Facebook Şifresi Değiştirme

Facebook Şifresi Değiştirme

Merhaba, bugün sizlere Facebook şifrenizi nasıl değiştireceğinizi anlatacağım. Şifreniz kendinizin ve arkadaşlarınızın kişisel bilgilerinin korunması için çok önemli. Bunun yanında hesabınızın şifresi kötü niyetli şahısların eline geçtiğinde, bu şahıslar profilinizde istenmeyen, şeyler paylaşılabiliyor. Kişisel bilgilerinizin güvenliği ve istenmeyen gönderilerin önüne geçmek için güvenilir bir bilgisayardan Facebook şifrenizi değiştirmek için öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapın. Sonra aşağıdaki anlatılanları tek tek takip edin.

Facebook Şifresi Nasıl Değiştirilir
Hesabınıza giriş yaptıktan sonra yukarıdaki ekran görüntüsünde daire içerisinde aldığım düğmeye tıklayın ve menüyü açın. Açılan menüden “Hesap Ayarları” yazılı sekmeye tıklayın. Bu sekme sizi “Hesap Ayarları” sayfasına götürecek. Bu sayfadaki şifre satırına gelin ve satırın sonundaki “Düzenle” bağlantısına tıklayın. Bağlantıya tıkladıktan sonra şifre  değiştirme formu karşınıza çıkacak. Bu forma önce mevcut şifrenizi, ardında da yeni şifrenizi girdikten  sonra “Değişiklikleri Kaydet” düğmesine tıklıyorsunuz ve şifre değiştirme işlemini bitiriyorsunuz. Yukarıda anlattıklarımı adım adın yaptığınızda hesabınızın şifresini başarıyla değiştirmiş olacaksınız. Şifrenizi tuş kaydedici veya diğer casus yazılımların bulaşmadığı, temiz bir bilgisayardan değiştirmeye özen gösterin.

Bu yazı Şifre Değiştirme kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Facebook Şifresi Değiştirme için 79 cevap

 1. serhat emre güngörmez der ki:

  Facebook hesabımın şifresini değiştirmek istiyorum.

 2. hıdır canalan der ki:

  Facebook sayfama ulaşamıyorum! Birileri tarafından kullanılıyor olabilir. Şifremi değiştirmek istiyorum, saygılar.

 3. hıdır canalan der ki:

  Güvenlik açısından şifremi değişmek istiyorum. Sayfam başkası tarafından kullanılıyor olabilir. Sayfa açılmıyor, arz ederim.

 4. nursel der ki:

  Facebook şifremi değiştirmek istiyorum.

 5. Tunahan der ki:

  Sayfamı açamıyorum. Birileri tarafından iptal edilmiş herhalde, yardımcı olur musunuz?

 6. Furkan der ki:

  Facebook profilimi değiştiremiyorum.

 7. Muhsin der ki:

  Facebook hesabım kapatıldı. Neden kapatıldığını bana açıklar mısınız? Hesabımı açmanızı arz ederim.

 8. Ceyhun Emre Bilir der ki:

  Herkes şifremi öğrendi. Bende düşündüm taşındım şifre değiştirme kararına vardım.

 9. Emre der ki:

  Şifremi unuttum, Facebook hesabıma giremiyorum.

 10. Dilber Uçan der ki:

  “19.03.2013 tarihinde hesabına erişilmiş.” diye hotmail adresime mesaj gelmiş. Aynı gün yeni şifre talebinde bulunulmuş. Facebook hesabım kilitli artık giremiyorum ama hotmail adres ve şifresi bende. Şifre istiyorum aynı şifre geliyor, şifre hatalı olduğunu söylüyor. Lütfen bana yardım edin.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Öncelikle http://www.facebookhesapkapat.com/facebook-sifresi-kirma/ bu başlıkta anlattığımız şifre kırma saldırılarına uğradınız mı onu öğrenmek gerek. Bilgisayarınızda tuş kaydedici zararlı yazılım olabilir. Yapmanız gerekenleri sıralayalım. Öncelikle bilgisayarınıza sistem geri yükleme yapın, işletim sisteminizi yeniden kurun veya bilgisayarınızda zararlı yazılım bulunmadığına emin olun. Bu üç seçenekten birini gerçekleştirdikten sonra Facebook hesabınızın bağlı olduğu Hotmail adresinizin şifresini değiştirin. Ardından Facebook’a girin ve “Şifremi unuttum.” bağlantısına tıklayın. Kutucuğa Hotmail adresinizi girin ve devam edin. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfadan “Şifremi yenilemek için bana e-postayla bir bağlantı gönder.” cümlesini işaretleyin ve tekrar “Devam” butonuna tıklayın. Hotmail adresinize yeni şifre oluşturabilmeniz için bir bağlantı gelecektir. Gelen e-postadaki adımları takip ederek kendinize yeni şifre oluşturun. Oluşturacağınız yeni şifre eski şifrenizle aynı olmasın. Tüm anlattıklarımızı doğru uygularsanız sorununuz çözüme kavuşacaktır.

 11. Yaşar Elbaş der ki:

  Ben şifremi unuttum, bir türlü yeni şifre alamıyorum. Şifremi unuttum sayfasına gidiyorum ama MSN veya e-posta şifrelerim degişiyor, fecebok şifrem olmuyor. Lütfen bana bu konuda yardımcı olur musunuz?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Yaşar Bey Facebook üzerinden “Şifremi unuttum.” sayfasına girin. Ardından açılan sayfadaki kutucuğa e-posta adresinizi girin. Sonra alttaki “Şifremi yenilemek için bana e-postayla bir bağlantı gönder.” seçeneğini seçin. Devam düğmesine tıkladığınızda e-posta adresinize hesabınıza yeni şifre verebilmeniz için bir bağlantı gelecek. O bağlantıya tıklayarak yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz. Dediklerimizi yaparsanız sorun kalmayacaktır.

 12. Öznur Şengül der ki:

  Hesabıma erişemiyorum. Bana yardımcı olur musunuz? Size nasıl ulaşacağımı MSN adresime e-posta ile göndermenizi arz ederim. Saygılar.

 13. Sümer der ki:

  Ben şifremi kaybettim.

 14. Serhat der ki:

  Çok iyi.

 15. Eren der ki:

  Şifreyi değiştirmek istiyorum.

 16. Emir Han der ki:

  Şifremi unuttuğum için hesabımı açamıyorum.

 17. Muhammed der ki:

  Şifremi değiştirmek istiyorum.

 18. Emir der ki:

  Ben şifremi değiştiremedim, nasıl yapacağım?

 19. İsmail der ki:

  Çok iyi.

 20. Onur der ki:

  Çok işe yaradı, teşekkürler.

 21. Sinan Aydoğdu der ki:

  Eski şifremi tekrar kaydedemiyorum. Bu şifre kullanılamaz diyor. Oysa önceden kullanıyordum ve telefon S3. İnşallah düzelir.

 22. Berdan Resulcan der ki:

  Bazıları Facebook profilimin şifresini öğrenmiş.

 23. Nazlı der ki:

  Ben nasıl Facebook hesabı açabileceğimi bilmiyorum.

 24. Kudret der ki:

  Şifrem başkalarının eline geçmiş, sürekli bende ekli arkadaşlarımdan kontör isteniliyor. Bu hesabı tekrar nasıl elime geçiririm.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Suç duyurusunda bulunmanızı tavsiye ederim. Bu arada hesabı kurtarmak için “Şifremi Unuttum” sayfasından şifre kurtarma seçeneklerinden birini deneyin.

 25. Alen Yıldız der ki:

  Parolamı unuttum.

 26. Reşit der ki:

  Şifremi giremiyorum, yeni şifre verilmiş.

 27. Aslıhan der ki:

  Başkaları benim şifremi değiştirdiler. Ben şifremi giriyorum ama başkaları şifremi değiştirdiği için hesabımı açamıyorum. Ben şifresi değiştirilen hesabımı kapatmak istiyorum, Facebook hesabı nasıl kapanıyor? Benim yerime hesabımı kapatmanızı istiyorum. Lütfen hesabımı kapatın. Cevap bekliyorum.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Hesaplarınızı biz kapatmıyoruz. Öncelikle şifre hatırlatma sayfasını kullanarak yeni bir şifre oluşturun. Ardından hesabınıza giriş yapın ve “Facebook Hesap Kapatma” başlıklı yazımızda anlatılanları uygulayarak hesabınızı kalıcı olarak kapatın.

 28. Tolga der ki:

  Sağ ol kardeş.

 29. Ömer der ki:

  Olmuyor?

 30. Azer der ki:

  Şifremi herkes biliyor ve özel arkadaşlarıma küfürlü mesajlar atılıyor.

 31. Sibel Güler gökdeniz der ki:

  Hesabımı kapatmak istiyorum. Birinin eline geçmesinden korkuyorum.

  • facebookhesapkapat der ki:

   İnternet kullanımı hakkında deneyim sahibi bir akrabanızdan yardım isteyin. Hesabınızı sizin yerinize kapatacaklardır.

 32. Kübra der ki:

  Şifreyi giriyoruz ama açılmıyor?

 33. Oğuz Han der ki:

  Birisi benim adıma sahte hesap açmış. Yardımcı olursanız sevinirim.

 34. Selvinaz Balyer der ki:

  Facebook şifremi alıp değiştirmişler. Bir daha Facebook hesabıma girmeyeceğim.

 35. Meryem Mertoğlu der ki:

  Merhaba ben şifremi unuttum. Yukarıda sizin bahsettiğiniz e-posta hesabıma bağlantı gönder diyorum, e-posta hesabıma gelen şifreyi giriyorum fakat şifre değişmiyor. Çok fazla kod kullandınız diye bir yazı çıkıyor ne yapmam gerek?

 36. Gizem der ki:

  Aynen çok basit bir şey, ben de önceden biliyorum.

 37. Refik Aksoy der ki:

  Facebook hesabımdan Skype uygulaması benim adıma paylaşımda bulunuyor. Skype siliyorum fakat tekrar yükleniyor. Şifremi değiştirmek istiyorum ama şifre ekranında eski ve yeni şifreleri yazdığım halde alttaki değişikliği kaydet butonu aktif değil. Yani kaydet diyemediğim için şifremi değiştiremiyorum ne yapmalıyım?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Refik Bey istemsiz paylaşımlar uygulamalarınızdan kaynaklanıyor olabilir. Öncelikle Hesap Ayarları sayfasından Uygulamalar bağlantısına tıklayın ve listelenen tüm uygulamaları kaldırın. Şifrenizi şifre değiştirme sayfasından yapamıyorsanız, giriş sayfasında bulunan şifremi unuttum bağlantısına tıklayarak e-posta adresinize şifre yenileme bağlantısı gönderebilirsiniz.

 38. Murat der ki:

  Güvenlik kodu aldım bir kere geldi, giremedim bir daha istedim ama gelmedi.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Yoğunluktan dolayı çoğu zaman kodlar geç gidiyor veya hiç gitmiyor. Giriş için gerekli kodu telefona çağrı bırakılarak iletilmesini isteyin.

 39. Ümit der ki:

  Ya ben dün akşam şifremi değiştirdim şimdi aklıma gelmiyor. Ben nasıl şifremi tekrar alabilirim?

 40. Aslı der ki:

  Ben başarıyla değiştirdim.

 41. Çağan Ulusoy der ki:

  Çok teşekkürler, arkadaşım şifremi çalmıştı.

 42. Canan İşlerer der ki:

  Facebook hesabımı kullanamıyorum. Bugün hesabımı açamadım. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Facebook giriş sayfasında bulunan “Şifreni mi unuttun?” bağlantısına tıklayın. Yönlendirildiğiniz sayfada e-posta adresiniz ile hesabınızı tanımlayın ve şifre yenilemek için e-posta adresinize bir şifre yenileme bağlantısı gönderin. Sonra şifre yenileme bağlantısını kullanarak yeni bir şifre oluşturun.

 43. Dilara Kazancı der ki:

  Ya şifreme ulaşamıyorum, küçük harflerle şifre yapmak istiyorum. Yardım edin.

 44. Busenur Sadi der ki:

  Sohbet gözükmüyor diye bir bağlantı açtım, bağlantıda da yanlışlıkla şifre silmeye bastım. Şifreler silindi, şimdi giremiyorum.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Hesap silinme işlemi yanlışlıkların önüne geçmek için 14 gün sürer. 14 gün boyunca hesabınıza giriş yaparak silinme işlemini iptal edebilirsiniz.

 45. Hakan Yıldırım der ki:

  Şifremi değiştirmek istiyorum, bu iş bu kadar zor mu? Saat üçten beri uğraşıyorum, saat beş buçuk oldu. Yinede tüm personele selamlar.

 46. Ersin der ki:

  Şifremi değiştirmek istiyorum, lütfen cevap verin.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Ersin Bey, şifrenizi nasıl değiştireceğinizi yukarıdaki başlıkta anlattık.

 47. Hakan der ki:

  Benim Facebook hesabımın şifresini Fevzi Gül buldu. Bilerek şifreyi yazmıyor, akşam ben İnternet Cafe’den gelince hesabımı çalacak. Ne yapabilirim? Facebook’un şifresini değiştirmem lazım.

 48. Osman der ki:

  Gerçekten de çok kolaymış. Teşekkür ederim.

 49. zehra der ki:

  Facebogmn sifresi degistirilmis ve ben facemi bilgisayarsan actım facemi geri alamiom noiur yardım edin

 50. zehra der ki:

  Hadiyaa lütfen

 51. gürkan der ki:

  gidene yol yakışır sevene kalp tıktık çalışır

 52. mert der ki:

  bakalım olcak mı 😀

 53. Savaş der ki:

  Ben Facebook şifremi unuttum, sizden yardım bekliyorum. Saygılar.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Savaş Bey, size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Facebook hesabınızı açarken kullandığınız e-posta hesabınıza erişiminiz var mı? Erişiminiz varsa Facebook’un giriş sayfasında bulunan “Şifreni mi unuttun?” bağlantısına tıklayın. Açılan sayfadan e-postanız ile hesabınızı belirleyin ve e-posta hesabınıza şifre yenileme bağlantısı gönderin. Gelen bağlantıyı kullanarak hesabınıza yeni şifre oluşturabilirsiniz.

  • İlayda der ki:

   Nasıl yapılacağını bilmeden bir şeyler yapmaya kalkışma.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir