Facebook İletişim – Ulaşım ve Şikayet E-Posta Adresleri

Facebook İletişim – Ulaşım ve Şikayet E-Posta Adresleri

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım ve arkadaşlık sitesi olan Facebook’ta sorun yaşayan yüz binlerce kullanıcı var. Bu kullanıcılar sorunlarını, görüşlerini, bildirimlerini ve şikayetlerini iletmek için e-posta adresleri arıyorlar. Bu yazımızda size Facebook’a ulaşmak için gerekli olan e-posta adreslerini listeleyeceğiz.
info@facebook.com: Facebook ile ilgili herhangi bir öneriniz ya da isteğiniz varsa bu e-posta adresine gönderebilirsiniz.

disabled@facebook.com: Hesabınız kapatıldıysa, itiraz etmek için bu e-posta adresine itirazınızı gönderebilirsiniz.

privacy@facebook.com: Gizlilik ve güvenlik gibi konularda bildirim yapmak için gerekli e-posta adresi budur. Güvenlik ve gizlilik ile ilgili problemleriniz varsa bu e-posta adresine gönderebilirsiniz.

appeals@facebook.com: Bu e-posta adresine Facebook’ta herhangi bir sayfayı, grubu, kişiyi veya olayı şikayet etmek için e-posta gönderebilirsiniz.

help@corp.facebook.com: Bu e-posta adresini de yardım konuları için.

warning@facebook.com: Bu e-posta adresine de uyarılarınızı gönderebilirsiniz.

Bu yazı Facebook İletişim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Facebook İletişim – Ulaşım ve Şikayet E-Posta Adresleri için 294 cevap

 1. Samet der ki:

  Merhaba, ben 30 günlük arkadaş ekleme yasağı yedim. Ancak çok önemli bir durum ortaya çıktı, birine mesaj atmam lazım. Bunu yapamıyorum, bunu nasıl dile getirebilirim?

 2. Cihan Baykara der ki:

  İki tane Facebook hesabım var, isim olarak da aynı. Birini kapatmak istiyorum. Bir tanesinin e-postasını unuttum ne yapabilirim? Yardımcı olabilir misiniz?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Cihan Baykara, e-posta adresini unuttuğun hesaba giriş yapabiliyor musun?

 3. Kurtuluş Sürmeli der ki:

  Facebook hesabıma giremiyorum. Sürekli ve kısır bir döngü var. Her giriş denememde bende şifre değiştirmemi istiyor ve bir sonraki sayfa açılmıyor. Eğer olur da açılırsa tekrar şifre istenilen yere geliyor. Bunun bir çözümü var mı?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Kurtuluş Bey, Facebook’a giriş yaparken kullandığınız cihazdan farklı bir cihaz kullanmayı deneyin. Örneğin anlattığınız işlemleri kişisel bilgisayarınızdan yapıyorsanız bir de telefonunuzdan veya başka bir bilgisayardan yapmayı deneyin.

 4. Yavuz der ki:

  Selam, bana hiç bir uyarı gelmeden hesabım kapatıldı. Ben bu hesabı 4-5 yıldır kullanıyorum ve herhangi bir ceza yediğim olmadı. Facebook ilkelerini ihlal edecek bir paylaşımda da bulunmadım. Benim hesabım yine de kapatıldı. Nedenini öğrenmek istiyorum.

 5. Şeyma der ki:

  Merhabalar,
  Sayın yetkili kural ihlali yapmamama rağmen, 30 gün boyunca beğeni yapma ve yorum yapma engeli aldım. Her hangi bir spam olayına karışmadım, lütfen hesabımdaki engeli kaldırınız. Arkadaşlarıma listemde olan insanlara mesaj atamıyorum. Bu nasıl bir saçmalıktır en yakın arkadaşıma mesaj atamıyorum profilde ekli olmasına rağmen. Yeni profil resmi paylaştıktan sonra 30 gün engel yedim ya böyle saçmalık var mı? Yorum yapamıyorum, beğeni yapamıyorum, mesaj atamıyorum! Lütfen bu engeli kaldırınız.

 6. Hüseyin Çelik der ki:

  Onaylama şifresi telefon numarama gelmiyor. Yardım eder misiniz?

 7. Ufuk der ki:

  Benim Facebook hesabım sahte hesap olmasından dolayı kapatıldı. Kimlik bilgilerimi gönderdim ama hala “Başvurunuz devam ediyor.” diyor. Kaç güne sonuçlanır bir de Facebook hesabımdaki adımla kimliğimdeki bilgiler tutmuyor. Sizce bir sorun olur mu? Cevap verir misiniz?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Facebook bilgilerinizle kimlik bilgileriniz birbirini tutmuyorsa hesabınız açılmaz.

 8. Aslı der ki:

  Merhaba eski facebook hesabımın şifresini yanlış girdiğim için bi daha açamadım ve şimdi yeni hesap kullanıyorum.Eski hesabımı kapatmak istiyorum uzun bi süredir eski profilimi şikayet etmeme rağmen hala kapanmadı.Ne yapabilirim?

 9. Tyrea67 der ki:

  Selamlar,
  Facebook’ta dersimizmuzik[nokta]net diye bir grubumuz vardı. Birden bire grup sayfası kayboldu. İlgili linke tıkladığımızda “Bu içeriğe şu anda erişilemiyor, istediğin sayfa şu anda görüntülenemiyor. Sayfaya geçici olarak erişilemiyor, tıkladığın bağlantı artık çalışmıyor olabilir ya da bu sayfayı görüntülemeye iznin olmayabilir.” hatası veriyor. Bir aydan beri böyle. Bu gün bir ara sayfa görüntülendi ama yine gitti. Grubun adresi aşağıdaki gibi. Yardımcı olursanız sevinirim.

 10. volkan der ki:

  Facebook hesabina telefonumdan otomatik giriyodum güncelleme esnasında facebook kapandı ve ben sifreyi hatırlamıyorum hotmail hesabı yıllar öncesine ait ve bunlarinda sifrelerine ulasamiyorum lütfen yardımcı olun

 11. Burak Yılmaz der ki:

  E-posta şifrem ve Facebook şifrem aynı olduğu için bir sorun yaşıyorum. Hesabımın şifresi kırıldı ve ikisinide açamıyorum. Facebook sayfamdan sürekli yetişkinlere özel fotoğraflar var ve kişi listeme mesaj atılıyormuş. Hesabımın kapatılması gerekiyor. Yardımcı olur musunuz?

 12. Metin der ki:

  İyi çalışmalar. İki sene önce ayrıldığım kız arkadaşım tarafından Facebook hesabım çalındı. Şuanda hesabımı açmak istediğimde uyarı alıyorum. “Görünüşe göre daha önce bu tarayıcıdan giriş yapmamışsın. Lütfen aşağıdaki alana telefonundan aldığın güvenlik kodunu gir.” aldığım hata bu. Kimliğimi gönderdim, e-postalar attım birçok yol denedim ama sonuç alamadım. İki ay sonra düğünüm var ve tüm eski fotoğraflarım dışında eski arkadaşlarımın iletişim bilgileri de çalınan Facebook hesabımda. Son adresimde son çaremde sizsiniz. Lütfen benim için çok önemli, acilen yardımınızı rica ediyorum.

 13. Uğur der ki:

  Merhabalar, Facebook adresimin şifresi kırıldı. Şifresini değiştirmemişler ama profil fotoğraflarımı, kapak fotoğraflarımı her şeyi silmişler. Bunların toplandığı bir veri tabanı yok mu? Beğeni, yorum vs. hepsini tekrar geri getiremez miyiz? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Böyle bir destek sitesi olması da çok onurlu bir yardım. Emeğinize sağlık, saygılar.

 14. Tuncay der ki:

  Merhabalar,
  Kural ihlali yapmamama rağmen beğeni yapma, yorum, mesaj ve arkadaşlık isteği engeli aldım. Herhangi bir spam olayına karışmadım. Güvenlik nedeniyle, birkaç gün boyunca hesabının siteye sınırlı erişimi olacak yazısıyla karşılaşıyorum. Bunun nedeni nedir acaba? Ayrıca bu durum ne zaman son bulur?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Tuncay Bey,
   Kullandığınız İnternet tarayıcısının eklentiler bölümünü kontrol eder misiniz? Kendiniz tarafından yüklenmemiş yabancı bir eklenti varsa o eklentiyi kaldırın. Bu tarz zararlı tarayıcı eklentileri beğeni, yorum ve paylaşım gibi eylemleri sizden habersiz gerçekleştirmektedir. Bu durum da Facebook kullanıcılarına ciddi sıkıntılar yarattığı için sistem sizin hesap kullanımınızı kısıtlamış olabilir. Bilgisayarınıza bulaşan zararlı bir yazılımda yukarıda bahsettiğimiz eklentiler gibi çalışarak hesabınızın kullanımının kısıtlanmasına neden olmuş olabilir. Size tavsiyemiz kullandığınız cihazdaki işletim sisteminizi yeniden kurmanız. Bunu yapamıyorsanız söz konusu eklentiyi kaldırın ve bilgisayarınızı güncel bir güvenlik yazılımı ile tarayın. Umarız sorununuzu en kısa sürede çözersiniz. İyi günler dileriz.

 15. Muhsin der ki:

  Hesabım geçici olarak engellendi. Bana yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler.

 16. Oktay der ki:

  Merhabalar,
  Sayın yetkili kural ihlali yapmamama rağmen, 30 gün boyunca beğeni yapma ve yorum yapma engeli aldım. Her hangi bir spam olayına karışmadım, lütfen hesabımdaki engeli kaldırınız. Arkadaşlarıma listemde olan insanlara mesaj atamıyorum. Bu nasıl bir saçmalıktır en yakın arkadaşıma mesaj atamıyorum profilde ekli olmasına rağmen. Yeni profil resmi paylaştıktan sonra 30 gün engel yedim ya böyle saçmalık var mı? Yorum yapamıyorum, beğeni yapamıyorum ve mesaj atamıyorum. Şaka Gibi! Lütfen bu engeli kaldırınız.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Oktay Bey,
   Biz Facebook’un resmi destek kanalı değiliz. Sadece sizin gibi kullanıcılara gönüllü destek veriyoruz. Engelleme ile ilgili size bir mesaj geldi mi? Genellikle anlattığınız engelleme e-posta ve telefon onayı olmayan hesaplara uygulanıyor. Sizin telefon veya e-posta onayınız var mıydı? Ek olarak engelleme ile ilgili size bir mesaj gönderilmişse, gönderilen mesajı bizimle paylaşırsanız sorunlarınız için daha iyi yardımcı olabiliriz.

 17. İsmail Emre der ki:

  Merhabalar,
  Sayın yetkili kural ihlali yapmamama rağmen, 30 gün boyunca beğeni yapma ve yorum yapma engeli aldım. Her hangi bir spam olayına karışmadım, lütfen hesabımdaki engeli kaldırınız. Arkadaşlarıma listemde olan insanlara mesaj atamıyorum. Bu nasıl bir saçmalıktır en yakın arkadaşıma mesaj atamıyorum profilde ekli olmasına rağmen. Lütfen bu engeli kaldırınz.

 18. Hikmet Başar der ki:

  Benim hesabım iki gün önce kapatıldı. Gerekçesini bilmiyorum ama her ne olursa olsun hesabımı kapatmaya hakkınız yok. Lütfen hesabımı geri verir misiniz? Lütfen!

 19. Büşra der ki:

  Merhabalar,
  Sayın yetkili kural ihlali yapmamama rağmen, 30 gün boyunca beğeni yapma ve yorum yapma engeli aldım. Her hangi bir spam olayına karışmadım, lütfen hesabımdaki engeli kaldırınız. Arkadaşlarıma listemde olan insanlara mesaj atamıyorum. Bu nasıl bir saçmalıktır en yakın arkadaşıma mesaj atamıyorum profilinde ekli olmasına rağmen. Yeni profil resmi paylaştıktan sonra 30 gün engel yedim ya böyle saçmalık var mı? Yorum yapamıyorum, beğeni yapamıyorum, mesaj atamıyorum. Şaka gibi! Lütfen bu engeli kaldırınız.

 20. Ayhan der ki:

  Selam ben daha önceden Facebook hesabıma telefon numaramı eklemiştim. Şimdi eklediğim hattı kullanmıyorum. Facebook hesabımı da uzun zamandır kullanmadım. Şimdi e-posta adresime şifre isteyerek açmak istedim ama kodmatik şifresi falan diyor. Hesabımı nasıl açabilirim?

 21. Önder Başaran der ki:

  Arkadaş sen Facebook musun nesin benim hesaplarımı nasıl dondurabilirsin? Ben hesap açıyorum, “Kayıt ol.” diyorsun sonra da bir arızadan dolayı onaylamıyorsun. Madem ki onay vermiyorsun neden hesap açıyorsun. Bana bilgi verir misiniz?

 22. Önder Başaran der ki:

  İnternet’ten kötü mü konuşalım, bunu mu istiyorsunuz?

 23. Ceyhun der ki:

  Facebook şifremi unuttum. Hesabıma giriş yapamıyorum. Hesabımı nasıl dondurabilirim?

 24. Miray Erçalış der ki:

  Facebook’u açmak için onay kodumu alamıyorum.

 25. Mahmut der ki:

  Facebook hesabım kilitlenmedi, mesajla onay kodu göndereceklerini söylediler ama onay kodu falan gelmedi.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Mahmut Bey,
   Facebook hesabınızı oluştururken kullandığınız cep numarasına geliyor onay kodunuz. Numaranızı değiştirmediyseniz kodu cep telefonunuza gelmesi lazım.

 26. Eyüp der ki:

  Merhaba yetkili, benim Facebook hesabım geçici olarak kilitlendi. Facebook benden kimlik ya da ehliyet fotokopisi istiyor, ben de söz konusu fotokopileri yükledim. Halen ne mesaj geldi ne de Facebook hesabım açıldı. Ne yapmam gerek.

 27. Mediha der ki:

  Neden Facebook’ta dini inançlara saygısızlık yapan insanları şikayet edemiyorum?

 28. Kader Kılıç der ki:

  Facebook yüklediğim videoyu kaldırdı. Telif hakkı olduğunu bilmiyordum. Lütfen videoyu silin. Özür dilerim.

 29. Hülya der ki:

  Facebook hesabım kapatıldı. Nedenini bilmiyorum ilk kez böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Yardımcı olur musunuz lütfen?

 30. Burcu der ki:

  Merhaba, ben bilgilerimi indirmek istedim. Şifresini unuttuğum mail adrese gitti ve ben mail açarak tekrar yollamak istedim. Nedense gelmedi, yardımcı olabilir misiniz? Tekrardan bildirim ve iletileri nasıl mail olarak yollayabilirim? Teşekkür ederim!

 31. Altan der ki:

  Merhaba, “Sayfanız profile dönüştürülüyor. İşlem kısa süre içinde tamamlanacak. Daha fazla bilgi için lütfen e-postanıza bakın.” diye yazı geldi fakat giriş yapamıyorum ne yapmam lazım? Kişisel hesabımı açın 2 gündür bekliyorum.

 32. Meryem Düzgün der ki:

  Merhaba arkadaşlar, benim Facebook hesabım çalındı. Bir de hesabımdan alınan fotoğraflarım ile yeni Facebook açılmış. Bütün erkek arkadaşlarımı taciz ediyor benim adıma. Lütfen bana bu konuda yardım edebilir misiniz?

 33. Yaren der ki:

  Teşekkür Ederiz
  Kimliğini inceledikten sonra, verdiğin e-posta adresinden seninle iletişime geçeceğiz. Şimdi Facebook’tan çıkış yapacaksın.

  Kimliğimi yolladım 4 gündür bu uyarı var. Hala açılmadı lütfen yardımcı olun.

 34. Murat der ki:

  Merhaba, benim Facebook firma ismim kendi adıma dönüştürülüyor. Araştırmalarıma göre com.tr adresi alınca firma ismi uygulanabiliyormuş. Bununla ilgili yardımcı olabilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir