hesabıma virüs girmesinden dolayı arkadaşlarıma istenmyen mesajlar gönderilmiştir bu yüzden hesabımı tamamaen kapatmak istiyorum

  • Ayşe Palalı der ki:

   Hesabınızdan istenmeyen mesajlar gönderilmesi kabul ettiğiniz uygulamalardan ve şifrenizin başkalarının eline geçmesinden kaynaklanır. Öncelikle Facebook şifrenizi yenileyin, ardından da hesabınızın kayıtlı olduğu tüm uygulamaları kaldırın.

 14. fatih der ki:

  Yoğun olarak çalışmamdan dolayı Facebook hesabımı hiç kullanmıyorum. Bu yüzden kayıtlı olmuş olduğum Facebook hesabımı tamamen kapatmak istiyorum. Teşekkür ederim.

 15. tunahan karaman der ki:

  Ben Facebook hesabımı kapatmak istiyordum. Bu başlık sayesinde başarıyla kapattım. İki haftalık kapanma süresi var. Herkesin anlayacağı basit anlatım için teşekkürler.

 16. tunahan der ki:

  Facebook hesabımı kapat.

 17. ömer44 der ki:

  Kapattım sonunda! 16 şubatta Facebook hesabım silenecek.

 18. yağmur der ki:

  Süper, bilgi aldım.

  • Ayşe Palalı der ki:

   Hesabını başarıyla kaldıran bir ziyaretçi daha… Sizleri mutlu görmek bizleri mutlu ediyor.

 19. öznur der ki:

  Çalındığı için Facebook adresimi kapatmak istiyorum.

  • Ayşe Palalı der ki:

   Çalınan hesabınızı derhal kapatmanızı öneririm. Çünkü sizin ve yakınlarınızın kişisel bilgileri kötü niyetli kişilerin eline geçebilir.

 20. ayhan günay der ki:

  Kapatmak istiyorum.

 21. Osman Bozkurt der ki:

  Kapatmak istiyorum.

 22. Musa Aras der ki:

  Facebook hesabımı kapatmak istiyorum.

 23. Musa Aras der ki:

  Akrabam istemiyor. Bu nedenle Facebook hesabımı kapatıyorum. Hem de kalıcı olarak…

 24. burhan der ki:

  Hesabımı tamamen kapatmak istiyorum.

 25. Haarin der ki:

  Silmek ostiyorum

 26. Mehmet der ki:

  Biri benim Facebook hesabımın şifresini çalmış, kapattırmak istiyorum.

 27. Sümeyra Coşkun der ki:

  Tamamen kapatmak istiyorum.

 28. Zeynel Yada der ki:

  Artık takılmıyorum.

 29. Eda der ki:

  Hesabım başkalarının eline geçtiyse ne yapmalıyım?

 30. Muamet der ki:

  Ben bu Facebook’u kapatmak istiyorum.

 31. Tuğba der ki:

  Hesabımı silmek istiyorum fakat daha sonra aynı e-posta adresiyle başka bir hesap açabilir miyim?

 32. Ayşe Turgut der ki:

  Merhaba, iki gün önce Facebook hesabımı tamamen sildim. Fakat bir arkadaşım hesabın tamamen silinemediğini ve başka birinin kullanabileceğini söyledi. Bu doğru mu?

 33. Elif Gür der ki:

  Merhaba, bir kaç gün önce Facebook hesabımı dondurdum. Ve geri açmak istediğimde karşıma “Bu hesap zaten onaylanmış.” diye bir yazı çıkıyor. Bir kaç defa daha denedim, aynı şeyi söylüyor. Şifre değiştirdim yine olmadı, Facebook Messenger indirdim oradan girdim şifremi kabul etmiyor. Ama Facebook adresim açılmış, ben giremiyorum. Tekrar nasıl girebilirim? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Elif Hanım, hesabını büyük ihtimalle başka birinin eline geçmiş. Facebook resmi destek kanalından yardım alabilirsiniz. Yardım alabilmek için buraya tıklayın ve açılan sayfadan işleme devam edin. Umarım hesabınızı tekrar alabilirsiniz.

 34. Esra der ki:

  Merhabalar ben de aynı dertten mustaribim. Başlıktaki linkinizi tıklayıp denedim ancak, en son adımda yine “Bu hesap zaten onaylanmıştır.” diyor sorunu çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

 35. Hamza Özdogan der ki:

  Hesabımı kapatmak istiyorum.

 36. Hayriyenur Bayrak der ki:

  Hesabımı silmek istiyorum.

 37. Erkan Can der ki:

  İyi oldu, teşekkürler.

 38. Sude der ki:

  Yeterince açıklayıcı değil ama… Bilgi paylaşmışsınız sözde ama nasıl, nereden girildiği hakkında bir yol göstermemişsiniz.

  • facebookhesapkapat der ki:

   “Facebook verilerinizin kopyasını indirmeden hesabınızı tamamen silmek için önce BURAYA tıklayın sonra da açılan onay penceresinden ‘Hesabımı Sil’ butonuna tıklayın.” bu cümledeki BURAYA köprüsünü kullanarak tek tıkla hesabınızı silebiliyorsunuz. Diğer anlatılanlar Facebook verilerini kurtarmak isteyebilecek kişiler için yazıldı. Bundan daha kısa ve açıklayıcı başka bir anlatım şekli olabileceğini düşünmüyoruz.

 39. Ege der ki:

  Kapatmak istiyorum.

 40. Aynur Coşkun der ki:

  İlgilenmiyorum.

 41. Mustafa der ki:

  Kullanmış olduğum Hotmail adresimden başkası Facebook hesabı almış. Onay mesajı ve davet mesajları direk bana geliyor. Bende bu adresten kendi adıma Facebook hesabı almak istiyorum ama alamıyorum. Şifre mesajları direk benim Hotmail adresime geldiği için, yukarıda anlattığınız işlemi yaptım ve Facebook “Hesabınız 14 gün sonra silinecek” dedi. Ama aklıma şu takıldı; Bu silme işlemi gerçekleştikten sonra ben silinen adresten tekrar kendi adıma Facebook adresi alabiliyor muyum? Cevap atarsanız sevinirim.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Facebook’dan hesap açtığınızda e-postanıza aktivasyon kodu gelir. O kodu onaylamadıktan sonra sizin adınıza hesap açamazlar. Onay kodunun bulunduğu e-postayı açtığınızda konuyla ilgili bilgilendirmeyi ve ne yapmanız gerektiğini görebilirsiniz. Galiba siz hesaba girip doğrudan hesabı tamamen kapatmışsınız. Bu durumda 14 gün sonra hesap tamamen silindiğinde aynı e-posta adresiyle farklı bir hesap açabilirsiniz. Siz sadece hesap tamamen silinmeden hesaba başkalarının girmediğinden emin olun. 14 gün içerisinde hesaba biri girerse silme işlemi iptal olur.

 42. Kaan der ki:

  Bu konuyla ilgili yorumunuzu okudum. Hesabın çalınmış olabileceğini söylüyorsunuz. Bunun üzerine ilgili yolları izledim. şifre güvenlik sorusu vs. değiştirdim ama sorun devam ediyor. Sorunu tekrar yazayım: Hesabımı dondurdum, sonra tekrar açmak istediğimde “Bu hesap zaten onaylanmış.” yazısı çıkıyor ve hesap açılmıyor, nasıl çözebilirim dört gün oldu?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Kaan android veya ios işletim sistemli cihazın varsa Facebook Messenger uygulamasını indir ve o şekilde giriş yapmayı dene. Bir kaç kişi bu yöntemle sorunu çözmüşler. Bahsettiğim cihaza sahip değilsen veya sorun yine çözülmemişse https://www.facebook.com/help/contact/?id=357439354283890 bu bağlantıdan giriş sorununu doğrudan Facebook çalışanlarına gönderebilirsin.

 43. Melih der ki:

  Facebook hesabımı kapatamıyorum. Ayarlarda hesabımı dondur yok. Ne yapmalıyım?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Önce hesabınıza giriş yapın. Ardından azının en sonunda bulunan “Facebook verilerinizin kopyasını indirmeden hesabınızı tamamen silmek için önce BURAYA tıklayın sonra da açılan onay penceresinden “Hesabımı Sil” butonuna tıklayın.” bu cümledeki “BURAYA” bağlantısına tıklayın ve hesabınızı silin. İşlem bu kadar basit.

 44. Hasan der ki:

  Bu hesabı kökten kapatmak istiyorum.

 45. Yusuf der ki:

  Kapatmak istiyorum.

 46. Mustafa Karamehmetoğlu der ki:

  Kapatmak istiyorum.

 47. Shahla Mamedova der ki:

  Bu hesabı tamamen kapatmak istiyorum.

 48. Gülnihal der ki:

  Kapatmak istiyorum.

 49. Derya Deniz der ki:

  Hoşlanmadım, kapatıyorum.

 50. Ru Ken der ki:

  Başka bir hesap açtım.

 51. Mustafa Bir der ki:

  Facebook hesabımın tamamen silinmesini istiyorum.

 52. Kadir Altındağ der ki:

  Yeterince açıklayıcı değil, bilgi paylaşmışsınız sözde ama nasıl, nereden girildiği hakkında bir yol göstermemişsiniz.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Paylaşımın en sonundaki bağlantıya tıklayarak kolayca silme işlemini başlatabiliyorsunuz. Bu kadar basit bir işlemi nasıl karmaşık buluyorsunuz anlamak mümkün değil.

 53. Hüseyin Sayın der ki:

  Kader utansın.

 54. Hüseyin Sayın der ki:

  Facebook hesabımı silip, yenileyeceğim.

 55. Ahmet Şahin der ki:

  Facebook hesabımın hemen kapatılmasını istiyorum.

 56. Burhan Durmus der ki:

  Defalarca onay kodu girmeme rağmen açılmadı.

 57. Kenan Metin der ki:

  Kapatmak istiyorum.

 58. Saliha der ki:

  Facebook hesabımı kapatmak istiyorum.

 59. Funda Askan der ki:

  Sıkıldım artık, kapatmak istiyorum.

 60. Esra der ki:

  Merhaba benim size bir sorum olacak. Benim bir Facebook hesabım var ve o hesap bir başkasının eline geçti ve hesabımı eline geçiren kişi, benim yakın çevreme benim adıma şaçma sapan mesajlar atıyor. Bu yüzden hesabımı tamamen kapatmak istiyorum. Dediğiniz işlemi başarı ile uyguladım ve 14 gün içinde tekrar hesabıma girmezsem hesabımın kapatılacağı uyarısı ekranda çıktı bunda bir sorun yok ama benim asıl sorum şu; Hesabım tamamen silindiği takdirde gönderilen alınan tüm mesajlar, gönderilerde gönderilen kişilerin mesaj kutularından da silinir mi? Bunu merak ediyorum bana bu konuda bilgi verirseniz çok mutlu olurum ayrıca paylaşımınız için teşekkürler bana çok yardımcı oldu 🙂

  • facebookhesapkapat der ki:

   Hesabınız tamamen kapandığında mesajlar da kalıcı olarak silinecektir. Başkasının gelen kutusundaki mesajlar da isminiz gözükmez.

   • Atilla der ki:

    Merhabalar, başkasının gelen mesaj kutusunda isminiz gözükmez demişsiniz, acaba hep öyle mi kalacak yoksa belli bir süre sonra başkasının gelen kutusundan da tamamen silinecek mi? Aydınlatırsanız sevinirim. Saygılar.

    • facebookhesapkapat der ki:

     Atilla Bey, veri silme konusunda diğer kullanıcıların yaşadığı bir takım sorunların olduğuna şahit olduk. Örneğin hesabı tamamen kapanan bir kullanıcının profil fotoğrafı hesap silindiği halde Facebook sunucularında bulunuyor. Mesaj konusunda da benzer şeyler olabilir. Ama benim tatbik ettiğim; Gönderdiğiniz mesajda önce isminiz gözükmüyor sonra da mesaj gözükmüyor. Yine de yukarıda verdiğim örnekteki gibi durumlar olabiliyor.

 61. Tarık der ki:

  Facebook hesabını kendi isteğinle sildikten sonra yeni bir hesap açmak mümkün müdür?

 62. Duygu der ki:

  Arkadaş listemden çıkardığım birisi beni engellemiş, fotoğraflarını beğenen kişiler arasında ismim görünüyor ve Facebook hesap adımı değiştirsem bile beni hep takip edebilecek. Beni engellemiş ama neden ismim orada kalmış anlayamadım. Yardim? 🙁

  • facebookhesapkapat der ki:

   Önce hesabınızı dondurun, ardından bir arkadaşınızın veya yakınınızın hesabından isminizin hala gözüküp gözükmediğini kontrol edin. İsminiz beğenenler arasında gözükmeyecektir. Siz hesabınızı kalıcı olarak silin. Ardından yeni hesap açın. Böylelikle sorununuzu kolayca çözmüş olacaksınız.

 63. Nurcan Mutlu der ki:

  Hesabımı kapatmak istiyorum.

  • Nurcan Mutlu der ki:

   Ne zaman kapanır?

   • facebookhesapkapat der ki:

    Silme işlemini başlattıktan 14 gün sonra hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

    • Süleyman Baki Yılmaz der ki:

     Altı adet Süleyman Baki Yılmaz olduğu için hesabımın silinmesini istiyorum.

    • Recep der ki:

     Rahatsız edildigimden dolayı Facebook hesabımın kapatılmasını istiyorum.

    • İlhan Yüksel der ki:

     Merhaba ben İlhan Yüksel, Facebook hesabımın kapatmak istiyordum. Anlatımlarınızı takip ederek hesabımı kapatmayı başardım. Bilgilendirme için çok teşekkürler. İşlerinizde kolaylıklar dilerim.

 64. Gizem der ki:

  Hesabımı kapatın.

 65. Sercan Akın der ki:

  Merhaba ben kendime yeni Facebook hesabı oluşturdum fakat eski hesabımı silemediğim için şuan ki adresime giremiyorum. Bir başkasını taklit eden, sahte bir ad kullanan ve gerçek bir kişiyi temsil etmeyen gibi nedenlerden dolayı girişim engelleniyor ve telefon numaramı doğrulamak için şifre talep ettiğimde mesaj gelmiyor. Farklı numaralarla da denedim fakat hiç biri olmadı. Bu konuda yardımcı olabilmek için mail atabilir misiniz?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba önceki hesabı mutlaka kapatmanız gerekiyor. Eski hesabınızı neden silemediğinizi anlamadım ama silebilmeniz için gerekli adımları anlatacağım. Öncelikle “Şifremi Unuttum” sayfasına giriş yapın. Eski hesabınıza ait e-posta, telefon, kullanıcı adı veya ad-soyadı girerek “Ara” düğmesine tıklayın. Facebook’un size söylediği işlem adımları takip edin ve eski hesabınızın şifresini almaya çalışın. Bu bölümü kullanarak eski hesabınızı geri alamazsanız, “Şifremi Unuttum” sayfasına tekrar girin ve “Hesabımı tanımlayamıyorum” bağlantısına tıklayın. Açılan sayfadaki seçeneklerden “Evet” seçeneğini seçin ve yine açılan üç seçenekten size en uygun olanlardan birini seçin. Ben üç numaralı yöntemi tavsiye ediyorum. Bu işlem sonrasında eski hesabınızı alamamanız gibi bir ihtimal yok. Eski hesabınıza giriş yaptıktan sonra bu konudaki bağlantıya tıklayın ve hesabınızı kalıcı olarak silin. Silme işlemi tamamlandığında eski adınız, bilgileriniz ve fotoğraflarınızla rahatça yeni hesap açabilirsiniz. Umarım sorunuzu kolayca çözüme kavuşturursunuz.

   Not: Hesabınız başkasının eline geçmişse buradaki bağlantıya tıklayarak yukarıda anlatılanları uygulayabilirsiniz.

   • Sercan Akın der ki:

    Denemediğim hiç bir yöntem kalmadı. Ben bu eski e-posta adresimi ve Facebook hesabımı kullanmayalı yaklaşık iki sene oluyor. Her iki hesapla ilgili fazla bir şeyler hatırlamıyorum. Hesabımı silmemiştim, dondurmuştum. Şifreyi ve diğer bilgileri unuttuğumdan tekrar düzeltemedim. Yeni bir e-posta adresi ile Facebook’tan hesap açmamın nedenide bu. Şimdi ben eski adresimi silemezsem şimdiki adresime hiç bir şekilde giremiyorsam, anladığım kadarıyla ne şimdi ne de bundan sonra Facebook’a girişim engellenmiş gibi oluyor. Her seferinde farklı bir hesap açmayı denesem bile bir şekilde hesaplarım arasında benzerlik çıkabileceğinden onlara da girişim engellenir gibi gözüküyor. Ben şahsen bu konudan hiç memnun kalmadım.

    • facebookhesapkapat der ki:

     Eski hesabınızla ilgili hiç bir şey bilmemeniz durumu çok zorlaştırıyor. Telefon onayı, e-posta vb. hiç bir şey yok mu? Yani hiç bir bilgi ve doğrulama yöntemi olmadan hesabınızı geri almanız imkansız. Yeni hesap konusuna gelirsek, yeni açtığınız hesaplarda okul, iş ve yaşadığınız yer gibi bilgileri girmeyin. Telefon numaranızla hesabınızı doğrulayın. Bunları yaptıktan sonra hesabınız eski hesaplarınızla benzetilmeyecektir.

 66. Hatice der ki:

  Bende kapatmak istiyorum.

 67. Ali der ki:

  Yeni bir sayfa açmak istiyorum ama açılmıyor 🙁

 68. Kenan Rüzgar Oğlu der ki:

  Sevmiyorum.

 69. Ejder der ki:

  Bıktım sizin uyarılarınızdan ve cezalarınızdan. Kapatın hesabımı.

 70. Rumeysa der ki:

  Facebook hesabınızın silinmesi için 300 tl ödemelisiniz.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Böyle bir şey söz konusu değil. Bu dolandırıcılıktır ve görüldüğü anda gerekli birimlere şikayet edilmeli.

 71. Sibel Başak der ki:

  Kapatılmasını istiyorum.

 72. Mahmut der ki:

  E-posta adresimi değiştirdim. Başka bir Facebook hesabı açacağım.

 73. Pakize Bardakçı der ki:

  Acil cevap vermenizi istiyorum. Yorum yaparken verdiğim e-posta adresi benimdi ama çalındı. 1.5-2 senedir bende değil ve çok kötü şeyler yapmaya başladılar. Ne olur yardım edin, kapatılmasını istiyorum.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Durum endişe ettiğiniz kadar kötüyse bilişim suçları kapsamında şikayetçi olabilirsiniz. Böylelikle size bu endişeyi yaşatanlar cezasını çekmiş olur.

 74. Yıld der ki:

  Facebook hesabım benden habersiz bir şekilde kapatılmış niçin? Geri girilmiyor hiç bir şekilde. Geri almam mümkün mü? Mümkünse nasıl geri alabilirim?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Şifrenizi bilen biri tarafından hesabınız tamamen kapatılmış olabilir. Yalnız tamamen kapatma işlemi hemen gerçekleşmiyor, hesap sahiplerinin sizin gibi mağdur olmaması için 14 gün süre veriliyor.

 75. Mehmet Neşiray der ki:

  Hesabım kötü kişilerin eline geçtiği için kapatmak istiyorum ve şifrem değiştirildiği için ulaşım sağlayamıyorum.

 76. Barış der ki:

  Hesabımı açamıyorum, kapatılmasını istiyorum. Çalınmış olabilir, kötü kullanım yapabilirler.

 77. RGB Web der ki:

  Teşekkürler işe yarıyormuş 🙂

 78. Sena Nur Uslu der ki:

  Çok kötü bir davranış bence. Bana ve arkadaşlarıma hiç iyi örnek değil.

 79. Ayşegül Kara der ki:

  Kapatmak istiyorum.

 80. Oktay Can Cansu der ki:

  Açamıyorum o nedenle kapanmasını istiyorum.

 81. Ayhan der ki:

  Facebook hesabım tamamen kapatalım.

 82. Ayşe Agkuş der ki:

  Kapatmak istiyorum.

 83. Perizade der ki:

  Sayfayı kapatmak istiyorum. Lütfen yardımcı olun.

 84. Ahmet der ki:

  Sanaldan sıkıldım ve artık eskisi gibi giremeyecek olmamdan dolayı Facebook hesabımı tamamen kapatmak istiyorum.

 85. Esra der ki:

  Ben Facebook profilimi geri almak istiyorum. Şifreyi değiştirdim ama unuttum. MSN’de kapalı, ona da erişemiyorum. Güvenlik sorusunu unuttum ve ne yaptıysam hesabımı geri alamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Hesabınızı kurtarmak için e-posta adresine erişim şart değil. Şifremi unuttum sayfasına girerseniz diğer seçenekleri görebilirsiniz. Telefon, kullanıcı adı veya ad-soyad gibi…

 86. Duygu der ki:

  İyi günler 2,5 yıl önce Facebook adresim vardı ama dondurmuştım. MSN adresini ve MSN adresinin şifresini unuttum. Geçenlerde tekrar hesap açtım. Şimdiki adrese arkadaşlar arkadaşlık isteği gönderemiyor. Diğerini görebiliyorlarmış. Ben bu kullanmadığım adresin kapatılmasını istiyorum. Nasıl yardımcı olursunuz? (Adres ve şifresini bilmiyorum.)

  • facebookhesapkapat der ki:

   Hesabınızı e-posta haricinde telefon, kullanıcı adı ve ad soyad girerek de kurtarabilirsiniz. Şifremi unuttum sayfasına girin ve e-posta ile kurtarma seçeneği haricindekileri kullanarak hesabınızı kurtarın.

 87. Ertan Köker der ki:

  Hesabım çalındı, bundan sonra dikkate almayın.

 88. Sedat der ki:

  Ben eski Facebook hesabımı kapatmak istiyorum fakat şifresini bilmiyorum. Bunun bir yolu var mı?

 89. Bahar der ki:

  Facebook hesabım çalındı. Temelli kapanmasını istiyorum.

 90. Mücahit der ki:

  Facebook hesabımı kapatmak istiyorum.

 91. Ahmet der ki:

  Facebook hesabını kapatmak istiyorum.

 92. Zeynep der ki:

  Facebook şifremi unutum, kapatmak istiyorum.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Önce şifre hatırlatma sayfasını kullanarak yeni bir şifre oluşturun. Ardından hesabınızı kalıcı olarak kapatın.

   • Zeynep der ki:

    Facebook hesabımı kapatmak istiyorum.

   • Sadık Aytaş der ki:

    Hesabımı kapatmak istiyorum, lütfen bana yardımcı olur musunuz?

    • facebookhesapkapat der ki:

     Yorum yazdığınız konuda her şey açık açık anlatılıyor. Önce Facebook hesabınıza giriş yapın, ardından da konunun sonundaki bağlantıya tıklayarak hesabınızı kalıcı olarak silin.

 93. Hanife Türk Sukas der ki:

  Yeni hesapla girmek istiyorum.

 94. Senanur Yılmaz der ki:

  Ya ben kapatmak istiyorum ama kapatamıyorum.

 95. Taner der ki:

  Hesabıma ulaşamıyorum, bu nedenle kapatmak istiyorum.

 96. Sercan Akpınar der ki:

  Facebook hesabımı tamamen kapattım. Facebook “15 gün sonra hesabınız tamamen kapanacak.” yazdı. Peki ben 15 gün sonra tekrar aynı e-posta adresimden yeni bir hesap açabilir miyim?

 97. Deniz der ki:

  Hesabımı tamamen kapatmak istiyorum.

 98. Filiz Korkmaz der ki:

  Kapatmak istiyorum.

 99. Recep der ki:

  Ben Facebook hesabımı temelli kapatmak istiyorum. Nişanlandım ve nişanlım kızıyor. Bu nedenle hemen kapatmak istiyorum. Acil lütfen.

 100. Sevim Kıraç der ki:

  Hesabım çalındığından dolayı kapatmak istiyorum.

 101. Mehmet der ki:

  Selam kardeş benim adıma açık olan eski Facebook hesaplarını kapatmak istiyorum. Ama ne MSN adresini biliyorum ne de şifre. Bunları nasıl kapatabilirim? Bana yardımcı olabilir misiniz? MSN adresine cevap gönderirseniz çok iyi olur.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Facebook’da şifre yenilemek için e-posta olmazsa olmaz değildir. Telefon, kullanıcı adı ve ad-soyad kullanarak hesabınıza yeni şifre atayabilirsiniz. Yeni şifre atadıktan sonra hesabınızı kolayca silebilirsiniz.

 102. Damla der ki:

  Facebook adresime güvenlik şifresi oluşturmuştum. SMS’le şifre geliniyordu. Hattımı kırdım, kullanmıyorum. Bu yüzden de Facebook hesabıma giremiyorum. Ne yapabilirim, yardımcı olur musunuz?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Hattınızı tekrar açtırma şansınız yoksa şifremi unuttum sayfasını kullanarak yeni bir şifre oluşturup hesabınıza giriş yapmayı deneyin. Sorun devam ediyorsa kod girme ekranındaki bağlantıları kullanarak yardım alın.

 103. Taha der ki:

  Facebook hesabım çalındı, temelli kapanmasını istiyorum.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Şifremi unuttum sayfasından en uygun yöntemi seçerek kendinize yeni bir şifre edinin.

   • Altun der ki:

    Yardımcı olun lütfen, yeminle önemli bir konu. Okumadan geçmeyin. O kızın yerinde başka bir kızda olabilirdi. Facebook hesabıma ulaşın yardımcı olun.

    • facebookhesapkapat der ki:

     Hesap şikayet edildikten sonra kapatılsa bile yeni bir hesap rahatlıkla açılabilir. O yüzden bir önceki cevabımızda dediğimiz gibi gerekli makamlara suç duyurusunda bulunun. Başka yapacağımız bir şey yok maalesef.

 104. Ceber der ki:

  Merhaba ben 2010 yılında bir Facebook topluluk sayfası açtım. Şuanda şifremi hatırlamıyorum ve açtığım sayfayı kapatmak istiyorum. Bir de Facebook hesabını hangi e-posta adresiyle açtığımı unuttum. Hiç bir bilgi hatırlamıyorum. Yardımcı olabilecek birileri var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

 105. Halil der ki:

  Rahatsız ediliyorum ve fazla zaman harcıyorum.

 106. Elif Akdeniz der ki:

  Hesabım çalındı, acilen kapanmasını istiyorum.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Öncelikle şifremi unuttum sayfasını kullanarak kendinize yeni bir şifre edinin. Edineceğiniz bu şifre önceki şifrenizden farklı olsun. Ardından hesabınızı kalıcı olarak başlıkta anlatıldığı gibi silebilirsiniz.

 107. Fikret Çelebi der ki:

  Tamamen kapatmak istiyorum. Geri dönüşü olmasın lütfen.

 108. Adnan Aydilek der ki:

  Benim istemeyerek bazı arkadaşları rahatsız ettiğim kanısına varılıp, haksız olarak benim hesabımı kapatmışsınız. Önemli değil, ben cezamı çekerim. Ben insanlara insan olarak değer verdiğim için cezai işlem görüyorum. Ben arkadaşları rahatsız etmek amaçlı değil gerçek tanışma ve sohbet amaçlı eklemiştim. Eğer herkesi bu yanlış düşünceli kişilerle bilmeden de olsa aynı kefeye koymanız beni gerçekten üzdü. Ben yeni başlamıştım. Fakat demek oluyor ki insanların yargısız infaz etmesi bu sitenin kanunu olabilir. Artık bu site ister affetsin ister affetmesin yine de teşekkür ederim. Allah’a ısmarladık.

 109. Mehmet ERDEN der ki:

  Ben Mehmet Erden, benim adıma kayıtlı olan Facebook hesabımı Halime Gündüz isimli şahıs şifresini kırarak kendi kullanımına geçirdi. İstemediğim şahıslarla görüşerek hesabımı amacı dışında kullanmaktadır. Ne kadar uğraşsam da geri alamıyorum. Şifremi ve e-posta adresimi değiştirmiş ve kendisi benim bilgilerimi başkalarına vermektedir. İvedilikle hesabımın kapanmasını istiyorum. Bana yardımcı olmanızı istiyorum.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Mehmet Bey. Bu tarz olaylar gerçekten çok üzücü. Konuyu kesin sonuca ulaştırmak istiyorsanız mutlaka suç duyurusunda bulunun.

 110. Altun der ki:

  M. B. Konya Araştırma Hastanesinde çalışan biridir. Bir kızı karalamak için sahte hesap açmıştır. Kendisine uyarı yapılmasına rağmen kapatmamış, sadece kişiyi silmiştir. Kendi Facebook hesabından ben yapmadım demek için yazılar yazmaktadır. Lütfen yardımcı olun, kız sizin de kardeşiniz sayılır. Karalanmasını ister misiniz?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Konuyla ilgili gerekli makamlara suç duyurusunda bulundunuz mu? Bulunmadıysanız en kısa zamanda bulunmanızı tavsiye ediyorum. Hem bu çirkin olayın sorumlusu ortaya çıkar hem de cezasını çeker. Böylece benzer, çirkin olayların ileride yaşanmasının önüne geçmiş olursunuz.

 111. Merve der ki:

  Facebook hesabımı dondurmak falan değil, tamamen kapatmak istiyorum. Tüm yazışmalarım falan silinir demi, kimse bulamaz?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapın. Ardından başlıkta anlatılanları tamamen okuyun. Yazının sonundaki bağlantıyı kullanarak hesabınızı silin. İşlem bu kadar. Her şey silinecektir.

 112. Atilla Bıçak der ki:

  Benim kızım iki tane hesap açmış fakat mail adresi dahil hiçbir şifre aklında değil. Hiç bir şekilde hesaba ulaşamıyoruz. Nasıl komple kapatabiliriz?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Atilla Bey Facebook hesabına yeni şifre almak için e-posta adresi olmazsa olmaz değildir. Cep telefonu onaylı ise telefonla veya diğer yollarla kızınıza yeni şifre oluşturabilirsiniz. Tüm kurtarma işlemleri için “Şifreni mi unuttun?” bağlantısına tıklayın ve size en uygun yolu seçin. Şifreyi oluşturduktan sonra bu yazının sonundaki bağlantıya tıklayarak hesabı kalıcı (komple) olarak silebilirsiniz.

 113. Ayşe Rahime der ki:

  Arkadaş listemde olmayan birine attığım mesajlar engelleniyor. Artık kendisine ulaşmasını istemiyorum. Yalnız sildiğim için de geri alamıyorum. Arşivden de silmiştim. Yahoo e-posta ve Facebook hesaplarımı tamamen kapatmayı düşünüyorum bu durum için. Eline geçmemesi için. Bu bir çözüm olur mu?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Yahoo hesabınızı silmenize gerek yok. Facebook hesabınızı tamamen silebilirsiniz. Hesabınızı tamamen silmek istemiyorsanız görünmek istemediğiniz kişiyi veya kişileri engelleyebilirsiniz.

 114. Serap Deyun der ki:

  Sürekli tacize uğruyorum. O yüzden arkadaşlara iyi sohbetler.

 115. Cafer der ki:

  Hesabım lütfen kapansın.

 116. Gülseren der ki:

  Merhaba benim Facebook hesabım çalındı. Nasıl olduğunu bile anlayamadım. Kızımın Facebook profilinden girip benimle kızım gibi konuştular ve kızım sandığım kişi benden Facebook profilimi istedi. Bende verdim. Aradan yarım saat sonra Facebook profilim kapandı ve tekrar girmeye çalıştığımda şifremin iki dakika önce değiştiği yönünde bilgi geldi. Benim kaç yıllık bütün özelim oradaydı. Şimdi nasıl kurtarabilirim? Ne olur bana yardımcı olun.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Gülseren Hanım, derhal konuyla ilgili suç duyurusunda bulunun. Hesabınızı kurtarmak için şifre hatırlatma sayfasından telefon veya diğer yolları deneyin. Umarım hesabınızı geri alabilirsiniz. Dediğim gibi konuyla ilgili mutlaka suç duyurusunda bulunun.

 117. Gülseren der ki:

  Kızımı arayıp söyledim, konuştuklarımızı anlattım. Anne ben değilim, benim Facebook profilimi de çaldılar, çalınan hesapla seni kandırmışlar dedi. Peki bu çaldıkları hesapları ne yapıyor bunlar. Bütün resimlerim oradaydı. Şimdi o resim ve bilgileri nasıl kötüye kullanırlar. Neden yapıyorlar bu adiliği bir türlü anlamış değilim ama içimde hala bir ümit var. Nasıl tekrar hesabıma kavuşurum? Bana yardımcı olun lütfen.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Gülseren Hanım, daha önceki yorumunuza yaptığımız cevabı okuyun lütfen. En kısa zamanda bunu yapanların bulunması ve hesabınızı geri almanız dileği ile…

 118. Nurcan Yıldız der ki:

  İyi günler, benim yukarıda yazılı olan e-posta adresimle Facebook hesabıma giremiyorum. Giremediğim hesabımı tamamen kapatmak istiyorum. Bir tane yeni Facebook profili açtım, görülmesini istemiyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Diğer şifre yenileme yöntemlerini kullanarak kendinize yeni bir şifre oluşturun. Oluşturduğunuz yeni şifreyle hesabınıza giriş yapın ve hesabınızı kalıcı olarak silin. Yeni açtığınız hesabın görünmemesi için de gizlilik ayarlarını istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

 119. Metin der ki:

  Yeni açtığımda izin vermenizi arz ederim.

 120. Pelin der ki:

  Benim Facebook profilimi çaldılar. Nasıl kurtarabilirim, hem de 30 gün engellediler. Facebook hesabımı nasıl alabilirim. Bana bilgi verebilir misiniz?

 121. Sıla der ki:

  Facebook’ta arkadaşımız olmayan birine özelden attığımız mesaj engelleniyor.Engellendiği için alıcısına ulaşmayan mesajları kendimizde tamamen silmek, karşı tarafa ulaşmaması için yeterli olur mu? Facebook’u kapatmak mı gerekir? Engellenen mesajlar sistemde ne kadar bekletilir? Alıcı diyelim ki açmıyor. Bunun bir süresi var mı? Dolayısıyla şu tarihte artık mesajın ulaşmadığı için iptal edildi gibi bir geri dönüş gelir mi? Geri dönüp bize artık göndermek istiyor musun veya vaz mı geçiyorsun gibi bir soru gelir mi? Kısacası engellenen mesajımızın karşı tarafın eline geçmemesi için hala engelleniyorken Facebook kapatmak sorunumu çözer mi? Teşekkür ederim şimdiden.

 122. Meryem der ki:

  Ben anlamadım, lütfen video ile anlatır mısınız? Çok sevinirim.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Meryem Hanım önce Facebook hesabınıza giriş yapın. Ardından konunun en altındaki “Facebook’un sunduğu bir hizmettir. Facebook verilerinizin kopyasını indirmeden hesabınızı tamamen silmek için önce BURAYA tıklayın sonra da açılan onay penceresinden “Hesabımı Sil” butonuna tıklayın.” cümlesindeki BURAYA metnine tıklayın. Açılan sayfadan onay için “Hesabımı Sil” düğmesine tıklayın yapmanız gereken sadece bu.

 123. Meliha der ki:

  Merhaba, benim adıma bir arkadaşım Facebook hesabı açmış. Ancak ne mail adresini ne de şifresini biliyorum. Arkadaşımda hatırlamadığını söylüyor. Kapattırmak için ne yapmalıyım? Şikayet edilirse hesap kapatılır deniliyor, doğru mudur?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Hesapta bir absürtlük yoksa ve kurallara uygunsa şikayet etmek hesabı kapatmayacaktır. Şifre hatırlatma sayfasından e-posta adresi dışındaki diğer seçenekleri kullanarak hesabınıza yeni şifre oluşturmayı deneyin.

 124. Ziya Çamur der ki:

  Güzel ama benim internetim olmadığından dolayı kapatmak istiyorum.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Ziya Bey hesabınızı istediğiniz sebeple kapatabilirsiniz. Neden kapattığınızı kimseye açıklamanıza gerek yok ama hesabınızı kendinizin silmesi gerekiyor. Silme işlemini kendiniz yapamadıysanız internet kullanımında deneyim sahibi olan bir yakınınızdan yardım isteyebilirsiniz.

 125. Dertli der ki:

  İyi günler bunca insandan yorum yapılmasını istiyorsunuz ama hiç birinide dikkate almıyorsunuz. Kendi kafanıza göre yapıyorsunuz. Neden bir engelleme mesajı gelmeden bir uyarı almadan Facebook’um engellendi. Sebep ne acaba, tanımadığım biri profilime bakıyor, işime geliyorsa ekliyor gelmiyorsa engelliyor. Mesaj yazıyorlar cevap yazıyorum engelliyorlar. Buda yetmiyor sizler çalışanı olarak Facebook’un hiç bir uyarı mesajı gelmeden direk hesabımı engelliyorsunuz. Ne diye hata sizde mi bende mi? Yoksa beni engelleyen kullanıcılarda mı? Umarım bu durumu en kısa zamanda düzeltirsiniz.

  • facebookhesapkapat der ki:

   İyi günler, öncelikle konuyu okuduğunuzda insanlardan yorum yapmalarını istemediğimizi açıkça görebilirsiniz. Biz yorumlarında gerçek sorunlarını dile getiren kullanıcılara yardımcı olabilmek için sorularını cevaplıyoruz. Facebook çalışanı değiliz. Dikkat ederseniz sizin daha önce yazdığınız yorumu da cevapladık. Facebook tanıdığınız veya iş yaptığınız insanlarla internet üzerinden etkileşimde bulunabileceğiniz sosyal medyadır. Tanımadığınız kişileri eklemek, onlara mesaj yazmak insanları rahatsız eder. Facebook’da kullanıcılarının rahatsız edilmesini istemez ve sizin gibi tanımadığı insanları ekleyen, onlara mesaj yazanları otomatik olarak engeller. Elbette Facebook’da tanımadığınız insanlarla tanışabilirsiniz ama sürekli tanımadığınız insanlara arkadaşlık isteği ve mesaj göndermek hoş bir şey değil. Dediğimiz gibi insanlar tanımadıkları kişileri hesaplarında istemezler. Bu yüzden daha dikkatli olsun. Engellemeler kişiler tarafından değil sistem tarafından yapılmaktadır.

 126. Arzu der ki:

  Kapatmak istediğim Facebook hesabımın zaman tünelinde paylaştıklarımı yeni hesabıma aktarmak istiyorum. Bu mümkün mü? Mümkün ise bilgi verir misiniz? Bu konuyu araştırdım ama net bir bilgi bulamadım. Sağolsun.

 127. Arzu der ki:

  Facebook verilerinin kopyasını almış olanlar silme işlemini farklı mı gerçekleştiriyor? Yukarıdaki bir yanıttan bunun gibi bir sonuç çıkardım. Doğrusu anlatırsanız minnettar kalırım.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Facebook verilerinizin kopyasını aldığınızda, şimdiye kadar Facebook’ta yapmış olduğunuz her şeyi yedeklemiş olursunuz. Silme işlemi kesinlikle farklı olmaz.

 128. Sinan der ki:

  Arkadaşlar kız arkadaşımın Facebook hesabı çalındı. MSN’den de yeni şifre isteyemiyoruz. Onun da şifresini unuttuk. Telefon da kayıtlı olmadığından Facebook hesabına yeni şifre oluşturamıyoruz. Çalan kişi uygunsuz, ahlak dışı fotoğraflar ve yazılar paylaşıyor. Bu konuda acil yardım lazım.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Telefon ve MSN şart değil. “Şifreni mi unuttun?” sayfasından kullanıcı adı veya ad ve soyadı kullanarak da hesabınıza yeni şifre oluşturabilirsiniz. Ayrıca 18 yaşından büyük değilseniz uygunsuz içerikleri ebeveynlerinize bildirin, onlar gerekeni yapacaklardır. 18 yaşından büyükseniz kendiniz konuyla ilgili gerekli makamlara suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

 129. Mahrem der ki:

  Maalesef böyle bir işlem mümkün değil.

 130. Samet Başar der ki:

  Farklı kişi adına açılmış bu hesabı kapatır mısınız?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Hayır, kapatamayız. Hesapları sadece hesap sahipleri, kendi istekleriyle yukarıdaki başlıkta anlatılanlara göre kapatabilir.

 131. Yusuf Alaca der ki:

  Ne olur Facebook hesabımı kapatın. Hesabım çalındı ve kötü şeyler gönderiyorlar.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Yusuf Bey konuyla ilgili suç duyurusunda bulunmanızı tavsiye ediyoruz. Hesabınızı geri alabilmek için de giriş ekranındaki “Şifreni mi unuttun?” bağlantısına tıklayın. O sayfadaki yöntemleri kullanarak hesabınıza yeni şifre atayabilirsiniz.

 132. Jale Gelecek der ki:

  Sayfayı kapatmak istiyorum, yardım eder misiniz?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Facebook’ta oluşturduğunuz hayran sayfasını mı kapatmak istiyorsunuz? Yoksa kendi Facebook profilinizi mi?

 133. Osman Gebeş der ki:

  Facebook Kapatmak istiyorum, yorum yok kapatıyorum.

 134. Fatma Yılmaz der ki:

  Facebook hesabımı kapatmak istiyorum.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Fatma Hanım, önce Facebook hesabınıza giriş yapın. Sonra da konuda anlatılanlara göre hesabınızı kalıcı olarak kapatın.

 135. Ayhan der ki:

  Tamamen ilişkimi kesmek istiyorum.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Ayhan Bey, yorum yazdığınız konuda anlatılanları uygulayarak Facebook ile ilişkinizi tamamen kesebilirsiniz.

 136. Derya Güneş der ki:

  Hesabımı tamamen kapatmak istiyorum.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Tamam, önce Facebook’a giriş yapın. Ardından da konuda anlatılanlara göre hesabınızı kapatın.

 137. Halime der ki:

  Adıma açılmış başka bir adres var. Her şey çalınmış, şikayette bulundum. Başka arkadaşlarıma da şikayet ettirdim. Facebook temsilcisine mesaj çekmiş. Hesap yine de kapanmamış, neden sonuç alamıyorum?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Halime Hanım öncelikle hesabı taklit hesap olarak şikayet etmeniz gerekiyor. Şikayet esnasında taklit ettiği hesabı da belirtmelisiniz. Adınıza açılan hesap hakkında da en kısa zamanda suç duyurusunda bulunmanızı tavsiye ediyorum.

 138. Efe der ki:

  Acaba hesabım kapandı mı?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Hesap silme işlemini başlattınız mı? Başlattıysanız 14 gün içerisinde hesabınız silinecektir.

 139. Soner der ki:

  Eğer bunları yaptıktan sonra 14 gün içerisinde hiç girilmezse hesabımız tamamen kapatılacaktır.

 140. Mevlut Halil Yıldırm der ki:

  Artık yeter! Facebook hesabımı kaptacaksanız kapatın. Onay beklediğim artık yeter.

 141. Doruk Meric der ki:

  Bilgisayar başında fazla zamanım olmuyor. Zaten sosyal faaliyetlerim de yok. Belki ileri zamanlarda vaktim olursa tekrar kullanabilirim.

 142. Mustafa der ki:

  Kardeşim beni herhalde biri şikayet etmiş. Facebook hesabım açılmıyor. Bunun için hesabımı silmek istiyorum ama silemiyorum.

 143. Ramazan der ki:

  Hesabımı kapatmak istiyorum ama sayfama giremiyorum. Benden telefon numaramı istiyor. İnternette telefonumu neden vereyim? Bunun telefonumu vermeden başka bir yolu yokmu? Nasıl gerçek olmadığım kanısına varılıyor.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Hesap güvenliği için telefon olmazsa olmaz. E-posta, şifre vs. elbette kırılabilir ama kimse telefonunuza gelen onay koduna dokunamaz. O yüzden telefon dünyanın en büyük sosyal medyası Facebook tarafından onay işlemleri için kullanılıyor.

 144. ayhan der ki:

  Hesabımı dondurdum ve telefon numaramı değiştirdim. Tekrar açmak için “Telefonunuza gelen kodu girin.” diyor. Ben numaramı değiştirdiğim için kodu göremiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

 145. Ramazan der ki:

  Herhalde kendini akıllı bir Facebook sanıyor. Ben hesabımı kapatıp kurtulmak istiyorum. Benden telefon numaramı istiyorum. Ev adresimi de vereyim mi? Bir gün kızıp Facebook’u indireceğim tamam olacak. Bir kendileri yazılımdan anlıyor ya başkası sanki bilmiyor. Yukarıda e-postamı istiyor, yazıyorum. Bir şey göndermiyorsunuz, bir çözüm yok.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Hesabınızı biz kapatmıyoruz veya size bir şey göndermiyoruz. Yukarıda hesabınızı nasıl kapatabileceğinizi anlattık. Anlatıma göre Facebook.com üzerinden hesabınızı rahatlıkla kapatabilirsiniz.

 146. Yasemin der ki:

  Şifremi unuttum, Facebook hesabımı kapatmak istiyorum.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Yasemin Hanım, şifrenizi unuttuğunuz için hesabınızı silmenize gerek yok. Giriş sayfasında bulunan “Şifrenizi mi unuttun?” bağlantısına tıklayarak kendinize yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

 147. Asi Palaslı der ki:

  Çok teşekkür ederim. Faydalı oldunuz. İşiniz rast gelsin…

 148. Ömer der ki:

  Defalarca kapatmaya çalıştım hesabımı ama ne hikmetse cep telefonuma gelemedi su lanet olası şifre…

 149. Nurhan der ki:

  Şifreyi unuttum, tamamen kapatmayı nasıl yaparım?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Önce giriş sayfasındaki şifre hatırlatma sayfasına girin, oradaki adımları izleyin ve hesabınızın şifresini yenileyin. Ardında da hesabınıza giriş yaparak hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Tüm bunları yapabilecek kadar tecrübeli bir kullanıcı değilseniz, tecrübeli bir yakınınızdan yardım alabilirsiniz.

 150. Kahraman Bekar der ki:

  Hesabımı kapatmak istiyorum.

 151. Necla İncik der ki:

  Lütfen bu hesaptan kurtulmak istiyorum.

 152. Fatih Murat Arslan der ki:

  Gerek duymuyorum.

 153. Mehmet Erel der ki:

  Facebook hesabım ne zaman kapanacak?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Hesap kapatma işlemini başlattıysanız 14 gün içerisinde kalıcı olarak kapanacaktır.

 154. Neslihan Gürkan der ki:

  Gördüğüm gereklilik ve şifremin kırılmış olması nedeniyle kapatmak istiyorum. Uğraşamam ikide bir.

 155. Uğur der ki:

  Ben numaramla Facebok hesabı açtım ama Facebook hesabımı başkası ele geçirdi. Tekrar geri aldım, kişisel bilgilerimle oynamış ama düzeltemedim. Sonra hesabımı silmeyi planladım. Bir hafta sonra silincek, silindikten sonra tekrar aynı numarayla açabilir miyim? Lütfen yardımcı olun.

 156. Necla İncik der ki:

  Kapatılsın lütfen, yanlışlıkla iki hesabım oldu.

 157. Can Çiçek der ki:

  Facebook içindeki her şey boş.

 158. Kezban Ay der ki:

  Hesabım kapatılsın lütfen. Nişanlım istemiyor.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Hesabınızı biz kapatmıyoruz. Biz sadece hesabınızı nasıl kapatacağınızı anlatıyoruz. Nişanlınız bu işlerden anlıyorsa, yukarıda anlatılanlara göre hesabınızı nişanlınızdan yardım alarak kapatabilirsiniz.

 159. Nuray Demirci der ki:

  Tanımadığım kişi ve adresleri sitemde görüyorum.

 160. Emre der ki:

  Bundan yaklaşık beş veya altı sene önce bir Facebook hesabı açmıştım. Şimdi o hesabımın hem e-postasını hem de şifresini unuttum. O hesabı nasıl kapatabilirim? Lütfen yardımcı olun.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Emre Bey, “Facebook Yardım Merkezi” sayfasından yan menüdeki “Güvenlik” bağlantısına tıklayın. Ardından açılan sayfadan “Başkasının Eline Geçen Hesaplar” bağlantısına tıklayın. Sonra sayfanın üst-orta kısmında bulunan “Hesabım başkasının eline geçmiş.” bağlantısına tıklayın ve Facebook’un yönlendirmesiyle hesabınızı geri alın. Hesap size aitse bu işlem sonunda eski hesabınızı rahatlıkla geri alabilirsiniz.

 161. Zeynep Deniz der ki:

  Hesabım kapatılsın lütfen. Nişanlım istemiyor.

 162. Mustafa Kurt der ki:

  Bir başka Facebook hesabı açtım. Eskisini kapatır mısınız? Saygılarımla, Mustafa Kurt.

 163. Ahmet Şaşmaz der ki:

  Bir başka Facebook hesabı açtım. Eskisini kapatır mısınız? Saygılarımla, Ahmet Şaşmaz.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Ahmet Bey, hesabınızı biz kapatmıyoruz. Bizim anlattıklarımızı uygulayarak siz kapatıyorsunuz.

 164. Yunus Özel der ki:

  Kullanmak istemiyorum, başka hesap açacağım.

 165. Tuncer Ertürk der ki:

  Rahatsız edici oldu, tamamen kapatmak istiyorum.

 166. Bedri der ki:

  12. gün 8 saat neden engellendim? Doğru dürüst arkadaşım olmadı, kimseyi rahatsız edecek bir mesaj göndermedim. Arkadaşlarım Hindistan, Pakistan, Uganda, Vietnam vatandaşı ve öz kardeşimle mesajlaşıyorum. Engellendiğim için 2013’de başladım 2013’de bitiriyorum, teşekkür ederim.

 167. Emre Akdağ der ki:

  Hemen hesabınızı kapatın. Facebook sizden bilgi çalmaktadır. İnanmayabilirsiniz ama belki bir ay belki de bir yıl sonra sizdeki bilgiler ABD hükumetinin elinde olacak. Beni dikkate alınız.

 168. Nejla Ataş der ki:

  Kapatmak istiyorum.

 169. Yaren der ki:

  Açacağım, açamıyorum. Kapatacağım, kapatamıyorum! Bu neymiş iki saat MSN’den onlay of Allahım of.

 170. Yunus Emre Gülüm der ki:

  Benim Facebook hesabımın şifresini yazıyorum ama açılmıyor. Onun için kapatmak istiyorum bana yardımcı olabilir misiniz?

 171. Yunus Emre Gülüm der ki:

  Kim kapatır acaba ben mi yoksa siz mi?

 172. Eşref der ki:

  faceye ulaşamıyorum hasabım başka birilerin eline geçmiş dondurmak istiyorym

  Facebook hesabıma giriş yapamıyorum. Hesabım başka birilerinin eline geçmiş, dondurmak istiyorum.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Şifre hatırlatma sayfasından kendinize yeni bir şifre edinin ve sonrasında hesabınızı dondurun.

 173. Hayriye Yavuz der ki:

  Facebook’umu kapatmak istiyorum.

 174. Efe Atasay der ki:

  Artık uğraşmak istemiyorum, belki sonra başka bir hesap açarım.

 175. Ali Kaya der ki:

  Facebook hesabımı tamamen kapattırmak istiyorum, gereğinin yapılmasını arz ederim.

 176. Zehra der ki:

  Facebook hesabımı kapatmak istiyorum. Fakat aynı adres üzerinden tekrar açmak istiyorum, bu mümkün mü acaba?

 177. Filiz der ki:

  Selam, kızıma üç gün önce kendi cep numaramla Facebook hesabı açtım, daha sonra cep numarasını bir Gmail numarası alarak değiştirdim fakat ikisininde şifresi aynı. Şimdi diğer cep numarasıyla aldığım hesabı tamamen kapatmak istiyorum ve kapatma linkini adres çubuğuna yazıyorum ve şifrem doğru olduğu halde başarılı olamıyorum. Diğer Gmail adresi ile olan hesabı denedim ve hesaplar ne kapanıyor ne de hesabı dondurabiliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

 178. Fatma der ki:

  Merhaba adresim çalındı. Fakat çalan kişi adresime tekrar girip açarsa ne olacak? 14 gün süresi var dediniz bu süre içerisinde tekrar girerse?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Fatma Hanım öncelikle yanlış anlaşılmaların önüne geçmek için hesapları bizim silmediğimizi bilmenizi istiyoruz. Şifreniz çalınmadan önce silme işlemini başlatmış mıydınız? Eğer başlatmışsanız şifrenizi çalan kişi silme işlemini durdurabilir. Bu nedenle önce şifrenizi yenilemeniz gerekiyor. Facebook giriş sayfasında bulunan “Şifreni mi unuttun?” bağlantısına tıklayın. E-posta adresiniz, telefon numaranız veya isim soy-isimle hesabınızı bulun. Yeni şifre oluşturabilmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderin. E-posta adresinize gelen bağlantıya tıklayın ve kendinize yeni bir şifre oluşturun. Sonrasında silme işlemini başlatın. 14 gün sonunda silme işlemini iptal etmezseniz hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

 179. Melisa Yılmaz der ki:

  Ben yeni açtım, tekrar kapatmak istiyorum.

 180. Hakkı Tatar der ki:

  Yoruldum, sıkıldım! Bana güven kalmamış, yaklaşık 5 yıldır Facebook kullanıyorum ve kimseye saygısızlık yapmadım. Benim özgürlüğüm elimden alınıyor.

 181. Seval Kısa der ki:

  Güvenli değil.

 182. Orhan Öksüz der ki:

  Başka hesabım var, kapatmak istiyorum.

 183. Elif Bahar Nur der ki:

  Facebook hesabımı kullanmıyorum ve kapatıyorum.

 184. Muammer Pekhaslı der ki:

  10 dakika evvel Okey Plus’da okey oynuyordum. Birinin hakaretlerine yediremedim, pis laflar söyledi bana bende açtım ağzımı yumdum gözümü. Sizin anlayacağınız siz yazıları görüyorsunuz, kimin haklı olduğunu bilmeniz lazım. Kusura bakmayın sizin yöntemleriniz bana uymaz, haklıyı ayırt edemiyorsunuz.

 185. Emirhan Güneş der ki:

  Başıma kötü olaylar geliyor, Facebook hesabımı kapatmak istiyorum.

 186. Ziya Çamur der ki:

  Benim daha önceden facebook hesabım vardı, ondan dolayı kapatmak istiyorum.

 187. Dilan der ki:

  Ben yeni açtım. Fazla ilgilenemediğim için kapatmak istiyorum.

 188. Gizem der ki:

  Eskiden, küçükken açtığım Facebook adresimi buldum. MSN falan unuttum, silmke istiyorum. Ne yapabilirim?

 189. Devrim Yurtseven der ki:

  Hesabım bloke oldu. Başka hesap da açamıyorum. Bu kadar basit mi? Bu nasıl böyle oldu bilmiyorum. Hangi çağda yaşıyoruz, amaçları ne anlamadım. Milletin övdüğü Facebook buysa yuh diyorum.

 190. Ömür Erdoğan der ki:

  Çok zaman alıyor ve eşim rahatsız oluyor.

 191. Serhat Erkurt der ki:

  Serhat Erkurt adlı Facebook hesabımı silmek istiyorum.

 192. Musa Yıldırım der ki:

  Facebook açılamıyor hatası alıyorum. “Bakım yapılmakdadır kısa sürede 1 ,2 dakika içinde düzelecektir.” yazıyor ama 20 dakikadır bekliyorum. düzelmedi. Nedenini öğrene bilirmiyiz?

 193. Melike Yanak der ki:

  Bu hesabımı kapatmak istiyorum. Başka hesap açtım, buna gerek duymuyorum. Lütfen kapatır mısınız?

 194. Gülizar Hasdas der ki:

  Siteyi kapattım, hoşça kalın.

 195. Senem Karakoç der ki:

  Sadece kapatmak istiyorum.

 196. Melisa der ki:

  Çabuk silinmesini istiyorum.

 197. Hiranur Kızıl der ki:

  Facebook hesabımı tamamen kapatıp, yeni bir Facebook hesabı açmak istiyorum ama olmuyor.

 198. Eylem Söylemez der ki:

  Facebook profilim tamamen kapatılsın lütfen.

 199. Merve der ki:

  Merhaba, ben Facebook profilimi kapattım. Mesajlarımın silinmesini istiyorum. Karşı tarafın gelen kutusundan silinir mi?

 200. Davut Yıldırım der ki:

  Hesabımı tamamen kapat.

 201. Veysi Moran der ki:

  Kapatmak istiyorum başka bir şey değil.

 202. Sibel der ki:

  Sıkıldım, kapatmak istiyorum.

 203. Furkan Yurtsever der ki:

  Kardeşimin hesabını kırmışlar. İki yıldır kullanıyorlarmış, aramaya da kapalı. Bu hesabın bize ait olmadığını bildirebileceğimiz bir merci var mı? Bir suç falan işlemiş olması ihtimaline karşı bildirim yapmak istiyoruz. Bir de hesabı dondurunca ne kadar sürede tamamen siliniyor?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Furkan Bey, öncelikle geçmiş olsun. Bu bağlantıdaki http://www.facebookhesapkapat.com/facebook-sifrem-calindi-ne-yapmaliyim/ anlatımı kullanarak hesabınızı geri almayı deneyin. Hesabı dondurmak, hesabı geçici bir süreliğine kapatmaktır. Siz hesabınızı silmek istiyorsunuz. Hesabı geri alabilirseniz silme işlemi 14 gün sürer. Silindikten sonra kesinlikle hesap geri getirilemez. Suç konusuna gelirsek. Endişelenecek bir şey yok. Şüphelendiğiniz bir durum varsa konuyla ilgili gerekli makamlara suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

 204. Büşra Şen der ki:

  Hesap değiştirdim, gerek kalmadı bu hesaba.

 205. Aslı Gül der ki:

  Hotmail hesabım başkasının eline geçti. Güvenlik sorumun cevabını da değiştirmişler. Oradan da Facebook hesabımı ele geçirdiler. Şuan benim adıma kullanıyorlar. Hesabı kapattırmak istiyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz?

 206. Tuba Pembe der ki:

  Bu işlemleri yaptım, hesabımın kalıcı olarak silindiğini nasıl anlayabilirim peki?

  • facebookhesapkapat der ki:

   İşlem bitiminde hesabınız dondurulur ve 14 günlük silme işlemi başlar. Bu uyarıyı işlemler bitiminde gördüyseniz sorun yok. Şifrenizi bilen başka biri hesabınıza girip, silme işlemini iptal etmedikten sonra hesabınız kalıcı olarak silinecektir. 15. günde hesabınıza giriş yapmayı deneyerek veya bir arkadaşınızın hesabından kontrol edebilirsiniz.

 207. Ezgi Günce der ki:

  Hesabım çalındı, geri alamadım. Kendi adıma başka bir hesap alarak çalınan hesabı, beni taklit ettiğini belirterek şikayet ettim. Şuan hesap kaldırıldı gözüküyor. Destek panosunda da şikayetin değerlendirilmekte olduğu yazıyor. Bu hesabın kapanmasını istiyorum, bu şekilde kapatılır mı?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Hesabınızı neden geri alamadığınızı söyleyebilir misiniz? Bu şekilde de hesap kapanabilir ama hesabın sizi taklit ettiğine ikna olunmazsa söz konusu hesap kapanmaz.

   • Ezgi Günce der ki:

    Önce Hotmail hesabımı ele geçirdi. Adresi ve güvenlik sorusunu değiştirmiş. Sonra Facebook hesabıma gitti. En az 20 kişi şikayet etti ama kapanmadı hesap. Sonra böyle bir şey yaptım, iki haftadır değerlendirmede bekliyor. Bu şekilde kapanması için değerlendirilirken nelere bakıyorlar? Neye dikkat ediyorlar, sahte hesap olduğunu anlamak için?

    • facebookhesapkapat der ki:

     Öncelikle geçmiş olsun. Öncelikle hatırlatalım, Türk kullanıcılara yardımcı olabilmek için açtığımız bu günlük Facebook ile bağlantılı değil. Şimdi sorununuza çözüm arayalım. E-posta hesabınıza erişiminiz yok, öncelikle https://www.facebook.com/hacked bu bağlantıyı açın ve “Hesabım Bir Başkasının Eline Geçti” düğmesine tıklayın. Ardından çalınan hesabınızı bulun. E-posta, telefon veya ad-soyad ile hesabınızı belirleyin. Sonraki adımlara devam ederek hesabınızı kurtarabilirsiniz. Hesabınızı kurtarsanız da kurtarmasanız da suç duyurusunda bulunmanızı tavsiye ederim.

     Yüz milyondan fazla kullanıcıya sahip Facebook’da sahte hesap kontrollerinin çalışanlar tarafından yapılması neredeyse imkansız. Eski hesabınızla yeni hesabınızda bulunan ortak arkadaşlarınız “Taklit hesap.” diye şikayet ederse daha hızlı sonuç alırsınız.

 208. İbrahim Aydın der ki:

  Hesabımı dondurdum açmadan tamamen silebilir miyim ve silmek istediğim andan itibaren dondursam silme işlemim devam eder mi? Yani hem dondurulmuş hemde silinmiş olmak istiyorum. Bilgi desteğinize şimdiden teşekkürler.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba İbrahim Bey, hesabı silme işlemini başlattığınızda hesabınız dondurulur ve 14 gün sonra hesabınız tamamen silinir. Süreç tam sizin istediğiniz şekilde işliyor.

 209. Sema Eliyeva der ki:

  Merhaba, hesabımı silmek istiyorum.

 210. Ersoy Mutafoğlu der ki:

  Çok iyi…

 211. Sedat Özkan der ki:

  Merhaba ben Sedat Özkan, Facebook hesabımı tamamen kapatmak istiyorum. Yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

 212. Celal Sönmez der ki:

  Telefondan liralarım uçuyor, bu nedenle hesabımı kapatıyorum. Hoşça kalın.

 213. Naim Seven der ki:

  Facebook hesabımı kapatmak istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler, saygılar.

 214. Muhammed İzzet der ki:

  Merhaba, öncelikle faydalı bilgileriniz için teşekkür ederim. Benim bir sorum olacak. Facebook hesabımın Facebook’ta isim olarak arattığımda çıkmasını istemiyorum. Yani bana hiç bir şekilde kimse ulaşmasın. Ne yapabilirim, yardımcı olur musunuz?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Teşekkür ederiz Muhammed Bey. “Facebook Genel Hesap Ayarları” sayfasına girin ve sol yan menüde bulunan “Gizlilik” bağlantısına tıklayın. Bu sayfada bulunan “Aramada beni kimler bulabilir?” bölümünü kullanarak istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Söz konusu “Gizlilik” sayfasını bulamadıysanız önce Facebook hesabınıza giriş yapın ve sonra verdiğim bağlantıyı kullanarak “Gizlilik” sayfasına gidin. Bağlantı: https://www.facebook.com/settings?tab=privacy

 215. Can Keskin der ki:

  Artık Facebook kullanmak istemiyorum.

 216. Elif Kaykı der ki:

  Telefon faturası çok geliyor, babam evden kovacak.

 217. Esra Can der ki:

  Hesabımı tamamen sildiğimde bende arkadaş olarak ekli olan kişiler benimle olan eski mesajları görebilecek mi?

 218. Esra Can der ki:

  Mesela ben arkadaşımla olan mesajlarımı sildim fakat o silmedi ve ben hesabımı tamamen sildim. Sonra arkadaşım kendi Facebook hesabından benimle olan mesajları benim adımla görebilecek mi? Yoksa ben hesabımı sildiğim anda mesaj bölümünde adım “Facebook Kullanıcısı” olarak mı çıkacak.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Esra Hanım, Facebook hesabınızın silinmesi 14 gün sürer. Bu süre zarfında mesajlarınızı arkadaşınız isminizle görecektir. Sonrasında da kesin olmamakla birlikte arkadaşınızın mesajlar bölümünde ismini “Facebook Kullanıcısı” olarak gözükür.

 219. Fulya der ki:

  Hesabımı dondurmuştum tekrar açtığımda hesap zaten onaylanmış yazısıyla karşılaştım. Her yolu denedim telefondan Ipad’den girdim. Facebook Messenger indirip denedim. O da olmadı şifre yenileyip denedim ancak yok. Facebook’daki yardım kısmından Facebook çalışanlarına form gönderdim hiç bir yanıt alamadım 🙁 Hesap açılır mı acaba? Lütfen yardımcı olursanız sevinirim hesap benim için önemli 🙁

  • facebookhesapkapat der ki:

   Normalde şifre değiştirip tekrar girildiğinde veya Facebook Messenger uygulamasıyla giriş yapılarak bu sorun gideriliyordu ama sizinki istisna olmuş. Günlükte bulunan hesap silme konusuna girin ve hesabınızı silin. Endişe etmenize gerek yok hemen silinmez hesabınız 14 gün süresi var. Ardından hesabınıza giriş yapın. Giriş yaptığınızda silme işlemi iptal olacak. Denemeye değer, büyük ihtimalle de sorununuz çözülecektir.

 220. Lamiss der ki:

  Facebook hesabımı açamıyorum, şifremi unuttum. Hotmail’den de ulaşamıyorum. Çünkü o adresim bir senedir kapalı. Şimdi ne yapmam gerekiyor, lütfen yardımcı olun.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba, e-posta hesabınızı kurtarmayı denediniz mi? E-posta hesabınızı oluştururken yazdığınız güvenlik sorusunun cevabını biliyorsanız veya telefonla doğrulama yapmışsanız, e-posta hesabınızı kolayca kurtarabilirsiniz. Sonra da Facebook hesabınızı kurtarırsınız. E-posta hesabınızı kurtarmanız imkansız ise https://www.facebook.com/hacked bu bağlantıyı kullanarak hesabınızı kurtarmayı deneyin ve adımları tek tek takip edin. Süreç sonunda hesabınızı geri alabilirsiniz.

 221. Amil Us der ki:

  Siyasi içerikli paylaşımlardan dolayı Facebook özelliğini yitirdi.

 222. Büşra Oktay der ki:

  Merhaba kapatmak için anlattığınız gibi gerekenleri yaptım, ne zaman kapanır?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Kapatma işlemini başlattıktan on dört gün sonra hesabınız kalıcı olarak kapanacaktır.

 223. yorgun.kiz der ki:

  Merhaba, öncelikle teşekkür ederim. Sayenizde tamamen hesabımı sildim. Ama 17 Eylül’de tamamen silinecekmiş. Bir sorun var ve canımı sıkıyor. Topface uygulamasından sürekli e-posta geliyor. Oysa Topface uygulamalar içerisinde bir zamanlar vardı, artık yok. Hesabımı tamamen silmeyi uygulasam da, daha ayın 17’sinde gerçekleşecek. 17’sine kadar yeniden hesabı açıp bir şeyler mi yapmam lazım? Yoksa tamamen silinme gerçekleşince Topface’den de e-posta gelmez mi zaten?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba, silme işleminin uzun sürmesinin nedeni mağduriyetleri önlemektir. Çoğu kullanıcının hesabı çalınıyor, hesaplarının doğrudan silinmesi büyük kayıplara neden olduğu için silme işlemi 14 gün sürüyor. E-posta gelme meselesine gelince. Çoğu uygulama gereksiz yere çoğu bilgilerinize erişiyor. E-posta, doğum tarihi vb. bilgiler gibi. Facebook hesabınız silinse de söz konusu bilgiler uygulamaları yapan şirketlerde kalıyor ve reklam amaçlı kullanılıyor. Tabi bu durum tüm uygulamalar için geçerli değil. İnceleme fırsatım olmadı ama gelen Topface e-postalarının alt kısmında mutlaka “E-posta almak istemiyorum.” tarzı bir bağlantı vardır. O bağlantıyı kullanarak e-posta adresinizi listelerinden çıkartın. Böylelikle bir daha Topface uygulamasından e-posta almazsınız.

 224. Cengiz Erdem der ki:

  İşlerimden dolayı kullanamıyorum, kullanmak istemiyorum ve memnun değilim.

 225. Necmi Kurumaz der ki:

  Şifrem kırılarak hesabıma girilmiştir. Bana ait Facebook başka arkadaşların hesabını kullanmıştır yazısı geldi. Bunun için hesabımın kapanmasını istiyorum.

 226. Tarık Kurban der ki:

  İşlerimden dolayı kullanamıyorum, kullanmak istemiyorum ve memnun değilim.

 227. Serhat Eroğlu der ki:

  İşlerimden dolayı kullanamıyorum, kullanmak istemiyorum ve memnun değilim.

 228. Ayşe Melek Acar der ki:

  Annem bana kendi şifremi söylemiyor.

 229. Funda Durmaz der ki:

  Facebook hesabım çalındı, bu nedenle kapatılmasını istiyorum.

 230. Mustafa Güven Uğur der ki:

  Lütfen hesabımı kapatın. Çünkü seviyesiz bazı kimselerin sayfamda hoşuma gitmeyen yorumlar yapmaları bana bu kararı aldırdı. Lütfen en kısa zamanda hesabımı kapatın, kapatırsanız çok memnun olurum. Saygılarımla.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Mustafa Bey hesabınızı biz kapatamayız. Biz gönüllü olarak insanlara yardımcı olan, bilgi veren bir günlüğüz. Hesabınızı hesap kapatma ile ilgili yazıları okuyarak rahatlıkla kendiniz kapatabilirsiniz.

 231. Aslıhan Gülcü der ki:

  Facebook hesabımı kapatmadan önce çok önemli bir mesaj yolladım. Acaba ben Facebook hesabımı kapatınca o mesaj görülmüş müdür? Bu mümkün mü?

 232. Derya Deniz der ki:

  Teşekkür ederim. Hesabım kapandı, mutluyum.

 233. Aykut der ki:

  Ben Facebook hesabımı silip, 15 gün sonra tamamen silindikten sonra aynı telefon numarası ile yeni hesap açmak istiyorum. Bu mümkün müdür?

 234. Yasemin Yılmaz der ki:

  Merhaba benim bir sorum olacaktı, Facebook hesabımı dondurdum ama belirli bir süre girmeyince kendiliğinden kapanma gibi bir durum söz konusu mu?

 235. Yasemin Yılmaz der ki:

  Çok teşekkür ederim.

 236. Uğur Başar Doğan der ki:

  Gmail’i silince direk siliniyor mu Facebook hesabı? Lütfen bakın ben Gmail’i silerek silinmesini istiyorum.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Uğur Başar Doğan, maalesef Gmail hesabınızı silerek Facebook hesabınızı silemezsiniz.

 237. Cemalettin Şenyurt der ki:

  Facebook hesabım iki tane olduğu için birini kapatmak istiyorum.

 238. Derya Deniz der ki:

  Bağımlılık yaptı bana. Facebook’tan çıkmak istemiyorum. Bu da bana zarar veriyor ve işimi aksatmama neden oluyor.

 239. Ziya Çamur der ki:

  Teşekkür ederim, saygılar.

 240. Yağız der ki:

  Çok teşekkürler.

 241. Mehmet Aslan der ki:

  Kapatıp yeni hesap açmak istiyorum.

 242. Sakine Baykara der ki:

  Teşekkür ederim, saygılar.

 243. Ercan Çapanoğlu der ki:

  Facebook’a gerek duymuyorum.

 244. Zeynep der ki:

  Teşekkürler, sayenizde hesabımı sildim. Sağ olun.

 245. Hasime Cebar der ki:

  Ben şifremi değiştirdiğimde tekrar giriş yapamadım. Yeni şifre almak için de gerekli olan telefon numarası veya e-posta adresi falan yok. Hesabımı ne şekilde kapatabilirim? Belli bir süre girmeyince kapanır mı ya da bir şikayetle falan mı? Biraz acil cevap verebilir misiniz?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Hasime Cebar, şifre değiştirirken yeni şifreyi iki kere tekrarlarsınız. Bu nedenle yanlışlık yapmanız çok zor. Değiştirdiğiniz şifreyi girmeyi Capslock açık ve kapalı iken denerseniz iyi olur. Yine de olmazsa http://www.facebookhesapkapat.com/facebook-sifrem-calindi-ne-yapmaliyim/ bu bağlantıdaki “Facebook şifrem ve e-posta adresim çalındı, ne yapmalıyım?” bu başlığı okuyun.

   • Hasime Cebar der ki:

    Denedim, şifreyi kendim değiştirdim ama kabul etmiyor, eski şifreyi de kabul etmiyor. Ben şifreyi değiştirdiğimde hemen denemiştim ama giriş yapmamıştı. Bir şekilde kapatmak istiyorum o hesabı. Kurtaramayacaksam bile bir şekilde kapatmanın ve iptal etmenin yolu yok mu? Ve söylediğiniz yerden işlemleri yaptığımda şifrem en son benim bilgisayarımdan değiştirildiği için bir sorun olmadığı yazıyor. Hesabımı kilitle butonu var. Oradan hesabı tamamen iptal edebilir miyim acaba bir sorun olmasın diye sormak istedim.

    • facebookhesapkapat der ki:

     E-posta adresinize erişiminiz varsa şifrenizi yenileyip hesaba girebilirsiniz. Sonrasında da hesabı kalıcı olarak silebilirsiniz. E-posta adresinize erişiminiz yoksa daha önceki yorumumuzda bahsettiğimiz anlatımı uygulayarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

 246. Ömer Faruk Duman der ki:

  Bu hesabı kapatmak istiyorum.

 247. İlknur Berber der ki:

  Merhabalar benim hesabımın tamamen kapatılmasını rica ediyorum. Lütfen kapatın, İlknur Berber 30 Aralık 19** kimlik bilgilerim. Fotoğrafımı da silmenizi rica ediyorum. İyi günler dilerim.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba İlknur Hanım, biz Facebook konusunda sorun yaşayan kullanıcılara gönüllü destek veren bir günlüğüz. Maalesef hesap kapatma gibi yetkimiz yok.

 248. Sena Nur Ayaz der ki:

  Facebook hesabımı kapatmak istiyorum. Herkes musallat oluyor Facebook profilime.

 249. Sedat Küçükhüyük der ki:

  Şizofren olduğum için.

 250. Yusuf Koç der ki:

  Facebook hesabımı kapatmak istiyorum ama nasıl kapatacağımı bilmiyorum?

 251. Dursun Kalkancı der ki:

  Hesabımı kapatmak istiyorum. Rahatsız oldum.

 252. Hüsne Çelik der ki:

  Merhaba, Facebook boş yere zamanımı alıyor. Gereksiz bilgilerle uğraşmak istemiyorum. Ayrıca kimse bana Facebook üzerinden ulaşmasın. Saygılarımla…

 253. Alara Yıldız der ki:

  Bilgisayarımda virüs var, hesabıma giriyorum ama sadece çıkış yap yazıyor.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Virüssüz başka bir cihazdan hesabınıza giriş yapın ve şifrenizi değiştirin. Mümkünse e-posta adresinizi de değiştirin. Ardından da virüslü bilgisayarınızı ya güncel bir anti-virus yazılımı ile temizleyin ya da işletim sistemini tekrar yükleyin.

 254. Ceyda Berber der ki:

  Facebook’ta kendimi güvende hissetmiyorum.

 255. İsmail Raşan der ki:

  Lütfen bıktım uğraşmaktan nasıl çıkarım? Sizden ricam bana bir akıl verin yeni doğan torunumu sonra büyüyünce görürüm ama şimdi nasıl çıkarım? Lütfen o hususta bana yardım edin, bu yaşımda kalpten gitmek istemiyorum zira üç tane stentle yaşıyorum. Teşekkür ederim.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Yeniden merhaba İsmail Bey, yorumlarınızın tamamına 27.01.2014 00:15’de cevap verdik. Hesabınızı kapatmadan da yeni hesap açabilirsiniz. Konuyla ilgili bilgisayar kullanımı konusunda deneyimli bir tanıdığınız varsa, ondan yardım alırsanız sizin için iyi olur. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz ama maalesef ki doğrudan müdahale imkanımız yok. Biz sizin gibi mağdur ve yardıma ihtiyacı olan kullanıcılara gönüllü destek veren bir topluluğuz. Sağlığınızla ilgili herhangi bir sorun yaşamanızı kesinlikle istemiyoruz. Lütfen deneyimli bir bilgisayar kullanıcısından yardım alın ve kendinize dikkat edin. Umarız torununuzu en kısa sürede görürsünüz. İyi günler dileriz.

 256. Altın der ki:

  Merhaba hesabımı tamamen kapattım ama şuan profilim açık görünüyor arkadaşlarımda. Kontrol amaçlı girmeyi denedim, silinme talebi gönderilmiş, iptal ve iptal etmeyi onayla seçeneği vardı. Devamı seçtim, böyle bir yazı çıktı:

  Hesap bilgilerinin ve fotoğraflarının tümünün kalıcı olarak silinmesi planlandı. Hesabını muhafaza etmek istiyorsan, lütfen 3 Şubat 2014 Pazartesi tarihinden önce Facebook’a giriş yap.

  İşlemi doğru yapmış mıyım? Doğru yaptıysam profilimin şimdiden dondurulmuş olması gerekmez miydi? Bir de arkadaşlarımla olan mesajlarım ne zaman silinecek acaba?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Altın Bey, bu tarihe kadar hesabınızın silinmiş olması gerekiyor. Aksi bir durum söz konusu ise lütfen yoruma cevap yazın ki sorununuzla ilgilenelim.

 257. Gül der ki:

  Merhaba, Facebook hesabımı tamamen kapattığımda mesajlaştığım kişilerde mesajlarım gözükür mü? Mesela bir arkadaşın mesajlarını hiç bir şekilde okuyamıyorum. Gözükmüyor. Nasıl yaptı bilmiyorum. Bende hesabımı kapattığımda mesajlarımın okunmamasını istiyorum. Lütfen cevaplayın.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Gül Hanım, hesabınızı kapattığınızda bir süre mesajlarınız arkadaşlarınızın gelen kutusunda “Facebook kullanıcısı” adıyla gözükür. Daha sonra da tamamen silinir. Silinme süreleri değişkenlik göstermektedir, bu nedenle size tam olarak kaç gün sonra arkadaşlarınızın gelen kutusundan mesajlarınızın silineceğini söyleyemiyoruz.

 258. Durmuş Ali Ersan der ki:

  Merhaba, Facebook hesabımı kapatmak istiyorum.

 259. Akif Karakuş der ki:

  Facebook hesabımın kapatılmasını istiyorum.

 260. Sefa Can der ki:

  Sağ ol kardeş lazımdı, anlatım için teşekkürler.

 261. Belis Kara der ki:

  Facebook hesabımın kapatılmasını istiyorum.

 262. Asmin Yıldız der ki:

  Tamamen kapatmak istiyorum.

 263. Ece der ki:

  Facebook hesabıma giremiyorum. Kimlik doğrulama var ve kimlik doğrulama kısmını geçemiyorum. Bu yüzden hesabımı kapatmak istiyorum. Nasıl yapacağım? Hesabıma giriş yapamıyorum, lütfen yardımcı olun.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Ece Hanım, hesabınıza giriş yapmadan hesabınızı kapatmanız imkansız. Kimlik doğrulama alanında hangi sorunla karşılaştığınızı söylerseniz yardımcı olabiliriz.

 264. Mustafa der ki:

  Bende kapatmak istiyorum.

 265. Emine der ki:

  Sorun yaşıyorum, tamamen kapatılmasını istiyorum.

 266. Berkan der ki:

  Tamam.

 267. elif der ki:

  bir şeyi merak ediyorum.Bizim facebook ta yaptığımız tüm yazışmalar mesaj kutumuzda silsek de kayıt altında tutuluyor diye biliyorum.Facebook hesabını tamamen sildiğimizde, bize ait tüm bu bilgiler,yazışmalar vs. facebook un sisteminden de siliniyor mu peki ?

 268. irem der ki:

  bende hesap ayarları çıkmadı

 269. ömer özcan der ki:

  kaptmak istiyorum

 270. yusuf çobanoglu der ki:

  Cep telefonundan face book’uma giremiyorum. Ancak facebook anasayfasına dolaylı olarak görebiliyorum. Yardım ederseniz sevinirim

 271. ronahi oruç der ki:

  bu facebook un kapan masısı istiyorum

 272. ada özen der ki:

  facebook boş iş iş yaramaz itmiyorum facebook hesapım tamamen silmek istiyorum

 273. Mert der ki:

  Facebook hesabımı sildim ama tamamen silinmesi için süresi dolmadı. Bu süre içerisinde şifrem kırılabilir mi? Lütfen cevap yazın.

 274. ferhat der ki:

  hesabım kapıtılsın

 275. ferhat der ki:

  tammen hesapım kapatılsın

 276. Gönül der ki:

  Şifremi unuttum, Facebook hesabımı açamıyorum. Hesabım kapatılsın istiyorum.

 277. Sena der ki:

  Oh şükür, artık Facebook derdi bitti. Teşekkür ederim.

 278. Fadime der ki:

  Facebook’dan herkes teklif gönderiyor. Çok rahatsız oluyorum, eşimle aram açıldı. Bu nedenle tamamen kapatmak istiyorum.

 279. Hatice Aydın der ki:

  5-6 ay önce hesabımı dondurdum, hiç bir şekilde girmedim. E-postamı ve şifremi hatırlamıyorum. Hesabım silinmiş midir?

 280. Eylem Aybaş der ki:

  Şifrem çalındı hesabımın kapatılmasını istiyorum. Teşekkür ederim.

 281. Dilek der ki:

  Merhaba ben 13 gün önce Facebook hesabını silmeye aldım. Ancak iki hafta sonra silineceği söylenirken şuan 26 Mayıs’ta silineceği yazıyor. Facebook’ta silinmiş mi diye bakayım demiştim. Silinmeyecek mi demek oluyor bu acaba?

 282. Ahmet Zor der ki:

  Oh be! Kurtuldum, teşekkür ederim.

 283. Weras der ki:

  Ben kapatmak istiyorum ama öyle bir yazı yok.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Weras, bulamadığınız yazının ne olduğunu söylerseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz.

 284. Ferdi der ki:

  Facebook hesabımı kapatmak istiyorum.

 285. Ferdi der ki:

  Benim üç tane Facebook hesabım var. Bir tanesini kapatmak istiyorum.

 286. Zuhal Sonugür der ki:

  Facebook hesabımı kapatmak istiyorum.

 287. Velat der ki:

  Merhabalar, toplu mesajlaşmaya toplu teşekkürüm olsun. Benim dört tane Facebook hesabım var. Hepsini kapatmak istiyorum. İyi çalışmalar, saygılar.

 288. Serkeş Reveber der ki:

  Ben önceleri sizi bir sosyal paylaşım şirketi olarak biliyordum. Maalesef yanılmışım, meğerse siz bir istihbarat-emniyet teşkilatıymışsınız. Emniyet bile vatandaşın özel bilgilerini istemiyor, siz buna nasıl cüret edebiliyorsunuz. Bu nedenle benim 3 Facebook hesabımda hemen silinip kapatılmasını istiyorum. Aksi halde yasal işlem başlatacağımı belirtiyorum. Sizdeki kimlik bilgilerimi de imha edin. Aksi halde hakkınızda yasal işlem başlatırım. Siz hangi hukuka dayanarak vatandaşın kimlik bilgilerini istiyorsunuz.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Serkeş Reveber,
   Biz sizin gibi Facebook konusunda sorun yaşayan kullanıcılara yardım eden gönüllü bir topluluğuz. Yani Facebook yetkilisi değiliz. Sorunlarınıza gelince. Facebook veya diğer sosyal ağlarla paylaştığınız bilgilere dikkat etmeniz gerekiyor. Kişisel bilgilerinizi yabancı menşeli sitelere girmeniz talihsiz bir davranış olmuş. Hesaplarınızı kapatma konusuna gelince. Hesaplarınızı nasıl kapatacağınızı yukarıda anlattık. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra yukarıdaki adımları takip edin ve hesabınızı kalıcı olarak kapatın/silin.

 289. Mira der ki:

  Facebook şifremi unuttuğum için yeni hesap açtım. Eski hesabı nasıl kapatabilirim?

 290. İbrahim Akgül der ki:

  Facebook hesabımı kalıcı olarak silin, istemiyorum. Bu iş beni aşar, ben dindar bir adamım. Lütfen benim e-posta adresime posta göndermeyin.

  İbrahim Akgül

 291. facebookhesapkapat der ki:

  Evet Duygu Hanım,
  Sadece kendi hesabınızı kapatacak. Zaten isteseniz de başkalarının hesaplarını yukarıda anlatılanlarla kapatamazsınız.

 292. facebookhesapkapat der ki:

  Merhaba Derya Hanım,
  Facebook’u tamamen kapatmanız söz konusu değil. Yukarıda anlatılanlar kendi hesabınızı bağlar.

 293. Tuba der ki:

  Hesabımı sile bastım, güvenlik kontrolü geldi. Şifre istiyor veriyorum ama hesabımı silmiyor.

 294. İlayda der ki:

  Az önce hesabımı silme aşamasına aldım. 2 Mayıs tarihinde silinecek. Fakat az önce diğer Facebook hesabımdan baktığımda hesabım hala var gözüküyor. Sorun şu; Bu süre içerisinde biri bana mesaj gönderebilir mi? Lütfen ilgilenin.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Hesabınızı kapatma aşamasına aldığınızda Facebook hesabınızı dondurur. 14 günlük süre zarfında hesabınız dondurulmuş vaziyette bekler. 14. günün sonunda kalıcı olarak silinir. Hesabınızın silme işlemini biri iptal etmiş olabilir. Lütfen işlemi tekrar edin.

 295. Ömür der ki:

  Hesabımı tamamen kapatmak istiyorum nasıl kapatabilirim ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir