Facebook Şifresi Kırma

Facebook Şifresi Kırma ve Çalma
Merhaba, günlüğümüzün yayına girdiği andan itibaren sürekli şifre çalınmaları ile ilgili mesajlar alıyoruz. Özellikle Türkiye’de Facebook kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu hesap güvenliğini konusunda çok bilgisiz. Bunun yanında yemleme (Phishing) adı verilen basit teknikleri kullanan kötü niyetli kişilere de kolayca kanan büyük bir kitle var. Mağdur sayısını bi nebze azaltmak için bu başlık altında, Facebook hesap güvenliğinizi basit şekilde nasıl sağlayacağınızı anlaşılır şekilde anlatacağım.Yemleme (Phishing) Yöntemi: Facebook yetkilileri sizden kesinlikle şifre istemez. E-posta veya Facebook mesajları ile size ulaşıp, yetkili olduğunu iddia edip, şifrenizi ve diğer bilgilerinizi isteyen kişilere kesinlikle itibar etmeyiniz. Yemleme yöntemlerinden biri de sahte (fake) sayfalardır. Facebook giriş sayfasının birebir benzerini tasarlayan saldırganlar, bu sayfayı kendi sunucuları üzerinden size gönderirler ve hesabınıza giriş yapmanızı isterler. Bu saldırı tekniğinden kurtulmanız çok kolay. Adres çubuğundaki adres “http://www.facebook.com” ile başlamıyorsa o sayfaya kesinlikle e-posta adresiniz ve şifrenizi girmeyin. Dikkat etmeniz gereken tek şey, hesabınıza giriş yaparken adres çubuğunda “http://www.facebook.com” yazmasıdır.

Tuş Kaydediciler (Keylogger) ve Diğer Casus Yazılımlar: Bilgisayarınıza bulaşan zararlı casus yazılımlar klavyeden bastığınız her tuşu kayıt altına alır ve zararlı yazılımı bulaştıran kötü niyetli kişiye aldığı kayıtı gönderir. Normal seviyedeki kullanıcıların bu zararlı yazılımları fark etmesi zordur. Bu konu için size tavsiye edeceğim güvenlik programları var. Bunlardan ilki Microsoft’un ücretsiz anti-virüs yazılımı Security Essentials. İkinci program ise Spy-Bot Search and Destroy. Bu programın ayarlar kısmından başlangıçta çalışmasını kapatan seçenek mevcut. Başlangıçta çalışmasını kapatarak sisteminizin yavaşlamasını engellersiniz. Belirli aralıklarla tarama yapacağınızda çalıştırırsınız. Böylece çok profesyonel olmasa da tuş kaydediciler ve casus yazılımlardan korunmuş olursunuz.


Yukarıda her kullanıcının karşılaşabileceği Facebook şifre kırma yöntemlerinden bahsettim. Facebook şifrenizin çalınmasını engellemek için yukarıdaki anlatılanları anlamanız ve gerekli önlemleri almanız yeterli. Böylelikle hesabı çalındığı için hesabını kapatmaya çalışan binlerce kişi olmaktan kurtulursunuz. Herkesin makaleden en iyi şekilde faydalanması dileği ile…

“Facebook Şifresi Kırma” üzerine 223 düşünce
  1. Merhaba, Facebook sayfam ahlaksızlar tarafından çalındı. O çalınan sayfamı kapatmak istiyorum. Bana yardım edin lütfen. Tekrar Facebook’a üye olamıyorum, şifrem kabul edilmiyor. Neden şifrelerimizi, sayfalarımızı çalıyorlar anlamıyorum. Kimlik için mi çalıyorlar, bununla bana zarar verebilirler. O Sayfayı acil kapatmalıyım ve yeni bir sayfa açmalıyım. Lütfen şifremi kabul edin. Eski sayfam Atatürkle Beraber büyük resim benim sayfam. İzmir’den sevgiler.

   1. Bu günlük resmi değil. O yüzden doğrudan yardımcı olamayız ama yol gösterebiliriz. Önce Facebook’a giriş yapın. Sonra sırasıyla “Yarım Merkezi” sayfasına, ardından “Güvenlik” sayfasına ve son olarak “Başkasının Eline Geçen Hesaplar” sayfasına girin. Girdiğiniz sayfada yazan talimatlara göre hareket edin. Talimatları yerine getirdiğinizde çalınan hesabınızı veya sayfanızı geri alabilirsiniz.

    1. Ben ve hanımın Facebook hesabı çalındı… İki hesaba da ulaşamıyoruz. Kötü niyetle kullanılıyor. Lütfen yazar mısınız nasıl yardımcı olursunuz? Bu hesapların şifreleri değiştirildiği için ulaşamıyoruz.

     1. Merhaba, şifre hatırlatmadan gizli soru ile hesaplarınızın şifrelerini kurtarmayı denediniz mi? Ayrıca hesaplarınızı telefonlarınız ile doğrulanmışsa şifre hatırlatmadan telefonlarınıza gönderilecek SMS ile de hesabınızı kurtarabilirsiniz. Yazdığım ilk iki yöntemden olumsuz sonuç alırsanız son olarak sorununuzla ilgili olan bu bağlantıyı ziyaret edin. Umarım hesaplarınızı kurtarırsınız, iyi günler dilerim.

    2. Selam benim Facebook hesabım çalındı. Geriye nasıl alabilirim? Daha doğrusu şifremi değiştirmişler. Facebook casuslarından Facebook hesabımı geri alabilir miyiz?

   2. Bak canım bence sen şifreni kıranlara istek yolla. Yani örneğin adın Zeynep Zeynep ise yazıp onların profiline girip istek yollamak gibi. Sen onlara istek yollayıp onların şifresini kırıp tekrar kendi şifreni yazıp korumaya alırsın. Çok basit.

    1. Anlamsız bir öneride bulunmuşsunuz, bu şekilde hiç bir sonuç elde edemezsiniz.

     1. Ben aynen öyle yaptım ve onları buldum. Sınıfımdan arkadaşlarımmış.

   3. MSN hesabı oluştururken gizli yanıt ister; “Evcil hayvanınızın adı nedir?”, “İlk arkadaşınız kimdir?” veya “En sevdiğiniz öğretmeninizin adı nedir?” vb. sorular gibi. Facebook hesabını oluştururken kullandığın gizli sorunun cevabını biliyorsan Facebook hesabını kurtarabilirsin.

    1. yaa yardm edın dha yenı bırjne guvenıp sfremı verdm vırus grdı duzeltıyım fln ddı off herseyım var fcde yardm edın hmn cvp yazınn :(((

  1. Muhtemelen tanımadığınız insanlara çok fazla arkadaşlık isteği gönderdiğiniz için hesabınız Facebook tarafından devre dışı bırakılmıştır. Genellikle hesapları sonsuza kadar devre dışı bırakmıyorlar. Belirli bir süre veriyorlar 10-15 gün gibi. Verilen bu sürenin sonunda yine hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

  2. Ben hesabımda Wolf Team kampanyalarına bakarken birden hesabım kendiliğinden kapandı, kilitlendi ve zararlı yazılım diye bir şey çıktı. Devam dedim, bir program yükle butonu vardı, tıkladım ve programı yükledim. Biraz bekleyin dedi, sizin zararlı yazılım olmadığınızı tespit edelim diye. Bekledim sonra biri ana sayfa attı, adımı ve şifremi girdim yine çıktı.

   1. Büyük ihtimalle bilgisayarınıza zararlı yazılım bulaşmış. Size tavsiyem, işletim sisteminizi yeniden kurarak bilgisayarınızı temizleyin ve tüm şifrelerinizi değiştirin.

 1. Ben bi internet kafede Facebook hesabımı çaldırdım ve msn şifremle güvenlik sorumu hatırlayamıyorum. Hatırlasam kendim alacağım. Bana yardım eder misiniz?

  1. Umarım hesabınızın telefon onayını yapmışsınızdır. Eğer yaptıysanız Facebook giriş ekranında bulunan “Şifremi Unuttum” bağlantısına tıklayın. Açılan sayfadan cep telefonu ile şifre hatırlatmayı seçin ve sayfada yazılanlara göre hareket edin. Daha sonra telefonunuza gelen onay kodu ile şifrenizi yenileyebilirsiniz.

  1. Benim iki hesabım vardı, birini kullanıyorum ama diğerinin ne hesap numarasını ne de şifresini hatırlıyorum. Nasıl iptal edebilirim?

   1. Diğer şifre hatırlatma seçeneklerini deneyin. Hesap sizin ise e-posta, telefon, kullanıcı adı veya ad-soyad ile hesabınızın şifresini öğrenebilirsiniz. Şifreyi öğrendikten sonra da hesabınızı başlıkta anlatıldığı gibi kolayca kalıcı olarak kapatabilirsiniz.

    1. Merhaba nişanlımın Facebook hesabını kapattırmak istiyorum. Ne kapatıyor ne de şifresini veriyor. Bana yardımcı olur musunuz? Ne yaptığını, her şeyi görmek istiyorum.

  1. Facebook giriş ekranında bulunan şifremi hatırlat bağlantısına tıklayın. Şifremi hatırlat bağlantısına tıkladıktan sonra şifre hatırlatma seçeneklerinden hangisi sizin için uygunsa o seçeneği takip ederek şifrenizi yenileyebilirsiniz.

  1. Ya ben yeni Facebook profili oluşturdum ama şifresini unuttum herhalde açamıyorum. Ne yapacağımı bilemiyorum. Yardımcı olursanız iyi olur.

  1. Bak şimdi abim, yanında bir büyüğün varsa Facebook şifreni bulur. Ona söyle yapsın tamam mı yeğen?

 2. Facebook hesabım çalındı, bana yardımcı olabilir misiniz? MSN Messenger’a giremiyorum ve telefon numaram onaylı değil. Lütfen bana yardımcı olun.

 3. Merhaba, hesabımın şifresi başkaları tarafından kırıldığı için kendi hesabımı geri almak istiyorum.

 4. Benim Facebook hesabımın şifresini değiştirdikleri için yeni hesap açtım. Eski hesabımı geri alabilmek için çok didindim ama sonuç alamadım. Acaba eski hesabımın şifresini nasıl kırabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 5. Sevgilim şifresini vermemekte direniyor. Onun Facebook profilinin şifresini mutlaka almam lazım. Yardımcı olur musunuz?

 6. Merhaba, ben uzun süredir giriş yapmadığım için Facebook hesabımın şifresini unuttum. E-posta adresime de erişemiyorum. Ne yapmam gerekiyor. Lütfen yardımcı olun. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

  1. Aynen ben de o yüzden açamıyorum Facebook hesabımı. Allah rızası için yardım edin.

 7. Arkadaşlar eski sevgilimin Facebook hesabının şifresini kırmak istiyorum, yardımcı olur musunuz?

  1. Maalesef, biz sadece Facebook hesabınızın güvenliğini nasıl sağlayacağınızı anlatıyoruz. Şifre kırmak hem ahlaki açıdan hem de yasal açıdan yanlış.

 8. Merhaba, bilgilendirme için çok teşekkür ederim, çok işime yaradı. Facebook profilime tekrar kavuştum.

 9. Allah rızası için benim Facebook hesabımı geri verin. Hiç bir şey yapamıyorum. Arkadaşlarım bana acil şeyler için mesaj yolluyor ama onlara hesabıma erişimim olmadığı için cevap yazamıyorum. Hesabımın şifresini kim kırmışsa lütfen geri verin ya :(

 10. Facebook hesabıma da MSN hesabıma da giriş yapamıyorum. Şifre ve gizli sorumu kabul etmiyor. Hesabımı nasıl kapatabilirim? Lütfen yardımcı olun.

 11. Arkadaşım şifremi kırmış, Facebook hesabıma girip herkese laf atıyor. Bende onun şifresini kırıp onun Facebook hesabına girmek istiyorum. Bunun için ne yapmam gerekiyor :(

  1. Biz Facebook şifrelerini nasıl kırabileceğiniz hakkında bilgi vermiyoruz. Bu illegal ve etik olmayan bir eylem. Biz sadece Facebook şifrenizi başkalarına kaptırmamanız için almanız gereken önlemlerden bahsediyoruz.

   1. Benim dünden beri Facebook sayfam boş görünüyor. Ne yapsam karşıma bembeyaz bir sayfa çıkıyor, açılmıyor. Ne yapmam gerek?

 12. Ben Bahar diye bir arkadaşımı ona aşık bir sapıktan kurtarmak istiyorum. Onun Facebook’una girip Bahar’ı arkadaş listesinden sileceğim. Ve arkadaşıma “Aşkım, sevgilim, güzelim, sevişelim mi?” gibi sözlerinden kurtarmak istiyorum. Ve hesabını kapatıp, Facebook hesabını açma lüksünü de kilitleyeceğim. Beni kötü niyetli sanmayın. Çünkü arkadaşımı kurtarmak amaçlı yapıyorum.

  1. Şifremi unuttum sayfasından e-posta adresini kullanarak yeni şifre edinebilirsin.

 13. Benim şifremi çaldılar, o şifremi çalanın Allah belasını versin. Lütfen şifremi bulun. Size yalvarıyorum.

  1. O zaman şifremi unuttum bağlantısını takip ederek yeni şifre oluşturun.

  1. Facebook şifre kırmayı anlatmıyoruz. Şifremi unuttum sayfasından Facebook’un size söylediklerini yaparsanız hesabınızı kurtarabilirsiniz. Şifre kırma vb. yöntemlere başvurmanıza gerek yok.

  1. Sizin hesabınız neden kapatıldı bilmiyorum ama tanımadığınız kişilere gönderdiğiniz mesajlar ve arkadaşlık istekleri en büyük engellenme nedenidir. Facebook tanıdıklarınızla iletişim kurabilmenizi sağlayan bir araçtır. Tanımadığınız insanları rahatsız ettiğiniz anda hesabınız kapatılabilir.

 14. Arkadaşlar Facebook sayfasına hiç ulaşamıyorum. Karşıma hep “Bu ağda bloke edilmiştir.” sayfası çıkıyor. Yardım bekliyorum, saygılarımla…

  1. Bağlı olduğunuz modemden Facebook’a erişim engellenmiş olabilir. Genellikle iş yerleri ve okullarda bu tarz engellemeler yapılabiliyor.

 15. Merhabalar, benim şimdiki sevdiğim kızın eski hesabı çalınmış ve geri alamıyoruz. E-posta falan değiştirmiş, çalan isim benim kızın adına hazırlanmış, içerisinde kendinin yapmış olduğu video falan var ama fotoğrafları falan başka birisinin. Kızla ciddi düşünüyorum ama o Facebook yüzünden bir türlü yüzüm gülmüyor. Hesabı nasıl kapattırabilirim. Yardım ederseniz sevinırim.

 16. Benim Facebook hesabım çalındı, hesaba giremiyorum. E-postama da giremiyorum. Ne yapabilirim, hesabımı nasıl alabilirim? Lütfen yardımcı olun.

 17. Benimde şifrem çalındı. Hesabımı açamıyorum ve şifremi yenileyemiyorum. Lütfen bana yardımcı olun.

  1. İmla kurallarına uymayan mesajları çoğu zaman ilgilenmeden siliyoruz. Bu mesajınızı da düzenledikten sonra onayladık. Hesabınızı nasıl kapatacağınız, hesabınızı nasıl donduracağınız ve hesabınızın şifresini nasıl değiştireceğiniz konularda anlatılıyor. Lütfen konuları okumadan yorum atmayın.

 18. Ben eski hesabıma ulaşmak istiyorum ama şifremi hatırlamıyorum. MSN’den de girip yapamıyorum, çünkü MSN’nin de şifresini unutmuşum. Ne yapmam gerekiyor?

  1. Unuttuğunuz şifreyi hatırlamak için tek çare e-posta adresiniz değil. Şifre hatırlatma sayfasına girin ve telefon, kullanıcı adı, ad-soyad seçeneklerinden birini kullanarak kendinize yeni şifre oluşturun.

   1. Ben de eski hesabımı kapatmak istiyorum. Mail adresimi hatırlamıyorum, eski şifremi de hatırlamıyorum. Fakat hangi şifre hatırlatma sayfasına gireceğimi bilemiyorum. Biraz daha açıklar mısınız?

 19. Merhaba şifrelerimiz kırıldığı zaman telefonlarımıza Facebook mesaj gönderiyormuş sanırım. Bu Facebook’un yeni güvenlik uygulamasıymış. Gelen mesajda, biz şifreyi kimin kırdığını ya da hangi bilgisayar tarafından kırıldığını görülebiliyormuş. Ayrıca şifremi bize gelen mesaja rağmen kırılırsa karşıdaki kıran kişi profilimi görebilecek mi? Lütfen acil cevap vermenizi rica ediyorum.

  1. Böyle bir uygulama yok. Bu bilgiyi size veren kişi kötü niyetli olabilir. Aldatmaca ve sahtekârlıklara karşı dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Hesabınızın güvenliğini arttırmak için de bir kaç tavsiyede bulunalım. Facebook’a giriş yapın ve “Ayarlar” sayfasından “Güvenlik” sekmesine girin. Yeni açılan sayfadan “Giriş Onayları” bağlantısına tıklayın. Giriş onaylarını etkinleştirdiğinizde sizin bilgisayarınızdan başka tanınmayan bir bilgisayardan hesabınıza giriş yapılmaya çalışıldığında onay kodu isteyecektir. Bu onay kodu cep telefonunuza gelir. Böylece sizden başka kimse hesabınıza giriş yapamaz. Bilgisayarınızın geçmişini sık sık temizliyorsanız veya okul, internet cafe benzeri yerlerden bağlanıyorsanız giriş onaylarını etkinleştirmenizi tavsiye etmem. Çünkü onay kodları bazen gecikebiliyor. Son olarak bu http://www.facebookhesapkapat.com/facebook-sifresi-kirma/ yazıyı okuyarak ek önlemler alabilirsiniz.

 20. Ben arkadaşımın şifresini kırmak istiyorum. O benim Facebook şifremi kırmıştı. Nasıl yapabilirim?

  1. Sadece hesabınızın şifresini nasıl koruyacağınızı anlatıyoruz. Şifre kırmayı anlatmıyoruz.

 21. Annem Facebook şifremi değiştirdi ve şifremi bulamıyorum. Şifre kırmak istiyorum. Yarın bana lütfen gönderin.

  1. Facebook şifre kırma programı diye bir şey yok. Ayrıca anneler her zaman haklıdır :)

 22. Ya ben de Facebook’a giremiyorum. Çünkü şifrem uymuyor. Ayrıca Cihat adlı hayvanın şifresini patlatacağım.

  1. Şifremi unuttum sayfasından en uygun yöntemi kullanarak yeni bir şifre oluşturabilirsin.

 23. Ben Mehmet Güneş, Rıdvan Aksoy ve Abdullah Aksoy’un şifrelerini kırmak istiyorum.

  1. Bu başlıkta şifrelerinizi nasıl koruyabileceğinizi anlatıyoruz. Şifre kırmak ve kullanıcıların kişisel bilgilerine ulaşmak suçtur.

 24. Ben kendime yeni bir Facebook adresi aldım. Ve orada nasıl onay kodu göndereceğimi bilemiyorum. Ve yeni aldığım Facebook adresime girilmiyor. Lütfen bana yardım edin. Sizin yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

  1. Şifreniz başkaları tarafından değiştirilmemiş ise probleminiz benzer hesaplardan kaynaklanmaktadır. Eski hesabınızı silmeden benzer bir yeni hesap açtığınızda yeni açtığınız hesap “Taklit Hesap” statüsüne geçer ve engellenir. Yeni hesap açmadan önce eskisini tamamen silmeyi unutmayın.

 25. Merhaba, ben Jale. Beni Facebook üzerinden çok kötü küfürlerle, fotoğraflarla rahatsız ediyorlar. Çok terbiyesiz fotoğraflar gönderiyorlar ve mesajlar yazıyorlar. Lütfen bu kişilerin Facebook adresini kapatılmasını istiyorum.

  1. Böyle durumlarda size uygunsuz mesaj gönderenleri engelleyebilir ve Facebook’a şikayet edebilirsiniz. Ama söz konusu durumun kalıcı olarak son bulmasını istiyorsanız gerekli makamlara suç duyurusunda bulunmalısınız.

 26. Merhaba. Facebook sayfam bir ahlaksız tarafından çalındı. Ondan sonra bir kaç kere yeni sayfa açtım fakat hesabımı açtıktan bir saat sonra birileri beni yine şikayet etti. Hesabımı doğrulamam için numaramı yazmam gerektiğinin yazılı olan bir sayfa çıktı karşıma. Numaramı yazdım fakat hiç bir şey olmadı. Ne yapmalıyım ?

  1. Numaranızı girdikten sonra hesabınızı onaylamak için size SMS ile kod gönderirler. O kodu sisteme girdikten sonra hesabınızı tam olarak doğrulamış olursunuz. Aksi taktirde sorununuz devam edecektir.

 27. Beş ayrı soru gönderdim ve Facebook şifremi değiştirdim. Ama MSN şifremi de bilmiyorum. Acil çözüm lütfen.

  1. MSN şifreniz için maalesef yardımcı olamıyoruz. Ama MSN’in de şifremi unuttum sayfasını kullanabilirsiniz. Gizli sorunuzu hatırlıyorsanız şifrenizi kolayca edinebilirsiniz.

 28. Selam, eşimin Facebook hesabının şifresini değiştirdiler. MSN’e giremiyoruz. Ne yapsak savcılığa şikayet mi etsek? Bize yardımcı olabilir misiniz?

  1. Abdurrahman Bey kesinlikle şikayetçi olmalısınız. Ama biz yinede diğer yolları da size anlatalım. Öncelikle bilgisayarınızda tuş kaydedici (keylogger) benzeri zararlı yazılımların olmadığından emin olun. Güncel bir güvenlik yazılı ile bilgisayarınıza tam tarama yapıtırın. Ardından Facebook giriş ekranındaki “Şifreni mi unuttun?” sayfasına girin. Açılan sayfadaki bu “Bunlara artık erişimin yok mu?” bağlantıya tıklayın. Bu forma erişiminizin olduğu bir e-posta ve telefon numarası girin. Daha önce Facebook’da kullanılmamış bir e-posta adresi olması gerekiyor.

 29. Lütfen yardımcı olun. Benim fotoğraflarımı çalın Facebook hesabı açmışlar. Adresini biliyorum, gizlemiş, Seren Akyol diye girince benim fotoğrafın çıkıyor. Ne yapacağımı bilemiyorum. Uygunsuz sayfalara girmiş, benim Fotoğrafım görünüyor profil resminde, lütfen yol gösterin.

  1. Seren Hanım bahsettiğiniz profili “Bu kişi birini taklit ediyor.” seçeneğini kullanarak şikayet ederseniz sonuç alabilirsiniz. Son olarak konuyla ilgili mutlaka suç duyurusunda bulunun.

 30. Ben Facebook hesabıma girerken telefonuma onay kodu geliyordu, o onay koduyla girebiliyordum ama hattımı kaybettim. Facebook hesabıma üç haftadır giremiyorum. Ne yapabilirim?

  1. Kaybolan hattınızı yenileyebilirsiniz. Hat yenileme işlemi için hangi GSM operatörünü kullanıyorsanız size en yakın bayisine uğramanız yeterli.

  1. Kendi şifrenizi kırmanıza gerek yok. Şifre hatırlatma sayfasını kullanarak kendinize yeni bir şifre oluşturun.

  1. Şifremi unuttum sayfasına girin ve e-posta hariç diğer yollardan birini kullanarak kendinize yeni bir şifre oluşturun.

 31. Merhaba, size bir şey sormak istiyorum. Şimdi benim arkadaşım e-posta adresini ve şifresini unuttu. Onu nasıl açabiliriz?

  1. Merhaba Narin Hanım, Facebook hesabınıza mı yoksa e-posta hesabınıza mı giremiyorsunuz? Sorun Facebook’a girişle ilgiliyse şifre hatırlatma sayfasından telefon, kullanıcı adı veya ad ve soyadı kullanarak kendinize yeni şifre oluşturabilirsiniz. Ama sorun e-posta adresinizle ilgiliyse önce Facebook hesabınıza girin, ayarlar sayfasında e-posta adresiniz karşınıza çıkacaktır. Böylece e-posta adresinizi öğrenmiş olursunuz. E-posta adresinin şifresi için hangi e-posta servisi ise o servisin giriş sayfasına girin. Ardından şifre hatırlatma sayfasına girin ve e-posta hesabını oluştururken belirlediğiniz gizli soruyu girerek e-posta adresinize yeni bir şifre oluşturun.

 32. Ya ben 30 günlüğüne arkadaş eklemeye engel yedim. Facebook’a giriyorum açılmıyor, bana diyo ki “Neden istek atığınzı bize gönderin.” bir kaç tane soru var, bir soruyu işaretleyip gönderiyorum yine de açılmıyor. Neden olabilir?

  1. Kerem, Facebook’da tanımadığın insanları eklemeyeceksin. Bu tarz eklemeler kullanıcıları rahatsız ettiği için senin hesabın 30 günlüğüne arkadaş eklemeye kapalı kalacak. Bu yanlış ve rahatsız edici harekete devam edersen hesabın kalıcı olarak da kapatılabilir. O yüzden sadece tanıdıklarını ekle. Bir kişi eklediğinde gelen sorular ise senin o kişiyi tanıyıp tanımadığını anlamak için.

 33. Merhaba nasılsın? Msn adresinin şifresini unuttuk ve Facebook’un da şifresini unuttuk. Siz açabilir misiniz?

  1. Merhaba, “Şifreni mi unuttun?” sayfasından telefon, kullanıcı adı veya ad ve soyad ile de şifre değiştirme işlemi başlatılabiliyor. Bunlardan birini kullanarak kendinize yeni şifre oluşturabilirsiniz.

 34. Ben ablamın şifresini biliyorum, değiştireyim dedim, değişim yaptım ama olmadı. Şifreyi doğru biliyorum, değiştirme işlemi yaparken çıktım şimdi bildiğim şifre olmuyor. Acaba çok yanlış girdim diye donar mı?

 35. Benim hesabım hesabım olduğu halde Facebook’a giriş yapamıyorum. E-posta adresimi giriyorum ve bana sürekli “Yanlış e-posta, girdiğiniz e-posta adresiyle kayıtlı bir hesap bulunmamaktadır.” uyarısı veriyor. “Hesabın ile ilişkili herhangi bir e-postayı, kullanıcı adını veya cep telefonu numarasını kullanarak giriş yapabilirsin. Lütfen bunları doğru yazdığından emin ol.” diye yazı geliyor ama ben bu hesabı hep kullanıyordum. Neden böyle diyor hesabım mı çalındı? Lütfen, yardımcı olur musunuz?

  1. Kübra Hanım, e-posta yerine kullanıcı hesabınızı kullanarak hesabınıza giriş yapmayı denediniz mi? Çünkü anlattığınıza göre ya e-posta adresinizi yanlış giriyorsunuz ya da birileri e-posta adresinizi değiştirmiş. Genelde hesabın şifresini değiştirirler ama e-posta adresiniz de değiştirilmiş olabilir. Daha önce dediğim gibi e-posta yerine kullanıcı adınızı yazın ve şifrenizle giriş yapın. Yine giriş yapamıyorsanız ve şifreniz yanlış diyorsa “Şifreni mi unuttun?” sayfasından cep telefonunuzu girerek kendinize yeni bir şifre oluşturun. Böylelikle şifrenizi de yenilemiş olursunuz.

   Not: Kullanıcı adınızı bulamıyorsanız cevap yazdığınızda tekrar yardımcı olabiliriz.

 36. Merhaba, benim konuşmadığım bir tanıdığım intikam sebebi ile Facebook şifremi değiştirdi. Daha sonra Facebook hesap bilgilerindeki mail adresimi değiştirdi. Şifre istediğimde o kişinin kaydetmiş olduğu, ona ait olan mail adresine gidiyor şifre ve benim yine işime yaramıyor. Güvenlik sorumu girmemiştim, fakat telefon numaram ve Hotmail adresim hala var. Çünkü Facebook’da paylaştıkları veriler e-posta adresime bildiri olarak gelmektedir ama müdahale edemiyorum. Benim adıma girip, arkadaşlarıma yazılar yazıp, kendini benimle sevgili gösterip yorum ve kalpler koyuyor. Aileme dert anlatamaz oldum. Ailem karıştı, faciaya dönüşmek üzere… Her yolu denedim, her forumu okudum ama her izlediğim yolun sonunda onun değiştirmiş olduğu e-posta adresine gidiyor. Ayrıca bana bir şekilde ulaşıp tehdit ediyor. Bu iş ailelere ve polise yansımadan yardım edebilir misiniz? Telefon numaram, doğum yılım, e-posta adresim ve şifre şuan mevcut. Lütfen bir yol gösterin, teşekkürler.

  1. Büke Hanım, e-posta kullanmadan da şifrenizi değiştirebilirsiniz. Öncelikle giriş sayfasında bulunan “Şifreni mi unuttun?” sayfasına giriş yapın. Ardından hesabınıza ait telefon, ad-soyad veya e-posta adresini girin ve devam edin. Açılan sayfadan “Bunlara artık erişimin yok mu?” bağlantısına tıklayın. Bu sayfada size ulaşabilecekleri bir e-posta adresi belirtin. Yeni bir e-posta hesabı açıp o hesabı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kayıt sırasında girmeniz istendiği için güvenlik sorusuna cevap vermiş olabilirsiniz. Ardından güvenlik sorusuna bir kaç deneme yapın. Denemeler fayda etmediyse yeni girdiğiniz e-posta adresine gönderilen e-postadaki talimatlara göre şifrenizi yenileyin.

   1. Dediğinizi daha önce de yaptım, “Bunlara artık erişimin yok mu?” bağlantısına tıkladım, Hotmail’im çıktı ve Hotmail’imin şifresini yeniledim. b*****4@hotmail.com ve şifresi bende. Facebook hesabıma da b*****4@hotmail.com’dan giriş yapıyordum. Bu yeni koyduğum şifre ile giriş yapmıyor hala. Bana yeni şifrede göndermiyor,
    teşekkürler.

    1. O zaman Şifreni mi unuttun?” sayfasında hesabını bulduktan sonra “Şifremi yenilemek için bana e-postayla bir bağlantı gönder.” seçeneğini kullanın. E-Posta adresiniz şu şekilde gözükür: b*****4@hotmail.com

 37. Ben şifremi birine verdim. Sonra değiştirdim. Çok uğraştım e-posta adresimden değiştirmek için ama şimdi hiç bir şey yapamıyorum. Bana acil Facebook hesabım lazım. Acil cevap bekliyorum. Yardım edin.

  1. Giriş sayfasında bulunan “Şifreni mi unuttun?” sayfasına girin. Ardından bu sayfayı kullanarak e-posta adresinize şifre yenileme bağlantısı gönderin. Gönderilen bağlantıyı kullanarak da kendinize yeni bir şifre oluşturun.

 38. Selam, ben eşimin kimlerle yazıştığını görmek istiyorum. Onun Facebook şifresini kırabilir misiniz?

  1. Maalesef böyle bir şey mümkün değil. Kendiniz kapatamıyorsanız, internet kullanımında bilgi sahibi bir yakınınızdan yardım isteyebilirsiniz.

  1. Büke Hanım maalesef Teamviewer üzerinden size yardımcı olamıyoruz. Facebook yardım merkezini kullanabilirsiniz. Biz Facebook’la ilişkili değiliz, sadece yardım için bu günlüğü açtık. Facebook yardım merkezinden “Hesabım başkasının eline geçmiş.” başlığını bulun ve o kısımdaki bağlantıyı kullanarak hesabınızı almayı deneyin. Bahsettiğimiz sayfayı bulamadıysanız biz verelim: https://www.facebook.com/help/203305893040179/ Bu sayfadaki bağlantıyı kullanarak hesabınızı geri alabilirsiniz. Büyük ihtimalle işe yarayacaktır.

 39. İlk olarak şunu bilmek istiyorum. Şikayet üzerine siz mi kapatıyorsunuz hesabı? Mynet Çanak Okey’de üç beş kişi çıkıyor illaki. Hesabımın kapatılmasında kimin rolü varsa Allah’a havale ediyorum.

  1. Hesapları biz kapatmıyoruz. Bu günlüğü sadece hesabını kapatamayan, şifresini unutan veya başka sorunlarla karşılaşan kullanıcılara yardımcı olabilmek için açtık. Hesabınızla ilgili tüm sorularınızı diğer yorumunuzda cevaplayacağız.

 40. Ne için veya neden kapatıldı bilmiyorum ama kapatılan hesabımın açılması mümkün mü? Açılması için neler yapmam gerekli. Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhaba Onur Bey, hesabınız engellendiyse bir süre sonra açılacaktır. Hesabınız kapatıldıysa maalesef tekrar açılması mümkün değil. Hesabınızın şikayetler yüzünden kapanmasının önüne geçmek için öncelikle kayıt esnasında veya sonrasında telefon numaranızı doğrulayın. Ayrıca tanımadığınız insanlara mesaj veya arkadaşlık isteği göndermeyin. Bu iki önerinin yanında hesabınızda müstehcen paylaşımlar yapmamaya ve argo kelimeler kullanmamaya dikkat edin. Bu uyarılar sadece sizin için değil, tüm kullanıcılar için geçerli.

 41. Ben bunun şifresini çok yanlış girdim için bir daha açılmadı. Lütfen bana yardım eder misiniz?

  1. Yahya Bey, ard arda çok fazla şifre denemesi yaptığınız için IP adresiniz engellenmiş olabilir. Büyük ihitmalle sabit bir IP adresiniz yoktur. Modeminizi kapatın ve on beş saniye bekledikten sonra açın. İnternetiniz geldikten sonra Facebook giriş sayfasında bulunan “Şifreni mi unuttun?” bağlantısına tıklayın. Sayfadaki adımları takip ederek hesabınıza yeni bir şifre oluşturun ve hesabınıza giriş yapın.

  1. Merhaba Esma Hanım, giriş onaylarını aktifleştirdiniz mi? Giriş onaylarını aktifleştirdiğinizde hesabınıza onaysız tarayıcılardan giriş yapılamaz. Giriş yapılmaya çalışıldığında da giriş için gerekli olan kod cep telefonunuza SMS olarak gelir. Böylece sizin bu durumdan haberiniz olur. Çoğu zaman aşırı yoğunluktan dolayı SMS’ler geç gelebiliyor.

 42. Söylediğiniz yolları denedim. Bağlantıya tıkladım, “Enter a friend’s full name” çıkıyor. Arkadaşlarımın hepsinin adını yazıyorum ama hep aynı şey açılıyor.

  1. Sadece arkadaş ismini girmenize gerek yok. E-posta, telefon, kullanıcı adı veya ad ve soyad ile de hesabınızı belirleyebilirsiniz.

 43. Benim erkek arkadaşımın doğum günüydü, kutladım falan ve diğer arkadaşlarımda kutlamış. Bir baktım hesabı donmuş. Ona sorduğumda arkadaşlarıma cevap yazarken birden çıktı ve hesabıma giremedim dedi. Şifre yanlış demiş ve şuan hesabı donmuş. Şifresine de yanlış diyor hesaba girmeye çalışınca. Sizce böyle bir şey mümkün olabilir mi? Bana inandırıcı gelmiyor da… Yardımcı olur musunuz?

  1. Arkadaşınızın şifresi kırılmış olabilir. Aksi taktirde mümkün değil. Kendisine “Şifreni mi unuttun?” sayfasından kendisine yeni şifre oluştursun.

 44. Benim Facebook hesabımın şifresi başka biri tarafından değiştirilmiş, şifremi nasıl öğrenebilirim?

 45. Facem çalındı geri almak istiyorum, onay kodu gönderiyorlar ama göremiyorum. MSN’e gelmiyor onay kodu.

 46. Söylediğiniz yolları denedim. Bağlantıya tıkladım, “Enter a friend’s full name” çıkıyor. Arkadaşlarımın hepsinin adını yazıyorum ama hep aynı şey açılıyor.

 47. Benim hesabım çalındı. Bazı yollar varmış, başkasının elindeki hesabı şikayet ete tıklıyorum ama sonra isteğim gibi gitmiyor, yine giriş sayfası çıkıyor. Normalde şifre sıfırlama sayfasının çıkması gerek. Ne yapmalıyım?

 48. Merhaba, Facebook hesabımı başka bir kişi bir şekilde eline geçirmiş ve şifremi değiştirmiş. Şuan ben hesabıma giriş yapamıyorum. İşin kötüsü MSN adresimin şifresini de bilmiyorum. Tek yapabildiğim yeni hesabımdan eski hesabıma dışarıdan bakmak. Eski hesabımı kapatmak veya kimsenin göremeyeceği bir konuma getirmek istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi çalışmalar.

 49. Selam ben Kosova’dan Elmedina. Benim eski erkek arkadaşım Facebook hesabına benim fotoğraflarımı atmış ve ben bu nedenle onun hesabını kapatmak istiyorum. Şifresini kırmayı o kadar istedim ama kıramadım. Lütfen bana e-posta adresimden ulaşırsanız sevinirim. Soracak bazı sorularım var, umarım yardımcı olursunuz. Teşekkürler.

 50. Sabah Facebook hesabımın kapatıldığını gördüm. Bir türlü giremedim hesap doğrulama için verdiğim telefon numarası da bir kaç sene önce kapanmıştı. Şimdi doğrulama da yapamıyorum tam isim falan istiyor, tutturamıyorum!

  1. Giriş sayfasında bulunan “Şifreni mi unuttun?” bağlantısına tıklayın. Yönlendirildiğiniz sayfada hesabınızı belirleyin ve şifrenizi yenilemek için e-posta adresinize bağlantı gönderin.

 51. Benim şifremi birisi bulup değiştirmiş. Ben de oda hesabıma giremesin diye hesabımı bir şekilde kilitledim. Ama girmekte istiyorum, nasıl şifremi yenileyebilirim?

 52. Merhaba lütfen bana da yardım edin. Facebook adresimin ve MSN adresimin şifresi kırıldı. Maalesef geri almak için her önerinizi denedim ama başaramadım. O sayfa hala aktif, şikayette ettim ama kapatılmıyor. Sayfamı nasıl kurtarabilirim? Lütfen yardım edin.

 53. Acil yardım lütfen. Kayseri Kaski Spor kulübümüzün resmi Facebook sayfasını çaldılar. Yardım merkezine e-posta yolladım, bir kaç kere bir sonuç elde edemedim. Çalan kişide belli, sayfa aktif değil. Patlatmış, bırakmış. Federasyonda FİBA’da web sitesinde falan kayıtlı, ne yapmam lazım nasıl geri alabilirim? Çok önemli yeni sayfa açmak istemiyoruz.

  1. Merhaba, yardım merkezine mesaj göndermekten başka çareniz yok maalesef. Çalan kişi belli ise isteyebilir veya suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

 54. Ben telefon numaramı değiştirdim, şifremi unuttum eski numarama kayıtlıydı. Hesabımı açamıyorum, ne yapmalıyım?

 55. Hesabım kırıldı ve uzun süredir başkası tarafından kullanılıyor. Hesabıma ulaşabilmek için Hotmail adresimle ilgili sorular soruluyor. Ben o adresi sadece Facebook’a bağlanmak için kullandım ve hiç e-posta atmayıp hiç e-posta almadım. Bana en son atılan e-postaları soruyorlar. Benim kullanmadığım aylarda başkasının kullandığı e-posta hakkında ben nasıl bir bilgi verebilirim.

 56. Selam arkadaşlar, Facebook hesabımın kapak fotoğrafına müstehcen fotoğraf koyduğum için hesabım kapatıldı. Ayrıca iki arkadaşla müstehcen konuştum, çok iyi tanıdığım arkadaşlarda var. Benim sayfamda Facebook hesabımı kurtarmak için arkadaşların fotoğraflarını soruyor. Fotoğraflar kendine ait olsa neyse ama şiir var, kedi fotoğrafı var ben nereden bileyim kim. Açamıyorum yardımcı olur musunuz?

 57. Benim Facebook hesabım yedi gün geçici olarak kapatılmıştı. Yedi gün geçti hala açılmadı. Neden açılmadı? Beni bilgilendirirseniz memnun olurum.

 58. Aynı e-posta adresiyle iki tane hesap açtım fakat ilk açtığım hesaba ulaşamıyorum.

 59. Facebook hesabıma değişik yer ve makinelerden sürekli giriş yapılıyordu. Bende sürekli şifremi değiştiriyordum. Sonunda şifremi hatırlayamaz oldum. Aslında ilk sekiz harfi hatırlıyorum ama son dört rakamı bilmiyorum. Ne yapmam gerekli?

  1. Merhaba Ali Bey, “Şifreni mi unuttun?” sayfasından e-posta adresinize şifre yenileme bağlantısı gönderebilirsiniz.

 60. Merhaba benim erkek arkadaşım Facebook’umu aldı, şifresini değiştirdi ve hesabımı dondurdu. Hiç bir şekilde giriş yapamıyorum. MSN’den yapmaya çalıştım ancak oradan da olmuyor. Parola yanlış diyor, üstelik parolam doğru olduğu halde… Ne yapmam gerekiyor, Facebook hesabımı nasıl geri alabilirim?

 61. (Adres yönetim tarafından gizlendi.) bu benim eski Facebook profilim, şifreyi doğru girdiğim halde sayfamın açılmadığını fark ettim. Şifremi yenilemeyi denedim fakat ona kayıtlı bulunan e-posta adresi kullanmadığımdan kapanmış. Güvenlik cevabımı da hatırlamıyorum. Telefon ile de ulaşamadım. Başkasının Facebook hesabını alabiliyorum ama kendiminkini yapamıyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim.

 62. Allah rızası için sayfamı kurtarın. Sayfamı çaldılar, nasıl geri alabilirim? Hesabımı çalarak sayfamı almadılar, beni sayfayı alacağım diye kandırdılar. Bende sayfamı çalan kişiyi üst yönetici yapmıştım. Beni kandıran kişiyi üst yönetici yaptıktan sonra beni ve üç yöneticimi sildi ve engelledi. Sayfa şuan çalınmış vaziyette, lütfen yardım edin.

  1. Merhaba Ayşe Hanım, sizin için Facebook yardım konularını inceledik. disabled@facebook.com ve appeals@facebook.com adresine durumunuzu anlatan bir e-posta gönderin. Gönderdiğiniz e-postada sayfanın hangi tarihte kim tarafından çalındığını belirtin. Ayrıca silinen yöneticileri de belirtin. E-postanızın dili İngilizce olsun. Kurumsal bir dil kullanmayı unutmayın. Mutlaka dönüş yapacaklardır.

 63. Eşimin fotoğrafları başkası tarafından ele geçirilmiş. Bende bunu gördüm ve kişiyi şikayet ettim ama hala Facebook hesabını kullanıyor. Bu konu hakkında yardımcı olur musunuz? İsim farklı ama eşimin fotoğrafları profilinde gözüküyor, ne yapabilirim?

 64. Merhaba, telefonumdan Facebook hesabımda gezinirken telefonuma onay kodu geldi. O an şifremi çalındığını anladım, hesabı kurtardım ama telefonuma gelen onay kodu olmadan şifremi nasıl değiştirdiler ve kim değiştirdi öğrenmek istiyorum. Öğrenebilmem mümkün mü?

  1. Selin Hanım, kısa sürede e-posta adresinizin şifresini değiştirin. Özellikle Hotmail’den alınan e-posta adresleri hiç kullanılmadıklarından dolayı belirli bir süre sonra başka kullanıcıların kullanımına açılıyor. Böylelikle hesabınızın bağlı olduğu e-posta başka birinin eline geçmiş olabiliyor. Aldığımız şifre kırılma yorumlarının %80’i bu nedenlerden ötürü kaynaklanıyor. Ek güvenlik önlemi olarak bilgisayarınızı tuş kaydedici zararlı yazılımlara karşı güncel bir güvenlik yazılımı ile taratmanızı tavsiye ederiz.

 65. Merhaba ben Filiz, hesabımın şifresini unuttum ve geri alamıyorum. Onay kodunu telefona gönderme seçeneği yok. Lütfen onay kodunu telefona gönderme seçeneğini yapın. Teşekkür ederim.

 66. merhaba ben songül, şifrem başkası tarafından kırılmış ve değiştirilmiş, sayfama giriş yapamıyorum. yapmaya çalıştım ama onay kodu da telefona gönderilmedi yardımcı olurmusunuz

 67. Facebook hesabıma giremiyorum, şifreyi kabul etmiyor. Yeni şifre alamıyorum. Lütfen yardımcı olun.

 68. bn facebook adresime farklı bir bilgisayardan giriş yapacaktım ve bana doğum tarihi gün ay yıll sordu bende hatırlamıyorum…ne yazdıgımı 2 gündür giremiyorum ve nasıl girebilirim hesabıma … şimdiden teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>