Facebook Şifrem Çalındı, Ne Yapmalıyım?

Facebook şifrem çalındı ne yapmalıyım?
Merhaba, bildiğiniz gibi Facebook; neredeyse hepsinin tüm internet kullanıcılarının üye olduğu, dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi. Bu dev sosyal alanda kullanıcıların şifreleri çeşitli yollarla kırılabiliyor veya çalınıyor. Yani kısaca kullanıcıların Facebook şifreleri başkalarının eline geçiyor. Özel mesajlarınızın başkaları tarafından okunması, özel fotoğraf ve videolarınızın başkaları tarafından görüntülenmesi gerçekten kötü bir durum. Bu yazımızda Facebook şifresi kırılan/çalınan kullanıcılara yardım edeceğiz. Çalınan şifrelerinizle ilgili çözümleri başlıklar halinde, herkesin anlayabileceği bir dille anlatacağız.

Facebook şifrem çalındı ama e-posta adresim güvende, ne yapmalıyım?

Bu tarz mağduriyeti basit bir şekilde giderebilirsiniz. Yapmanız gereken şey, Facebook giriş sayfasındaki “Şifreni mi unuttun?” bağlantısına tıklamak. Bağlantıya tıkladığınızda “Hesabını Bul” başlıklı bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Telefon veya e-posta adresinizi kullanarak bu sayfada hesabınızı bulun. Hesabınızı bulduktan sonra aşağıdaki ekran görüntüsü bulunan ekranla karşılaşacaksınız.

Facebook şifrem çalındı ama e-posta adresim güvende, ne yapmalıyım?

Bu sayfada bulunan “Devam” düğmesine tıklayın, sizi “E-postalarını Kontrol Et” başlıklı bir sayfaya yönlendirecek. Bu sayfaya yönlendirildiğinizde e-posta adresinizi açın. Facebook’tan bir e-posta gelmesi gerekiyor. Gelen e-postanın bir benzerini aşağıdaki ekran görüntüsünden görebilirsiniz.

Facebook şifrem çalındı ama e-posta adresim güvende, ne yapmalıyım? 2

Gelen e-postada “E-postalarını Kontrol Et” sayfasına girmemiz için bir kod bulunuyor. Bu kodu kopyalıyoruz ve “E-postalarını Kontrol Et” sayfasındaki alana yapıştırıyoruz. Sonrasında da Facebook hesabımız için yeni şifre belirliyoruz.

Facebook şifrem ve e-posta adresim çalındı, ne yapmalıyım?

Maalesef bu durumla da sık sık karşılaşıyoruz. Bu durumda yapmamız gereken şey https://www.facebook.com/hacked bu bağlantıyı açmak ve açılan sayfadaki “Hesabım Bir Başkasının Eline Geçti” düğmesine tıklamak. Düğmenin sizi yönlendirdiği sayfada hesabınızı bulmanız gerekiyor. Hesabınızı bulmak için e-posta adresiniz, telefon numaranız, kullanıcı adınız veya ad-soyad seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz. Hesabınızı bulduğunuzda sağ tarafında bulunan “Bu Benim Hesabım” düğmesine tıklayın. Facebook sizden önceki şifrenizi isteyecek. Önceki şifrenizi girin ve devam edin. Facebook size yapmanız gerekenleri söyleyecektir. İşlem sonunda Facebook hesabınızı güvenceye almak için gereken adımları size gösterecektir. Böylelikle Facebook hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Yukarıdaki yönteme ek olarak “Şifreni mi unuttun?” sayfasından hesap tanımladıktan sonra, açılan sayfadan “Bunlara artık erişimin yok mu?” bağlantısına tıklayın. Ardından “E-postama Erişemiyorum” düğmesine tıklayın. Facebook sizi adım adım yönlendirecektir.

Hesap şifreleriniz çeşitli yollarla çalınabilir. Bunun önüne geçmek için bilgisayarınızı güncel güvenlik yazılımı ile taratın. Tarayıcınızın adres çubuğunda facebook.com’dan farklı veya benzer bir adres varsa kesinlikle o sayfaya kullanıcı adı ve şifrenizi girmeyin. Sizden mesaj yoluyla şifre isteyenlere şifrenizi vermeyin. Son olarak “Hesap Ayarları” sayfasında bulunan “Güvenlik” sayfasına girin ve “Giriş Onayları” seçeneğini etkinleştirin. Bu sayede hesabınıza giriş yapmak isteyen kişiler güvenlik kodu ile karşılaşacaktır. Bu kod sizin telefonunuza SMS veya çağrı yoluyla gönderilmektedir.

Bu yazı Şifre Çalınması, Şifre Değiştirme, Şifre Kırma kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Facebook Şifrem Çalındı, Ne Yapmalıyım? için 212 cevap

 1. Zihni Gökşen der ki:

  MSN olarak kullandığım e-posta adresim başkaları tarafından kullanılmaktaydı. Şifresi değiştiği için giriş yapamıyorum. Bu hesabımın kapatılmasını istiyorum.

 2. Ayhan der ki:

  Selam benim Facebook hesabımdaki pokerde çip alırken kilitlendi. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Başkasının eline geçtiğini düşünüyorum. Farklı bilgiler isteniliyor. E-postanızı bekliyorum.

 3. Aleyna der ki:

  Facebook hesabımın şifresini başkası değiştirdi. Ne yapabilirim?

 4. Serhildan Hülakü der ki:

  Merhabalar bugün saat 08:00 gibi Türk Sancak Team adında adı sanı duyulmamış bir grup hesabımı çalmış ve arkadaşlarımı taciz ediyorlar. Hesabımı kapatma gerekçeleri ise Kürt olmam. Ne yapmalıyım?

 5. Rabia der ki:

  Ya benim bu akşam Facebook hesabım çalındı. E-posta şifremi bilmiyorum, dediğinizi yapıyorum ama çalan kişi Facebook hesabımı dondurduğu için bir işlem yapamıyorum. Ne yapabilirim almam için hesabımı? Lütfen acil cevap yazın.

 6. Merve der ki:

  Eski hesabımın şifresini çaldılar. Yeni bir hesap açtım, eski hesabımı silmek istiyorum.

 7. Betül der ki:

  Benim Facebook hesabım çalınalı çok oluyor. Şuan fotoğraflarım var ve arkadaşlarımla konuşuluyor ve ben bütün bilgilerimi unuttum. Ne yapabilirim, hemen kapatmam gerek yardımcı olursanız sevinirim.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Betül Hanım, tüm arkadaşlarınızdan ricacı olun sizin hesabınızı “Sahte profil” diye şikayet etsinler.

 8. Enis der ki:

  Facebook şifrem çalındı ve çalan kişinin benim hakkımda kötü şeyler yazacağına inanıyorum. Savcılığa başvurursam Facebook şifremi geri alabilir miyim?

 9. Melike der ki:

  Yardımcı olun lütfen, Facebook hesabım az önce çalındı. Nasıl kurtaracağım?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Melike Hanım, yorum yazdığınız başlıkta çalınan hesaplarınızı nasıl geri alabileceğinizi anlattık. Takıldığınız yer olursa belirtin, seve seve yardımcı oluruz.

 10. Serenay der ki:

  Benim Facebook hesabımın adı Burak B******* ve Serenay K****** diye bir isimle Facebook kurdum. Facebook hesabım çalındı ve kimin çaldığını bulmaya çalışıyorum. Ben denedim, e-posta ve MSN şifremi yazdım ama diyor ki şifreniz yanlış. Sizce MSN şifremi de çalmış olabilirler mi?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba, yazdığınız isimleri başkaları tarafından rahatsız edilmemeniz için biz sansürledik. MSN şifrenizi hangi site üzerinden kontrol ediyorsunuz? hotmail.com üzerinden kontrol etmeyi deneyin. Yine şifre yanlış diyorsa MSN şifrenizi sıfırlamayı deneyin.

 11. Musab Can der ki:

  ****@hotmail.com bu hesapla bir adresim vardı. Facebook şifresini falan unuttum. E-posta adresine de erişimim yok. Facebook adresimde önemli fotoğraflarım var. Ne yapmalıyım?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Musab Can, e-posta adresini açarken yazdığınız güvenlik sorusunun cevabını hatırlıyor musunuz? Güvenlik sorusunu hatırlıyorsanız güvenlik sorusuyla Hotmail hesabınızın şifresini yenileyebilirsiniz. Güvenlik sorusunun cevabını bilmiyorsanız kayıtlı telefon numaranızla da Hotmail hesabınızın şifresini yenileyebilirsiniz. Hotmail hesabınıza erişim sağladığınızda Facebook.com’un giriş sayfasında bulunan “Şifreni mi unuttun?” bağlantısına tıklayın ve e-posta adresinize şifre yenileme bağlantısı gönderin. Bu bağlantıyı kullanarak Facebook hesabınıza yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

 12. Ayşenur der ki:

  Facebook hesabım çalındı. Bana yardımcı olabilecek biri var mı? Çok önemli bir durum. Bilgisayarla ilgili her şeyi bilen biri bana yardımcı olabilir mi?

 13. Lara der ki:

  Ben bu Facebook hesabımı kapatmak istiyorum.

 14. Cemil Yıldırım der ki:

  Cemil Yıldırım,
  T.C. Kimlik Numaram: 2980025****
  Telefon Numaram: 0534698****
  Adresim: Kadıköy/Moda/İstanbul (Adresin tamamı gizlendi.)

  Sayfamın şifresini cep telefonumdan değiştirdim. Eve geldim, dizüstü bilgisayarımdan sayfama giremedim. Cep telefonuma şifre istedim, tek kullanımlık şifre geldim. Gelen şifreyi girdim, benim tanımlamam için zor okunabilen harf kombinasyonu doğrulaması istedi. Doğruladım, daha sonra bana sayfamda bulunan 6200 üzerinde oyun arkadaşlarımın arkadaşlık isteklerini de kabul ettiğim arkadaşların fotoğraflarının bazıları, bazen de akrabalarımın olduğu bazı fotoğrafları soruldu. Bazılarını cevapladım ama bazılarını hatırlayamıyorum. Bu yüzden sayfamı açamaz oldum. Böyle saçma bir doğrulama sistemi nasıl olur, iki gündür sayfama giremiyorum. Lütfen bana yardımcı olun. Kimlik bilgilerimi yolluyorum.

  Hüviyet Dökümü:
  Cemil Yıldırım 27/12/19** Doğum: İstanbul
  Anne Adı: **
  Baba Adı: Şeref
  Nüfusa Kayıt Yeri: Bolu/Mengen/Aktepe

  Cep telefonuma mesaj ile bilgi ve yardımlarınızı iletirseniz çok memnun olurum.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Cemil Bey,
   Öncelikle yorum kısmına girdiğiniz kimlik ve nüfus bilgilerinizin tamamını mağdur olmamanız için gizledik. Bu tarz bilgileri başkalarının da ziyaret ettiği İnternet sitelerinde paylaşmamanızı tavsiye ederiz. Biz Facebook’la bağlantısı olmayan, sizin gibi problemlerle karşılaşan kullanıcılara gönüllü destek veren bir İnternet sitesiyiz. Sorununuz ile elimizden geldiğince ilgileneceğiz. Şimdi sorunuza dönelim. Hesabınız devre dışı mı bırakıldı yoksa şifrenizi mi unuttunuz? Sorumuzu cevaplarsanız sizi daha iyi yönlendirebiliriz.

   İyi günler dileriz.

 15. Kübra der ki:

  Merhaba bir hafta önce şifremi çaldılar ve bana yeni bir e-posta gönderdiler. Ben şimdi Facebook hesabıma giremiyorum. Bir de bana kod gönderiyorlar ama telefon numaramı Facebook’a yazmadığım için kod bana gelmiyor. Outlook’u kullanamıyorum, bana yardım eder misiniz? Gerçekten çok kötü bir durumdayım. Ne olur, en kısa zamanda cevaplarınızı bekliyorum.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Kübra Hanım,
   Öncelikle cep numaranız Facebook’a kayıtlı olmadığından hesabınızı numaranızı kullanarak kurtaramayız. Hesabınızı açarken kullandığınız e-posta adresinize erişiminiz var mı? Varsa giriş sayfasında bulunan “Şifreni mi unuttun?” bağlantısına tıklayın ve açılan sayfadan e-posta adresinize şifre yenileme bağlantısı gönderin. E-posta adresinize erişiminiz yoksa yine “Şifreni mi unuttun?” bağlantısına giriş yapın. Açılan sayfadan hesabınızı tanımlayın. Tanımlamayı yaparken e-posta adresinizi veya Facebook kullanıcı adınızı kullanabilirsiniz. Ardından “Bunlara artık erişimin yok mu?” bağlantısına tıklayın. Açılan sayfadan “E-postama erişemiyorum” düğmesine tıklayın. Sonrasında da Facebook’un yönlendirmelerini takip edin. Umarız hesabınızı kurtarabilirsiniz. İyi günler dileriz.

 16. Atakan Acur der ki:

  Ben hesabımı dondurmak istiyorum.

 17. Ercan der ki:

  Facebook adresim ve Hotmail hesabım çalındı. Lütfen yardım edin. Çok mağdurum.

 18. Derya der ki:

  Benim çok uzun zaman önce kullandığım bir Facebook hesabını kapatmak istiyorum fakat ne o hesabın bağlı olduğu e-posta adresinin bilgilerini biliyorum ne de bağlı olduğunu telefonu hala kullanmıyorum. Eski numaranın üstüne çok defa numara değiştirdim. Dediğiniz şekilde şifreni mi unuttun kısmına tıkladığım zaman benden o profilin bağlı olduğu mail hesabını ve telefon numarasını istiyorlar. Ben ikisine de ulaşamıyorum. Bu durumda ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.

 19. Semih der ki:

  Benim şifrem çalındı. Facebook’a giremiyorum, girdiğimde şifre yanlış diyor. Ne yapmam lazım. Yardımcı olur musunuz lütfen?

 20. Beril der ki:

  Benim hesabım çalındı. Şifremi unuttum kısmına girdim. Diyor ki “Size altı haneli bir kod göndereceğiz, o kodu alttaki boşluğa yazın. diyor. Bana hiçbir mesaj gelmiyor. Bunu bir çok kez denedim. Bu sefer de “Geçici olarak engellendiniz.” diyor. Ne yapmalıyım? Lütfen yardım edin.

 21. Ayse İrem Kasap der ki:

  Yaa ben şiferemi falan değiştirdim ama Facebook’umu çalan kişi hala Facebook’umda. Ne yapmalıyım?

 22. Ebru der ki:

  https://www.facebook.com/hacked adresinden hesabım başkasını eline geçti kısmını tıkladım. Hesabım çıktığında önceki şifremi de girdim daha sonra yeni e-posta adresimi yazdım 3 arkadaş seçtim ve hala bir sonuç yok. Lütfen nasıl çözülecek bu durum?

  • Mustafa Gül der ki:

   Şifremi giremiyorum şifrem değiştirilmiş, 3 arkadaşıma mail adresi belirttim ama cevap gelmedi.

 23. Özden Göker der ki:

  Sayın site yönetimi, yukarıda yazdığım e-posta adresli Facebook hesabım çalındı veya donduruldu. Bana ne bir e-posta geldi ne de şu nedenle diye bir mesaj geldi. Ben bir türlü Facebook hesabıma giriş yapamıyorum. Bütün yolları denedim, kendimi tanıtıcı resmi belgelerimi de siteye gönderdim ama bir türlü netice alamıyorum. Lütfen bana yardımcı olun, iletişim için yukarıdaki e-posta adresine bilgi verirseniz memnun olurum. Ayrıca telefon numaramı da bıraktım, telefona mesaj bırakırsanız da olur. Bir şekilde iletişime geçerseniz sevinirim.

 24. Dilek der ki:

  Bugün e-postama şifre değişiklik talebi geldi ben böyle bir talepte bulunmadığım halde, ben de hemen facebook üzerinden şifremi değiştirdim, beş on dakika sonra bir mesaj aldım facebook hesabınız elimizde diye bir de YouTube üzerinden bir video göndermişler, bu bir tehdittir diye ama gönderdikleri videoda sadece benimle arkadaş olmayanların görebileceği bilgiler var ve ben kendi facebook adresime girebiliyorum. Böyle bir durumda facebook adresimi çalmış olsalar tüm paylaştıklarım görünmez mi ve gerçekten facebook hesabım çalınmış olabilir mi? Acilen cevaplarsanız sevinirim.

 25. Davut der ki:

  Facebook hesabım çalındı, kapatmak istiyorum. Geride alamıyorum! Ne yapmam gerekiyor?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir