Facebook Hesabını Tamamen Kapatma

Facebook Hesabını Tamamen Kapatma

Merhaba arkadaşlar, Facebook hesabınızı kalıcı olarak tamamen kapatmak istiyorsanız doğru sayfadasınız. Facebook hesabınızı tamamen kapattıktan sonra siz veya başkası tarafından hesabınıza hiç bir şekilde erişim olmayacak. Hesabınızı tamamen silmek istemiyorsanız Facebook Hesap Dondurma başlığındaki anlatımdan yararlanarak hesabınızı dondurabilirsiniz.

İşleme başlamadan önce tekrar hatırlatmak istiyorum, bu işlemden sonra hiç bir şekilde geri dönüş söz konusu değil. Ayrıca sahibi olduğunuz sayfa ve grupların sizden başka yöneticileri yoksa onların da tamamen silineceklerini unutmayın.

Son uyarılarımızı yaptıktan sonra Facebook hesabınızı nasıl tamamen sileceğinizi anlatmaya başlayabilirim. Öncelikle Facebook Genel Hesap Ayarları‘na giriyoruz. Genel Hesap Ayarları sayfasını bulamadıysanız buraya tıklayabilirsiniz. Doğrudan Facebook Genel Hesap Ayarı sayfasına yönlendirileceksiniz.
Facebook Hesabını Tamamen Kapatma Resimli Anlatım

Bu sayfadan dilerseniz Facebook verilerinizin kopyasını indirebilirsiniz. Facebook verilerinizde bugüne kadar yaptığınız her şeyi bulabilirsiniz. Yedeklemek isteyenler için Facebook’un sunduğu bir hizmettir. Facebook verilerinizin kopyasını indirmeden hesabınızı tamamen silmek için önce BURAYA tıklayın sonra da açılan onay penceresinden “Hesabımı Sil” butonuna tıklayın.

Tebrikler! Yukarıdaki basit adımları yerine getirdiğinizde Facebook hesabınızı tamamen silmiş olacaksınız.

Bu yazı Facebook Hesabı Kapatma, Hesap Silme kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Facebook Hesabını Tamamen Kapatma için 445 cevap

 1. Dursun Kalkancı der ki:

  Hesabımı kapatmak istiyorum. Rahatsız oldum.

 2. Hüsne Çelik der ki:

  Merhaba, Facebook boş yere zamanımı alıyor. Gereksiz bilgilerle uğraşmak istemiyorum. Ayrıca kimse bana Facebook üzerinden ulaşmasın. Saygılarımla…

 3. Alara Yıldız der ki:

  Bilgisayarımda virüs var, hesabıma giriyorum ama sadece çıkış yap yazıyor.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Virüssüz başka bir cihazdan hesabınıza giriş yapın ve şifrenizi değiştirin. Mümkünse e-posta adresinizi de değiştirin. Ardından da virüslü bilgisayarınızı ya güncel bir anti-virus yazılımı ile temizleyin ya da işletim sistemini tekrar yükleyin.

 4. Ceyda Berber der ki:

  Facebook’ta kendimi güvende hissetmiyorum.

 5. İsmail Raşan der ki:

  Lütfen bıktım uğraşmaktan nasıl çıkarım? Sizden ricam bana bir akıl verin yeni doğan torunumu sonra büyüyünce görürüm ama şimdi nasıl çıkarım? Lütfen o hususta bana yardım edin, bu yaşımda kalpten gitmek istemiyorum zira üç tane stentle yaşıyorum. Teşekkür ederim.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Yeniden merhaba İsmail Bey, yorumlarınızın tamamına 27.01.2014 00:15’de cevap verdik. Hesabınızı kapatmadan da yeni hesap açabilirsiniz. Konuyla ilgili bilgisayar kullanımı konusunda deneyimli bir tanıdığınız varsa, ondan yardım alırsanız sizin için iyi olur. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz ama maalesef ki doğrudan müdahale imkanımız yok. Biz sizin gibi mağdur ve yardıma ihtiyacı olan kullanıcılara gönüllü destek veren bir topluluğuz. Sağlığınızla ilgili herhangi bir sorun yaşamanızı kesinlikle istemiyoruz. Lütfen deneyimli bir bilgisayar kullanıcısından yardım alın ve kendinize dikkat edin. Umarız torununuzu en kısa sürede görürsünüz. İyi günler dileriz.

 6. Altın der ki:

  Merhaba hesabımı tamamen kapattım ama şuan profilim açık görünüyor arkadaşlarımda. Kontrol amaçlı girmeyi denedim, silinme talebi gönderilmiş, iptal ve iptal etmeyi onayla seçeneği vardı. Devamı seçtim, böyle bir yazı çıktı:

  Hesap bilgilerinin ve fotoğraflarının tümünün kalıcı olarak silinmesi planlandı. Hesabını muhafaza etmek istiyorsan, lütfen 3 Şubat 2014 Pazartesi tarihinden önce Facebook’a giriş yap.

  İşlemi doğru yapmış mıyım? Doğru yaptıysam profilimin şimdiden dondurulmuş olması gerekmez miydi? Bir de arkadaşlarımla olan mesajlarım ne zaman silinecek acaba?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Altın Bey, bu tarihe kadar hesabınızın silinmiş olması gerekiyor. Aksi bir durum söz konusu ise lütfen yoruma cevap yazın ki sorununuzla ilgilenelim.

 7. Gül der ki:

  Merhaba, Facebook hesabımı tamamen kapattığımda mesajlaştığım kişilerde mesajlarım gözükür mü? Mesela bir arkadaşın mesajlarını hiç bir şekilde okuyamıyorum. Gözükmüyor. Nasıl yaptı bilmiyorum. Bende hesabımı kapattığımda mesajlarımın okunmamasını istiyorum. Lütfen cevaplayın.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Gül Hanım, hesabınızı kapattığınızda bir süre mesajlarınız arkadaşlarınızın gelen kutusunda “Facebook kullanıcısı” adıyla gözükür. Daha sonra da tamamen silinir. Silinme süreleri değişkenlik göstermektedir, bu nedenle size tam olarak kaç gün sonra arkadaşlarınızın gelen kutusundan mesajlarınızın silineceğini söyleyemiyoruz.

 8. Durmuş Ali Ersan der ki:

  Merhaba, Facebook hesabımı kapatmak istiyorum.

 9. Akif Karakuş der ki:

  Facebook hesabımın kapatılmasını istiyorum.

 10. Sefa Can der ki:

  Sağ ol kardeş lazımdı, anlatım için teşekkürler.

 11. Belis Kara der ki:

  Facebook hesabımın kapatılmasını istiyorum.

 12. Asmin Yıldız der ki:

  Tamamen kapatmak istiyorum.

 13. Ece der ki:

  Facebook hesabıma giremiyorum. Kimlik doğrulama var ve kimlik doğrulama kısmını geçemiyorum. Bu yüzden hesabımı kapatmak istiyorum. Nasıl yapacağım? Hesabıma giriş yapamıyorum, lütfen yardımcı olun.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Ece Hanım, hesabınıza giriş yapmadan hesabınızı kapatmanız imkansız. Kimlik doğrulama alanında hangi sorunla karşılaştığınızı söylerseniz yardımcı olabiliriz.

 14. Mustafa der ki:

  Bende kapatmak istiyorum.

 15. Emine der ki:

  Sorun yaşıyorum, tamamen kapatılmasını istiyorum.

 16. Berkan der ki:

  Tamam.

 17. elif der ki:

  bir şeyi merak ediyorum.Bizim facebook ta yaptığımız tüm yazışmalar mesaj kutumuzda silsek de kayıt altında tutuluyor diye biliyorum.Facebook hesabını tamamen sildiğimizde, bize ait tüm bu bilgiler,yazışmalar vs. facebook un sisteminden de siliniyor mu peki ?

 18. irem der ki:

  bende hesap ayarları çıkmadı

 19. ömer özcan der ki:

  kaptmak istiyorum

 20. yusuf çobanoglu der ki:

  Cep telefonundan face book’uma giremiyorum. Ancak facebook anasayfasına dolaylı olarak görebiliyorum. Yardım ederseniz sevinirim

 21. ronahi oruç der ki:

  bu facebook un kapan masısı istiyorum

 22. ada özen der ki:

  facebook boş iş iş yaramaz itmiyorum facebook hesapım tamamen silmek istiyorum

 23. Mert der ki:

  Facebook hesabımı sildim ama tamamen silinmesi için süresi dolmadı. Bu süre içerisinde şifrem kırılabilir mi? Lütfen cevap yazın.

 24. ferhat der ki:

  hesabım kapıtılsın

 25. ferhat der ki:

  tammen hesapım kapatılsın

 26. Gönül der ki:

  Şifremi unuttum, Facebook hesabımı açamıyorum. Hesabım kapatılsın istiyorum.

 27. Sena der ki:

  Oh şükür, artık Facebook derdi bitti. Teşekkür ederim.

 28. Fadime der ki:

  Facebook’dan herkes teklif gönderiyor. Çok rahatsız oluyorum, eşimle aram açıldı. Bu nedenle tamamen kapatmak istiyorum.

 29. Hatice Aydın der ki:

  5-6 ay önce hesabımı dondurdum, hiç bir şekilde girmedim. E-postamı ve şifremi hatırlamıyorum. Hesabım silinmiş midir?

 30. Eylem Aybaş der ki:

  Şifrem çalındı hesabımın kapatılmasını istiyorum. Teşekkür ederim.

 31. Dilek der ki:

  Merhaba ben 13 gün önce Facebook hesabını silmeye aldım. Ancak iki hafta sonra silineceği söylenirken şuan 26 Mayıs’ta silineceği yazıyor. Facebook’ta silinmiş mi diye bakayım demiştim. Silinmeyecek mi demek oluyor bu acaba?

 32. Ahmet Zor der ki:

  Oh be! Kurtuldum, teşekkür ederim.

 33. Weras der ki:

  Ben kapatmak istiyorum ama öyle bir yazı yok.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Weras, bulamadığınız yazının ne olduğunu söylerseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz.

 34. Ferdi der ki:

  Facebook hesabımı kapatmak istiyorum.

 35. Ferdi der ki:

  Benim üç tane Facebook hesabım var. Bir tanesini kapatmak istiyorum.

 36. Zuhal Sonugür der ki:

  Facebook hesabımı kapatmak istiyorum.

 37. Velat der ki:

  Merhabalar, toplu mesajlaşmaya toplu teşekkürüm olsun. Benim dört tane Facebook hesabım var. Hepsini kapatmak istiyorum. İyi çalışmalar, saygılar.

 38. Serkeş Reveber der ki:

  Ben önceleri sizi bir sosyal paylaşım şirketi olarak biliyordum. Maalesef yanılmışım, meğerse siz bir istihbarat-emniyet teşkilatıymışsınız. Emniyet bile vatandaşın özel bilgilerini istemiyor, siz buna nasıl cüret edebiliyorsunuz. Bu nedenle benim 3 Facebook hesabımda hemen silinip kapatılmasını istiyorum. Aksi halde yasal işlem başlatacağımı belirtiyorum. Sizdeki kimlik bilgilerimi de imha edin. Aksi halde hakkınızda yasal işlem başlatırım. Siz hangi hukuka dayanarak vatandaşın kimlik bilgilerini istiyorsunuz.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Serkeş Reveber,
   Biz sizin gibi Facebook konusunda sorun yaşayan kullanıcılara yardım eden gönüllü bir topluluğuz. Yani Facebook yetkilisi değiliz. Sorunlarınıza gelince. Facebook veya diğer sosyal ağlarla paylaştığınız bilgilere dikkat etmeniz gerekiyor. Kişisel bilgilerinizi yabancı menşeli sitelere girmeniz talihsiz bir davranış olmuş. Hesaplarınızı kapatma konusuna gelince. Hesaplarınızı nasıl kapatacağınızı yukarıda anlattık. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra yukarıdaki adımları takip edin ve hesabınızı kalıcı olarak kapatın/silin.

 39. Mira der ki:

  Facebook şifremi unuttuğum için yeni hesap açtım. Eski hesabı nasıl kapatabilirim?

 40. İbrahim Akgül der ki:

  Facebook hesabımı kalıcı olarak silin, istemiyorum. Bu iş beni aşar, ben dindar bir adamım. Lütfen benim e-posta adresime posta göndermeyin.

  İbrahim Akgül

 41. facebookhesapkapat der ki:

  Evet Duygu Hanım,
  Sadece kendi hesabınızı kapatacak. Zaten isteseniz de başkalarının hesaplarını yukarıda anlatılanlarla kapatamazsınız.

 42. facebookhesapkapat der ki:

  Merhaba Derya Hanım,
  Facebook’u tamamen kapatmanız söz konusu değil. Yukarıda anlatılanlar kendi hesabınızı bağlar.

 43. Tuba der ki:

  Hesabımı sile bastım, güvenlik kontrolü geldi. Şifre istiyor veriyorum ama hesabımı silmiyor.

 44. İlayda der ki:

  Az önce hesabımı silme aşamasına aldım. 2 Mayıs tarihinde silinecek. Fakat az önce diğer Facebook hesabımdan baktığımda hesabım hala var gözüküyor. Sorun şu; Bu süre içerisinde biri bana mesaj gönderebilir mi? Lütfen ilgilenin.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Hesabınızı kapatma aşamasına aldığınızda Facebook hesabınızı dondurur. 14 günlük süre zarfında hesabınız dondurulmuş vaziyette bekler. 14. günün sonunda kalıcı olarak silinir. Hesabınızın silme işlemini biri iptal etmiş olabilir. Lütfen işlemi tekrar edin.

 45. Ömür der ki:

  Hesabımı tamamen kapatmak istiyorum nasıl kapatabilirim ?

 46. İrfan der ki:

  Hesabım çalındı!

 47. Arzu der ki:

  Face hesabımı kullanamıyorum, durum paylaşamıyorum, fotoğraf paylaşamıyorum, arkadaşlık isteği onaylayamıyorum yani hiç bir işlem yapamıyorum. Ne olduğunu anlamış değilim. Yardımlarınızı rica ediyorum, lütfen sinir olmuş durumdayım üç gündür!

 48. Bekfa der ki:

  Sadece kapatmak istiyorum.

 49. Aysem der ki:

  Cep telefonumdan hesabımı silmem mümkün mü?

 50. Deniz der ki:

  Kardeşim 2 sene önce doğrulama kodu yapamadım ama hattımla alakam kesildi. Komple MSN benim üstümde. Şifremi değiştirebiliyorum ama giriş yapamıyorum. Kod isteyip duruyor. Hesabımı kapatmak istiyorum. Lütfen yardımcı olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir