Facebook Şifresi Kırma

Facebook Şifresi Kırma ve Çalma
Merhaba, günlüğümüzün yayına girdiği andan itibaren sürekli şifre çalınmaları ile ilgili mesajlar alıyoruz. Özellikle Türkiye’de Facebook kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu hesap güvenliğini konusunda çok bilgisiz. Bunun yanında yemleme (Phishing) adı verilen basit teknikleri kullanan kötü niyetli kişilere de kolayca kanan büyük bir kitle var. Mağdur sayısını bi nebze azaltmak için bu başlık altında, Facebook hesap güvenliğinizi basit şekilde nasıl sağlayacağınızı anlaşılır şekilde anlatacağım.

Yemleme (Phishing) Yöntemi: Facebook yetkilileri sizden kesinlikle şifre istemez. E-posta veya Facebook mesajları ile size ulaşıp, yetkili olduğunu iddia edip, şifrenizi ve diğer bilgilerinizi isteyen kişilere kesinlikle itibar etmeyiniz. Yemleme yöntemlerinden biri de sahte (fake) sayfalardır. Facebook giriş sayfasının birebir benzerini tasarlayan saldırganlar, bu sayfayı kendi sunucuları üzerinden size gönderirler ve hesabınıza giriş yapmanızı isterler. Bu saldırı tekniğinden kurtulmanız çok kolay. Adres çubuğundaki adres “http://www.facebook.com” ile başlamıyorsa o sayfaya kesinlikle e-posta adresiniz ve şifrenizi girmeyin. Dikkat etmeniz gereken tek şey, hesabınıza giriş yaparken adres çubuğunda “http://www.facebook.com” yazmasıdır.

Tuş Kaydediciler (Keylogger) ve Diğer Casus Yazılımlar: Bilgisayarınıza bulaşan zararlı casus yazılımlar klavyeden bastığınız her tuşu kayıt altına alır ve zararlı yazılımı bulaştıran kötü niyetli kişiye aldığı kayıtı gönderir. Normal seviyedeki kullanıcıların bu zararlı yazılımları fark etmesi zordur. Bu konu için size tavsiye edeceğim güvenlik programları var. Bunlardan ilki Microsoft’un ücretsiz anti-virüs yazılımı Security Essentials. İkinci program ise Spy-Bot Search and Destroy. Bu programın ayarlar kısmından başlangıçta çalışmasını kapatan seçenek mevcut. Başlangıçta çalışmasını kapatarak sisteminizin yavaşlamasını engellersiniz. Belirli aralıklarla tarama yapacağınızda çalıştırırsınız. Böylece çok profesyonel olmasa da tuş kaydediciler ve casus yazılımlardan korunmuş olursunuz.

Yukarıda her kullanıcının karşılaşabileceği Facebook şifre kırma yöntemlerinden bahsettim. Facebook şifrenizin çalınmasını engellemek için yukarıdaki anlatılanları anlamanız ve gerekli önlemleri almanız yeterli. Böylelikle hesabı çalındığı için hesabını kapatmaya çalışan binlerce kişi olmaktan kurtulursunuz. Herkesin makaleden en iyi şekilde faydalanması dileği ile…

Bu yazı Şifre Kırma kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Facebook Şifresi Kırma için 226 cevap

 1. Büke Demir der ki:

  Söylediğiniz yolları denedim. Bağlantıya tıkladım, “Enter a friend’s full name” çıkıyor. Arkadaşlarımın hepsinin adını yazıyorum ama hep aynı şey açılıyor.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Sadece arkadaş ismini girmenize gerek yok. E-posta, telefon, kullanıcı adı veya ad ve soyad ile de hesabınızı belirleyebilirsiniz.

 2. Sümeyra der ki:

  Benim erkek arkadaşımın doğum günüydü, kutladım falan ve diğer arkadaşlarımda kutlamış. Bir baktım hesabı donmuş. Ona sorduğumda arkadaşlarıma cevap yazarken birden çıktı ve hesabıma giremedim dedi. Şifre yanlış demiş ve şuan hesabı donmuş. Şifresine de yanlış diyor hesaba girmeye çalışınca. Sizce böyle bir şey mümkün olabilir mi? Bana inandırıcı gelmiyor da… Yardımcı olur musunuz?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Arkadaşınızın şifresi kırılmış olabilir. Aksi taktirde mümkün değil. Kendisine “Şifreni mi unuttun?” sayfasından kendisine yeni şifre oluştursun.

 3. Serdar Polatcan der ki:

  Benim Facebook hesabımın şifresi başka biri tarafından değiştirilmiş, şifremi nasıl öğrenebilirim?

 4. Ela der ki:

  Facem çalındı geri almak istiyorum, onay kodu gönderiyorlar ama göremiyorum. MSN’e gelmiyor onay kodu.

 5. Hasan Kırıcı der ki:

  Söylediğiniz yolları denedim. Bağlantıya tıkladım, “Enter a friend’s full name” çıkıyor. Arkadaşlarımın hepsinin adını yazıyorum ama hep aynı şey açılıyor.

 6. Betül der ki:

  Benim hesabım çalındı. Bazı yollar varmış, başkasının elindeki hesabı şikayet ete tıklıyorum ama sonra isteğim gibi gitmiyor, yine giriş sayfası çıkıyor. Normalde şifre sıfırlama sayfasının çıkması gerek. Ne yapmalıyım?

 7. Ali der ki:

  Ben şifremi unuttum, nasıl öğrenebilirim?

 8. Yakup der ki:

  Merhaba, Facebook hesabımı başka bir kişi bir şekilde eline geçirmiş ve şifremi değiştirmiş. Şuan ben hesabıma giriş yapamıyorum. İşin kötüsü MSN adresimin şifresini de bilmiyorum. Tek yapabildiğim yeni hesabımdan eski hesabıma dışarıdan bakmak. Eski hesabımı kapatmak veya kimsenin göremeyeceği bir konuma getirmek istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi çalışmalar.

 9. Elmedina der ki:

  Selam ben Kosova’dan Elmedina. Benim eski erkek arkadaşım Facebook hesabına benim fotoğraflarımı atmış ve ben bu nedenle onun hesabını kapatmak istiyorum. Şifresini kırmayı o kadar istedim ama kıramadım. Lütfen bana e-posta adresimden ulaşırsanız sevinirim. Soracak bazı sorularım var, umarım yardımcı olursunuz. Teşekkürler.

 10. Mehmet der ki:

  Sabah Facebook hesabımın kapatıldığını gördüm. Bir türlü giremedim hesap doğrulama için verdiğim telefon numarası da bir kaç sene önce kapanmıştı. Şimdi doğrulama da yapamıyorum tam isim falan istiyor, tutturamıyorum!

 11. Oğuz Eren der ki:

  Ben Facebook şifremi unuttum, şimdi onu kapatmak istiyorum nasıl yapabilirim?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Giriş sayfasında bulunan “Şifreni mi unuttun?” bağlantısına tıklayın. Yönlendirildiğiniz sayfada hesabınızı belirleyin ve şifrenizi yenilemek için e-posta adresinize bağlantı gönderin.

 12. Fatih Ekici der ki:

  Şifremi unuttum, bu nedenle Facebook hesabımı kapatmak istiyorum. Lütfen kapatın, acil.

 13. Hazal Özdemir der ki:

  Benim şifremi birisi bulup değiştirmiş. Ben de oda hesabıma giremesin diye hesabımı bir şekilde kilitledim. Ama girmekte istiyorum, nasıl şifremi yenileyebilirim?

 14. Eda İsisce der ki:

  Merhaba lütfen bana da yardım edin. Facebook adresimin ve MSN adresimin şifresi kırıldı. Maalesef geri almak için her önerinizi denedim ama başaramadım. O sayfa hala aktif, şikayette ettim ama kapatılmıyor. Sayfamı nasıl kurtarabilirim? Lütfen yardım edin.

 15. Gül der ki:

  Acil yardım lütfen. Kayseri Kaski Spor kulübümüzün resmi Facebook sayfasını çaldılar. Yardım merkezine e-posta yolladım, bir kaç kere bir sonuç elde edemedim. Çalan kişide belli, sayfa aktif değil. Patlatmış, bırakmış. Federasyonda FİBA’da web sitesinde falan kayıtlı, ne yapmam lazım nasıl geri alabilirim? Çok önemli yeni sayfa açmak istemiyoruz.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba, yardım merkezine mesaj göndermekten başka çareniz yok maalesef. Çalan kişi belli ise isteyebilir veya suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

 16. Leyla Muhammed Çetinkaya der ki:

  Ben telefon numaramı değiştirdim, şifremi unuttum eski numarama kayıtlıydı. Hesabımı açamıyorum, ne yapmalıyım?

 17. Leyla der ki:

  Hesabım kırıldı ve uzun süredir başkası tarafından kullanılıyor. Hesabıma ulaşabilmek için Hotmail adresimle ilgili sorular soruluyor. Ben o adresi sadece Facebook’a bağlanmak için kullandım ve hiç e-posta atmayıp hiç e-posta almadım. Bana en son atılan e-postaları soruyorlar. Benim kullanmadığım aylarda başkasının kullandığı e-posta hakkında ben nasıl bir bilgi verebilirim.

 18. Can der ki:

  Selam arkadaşlar, Facebook hesabımın kapak fotoğrafına müstehcen fotoğraf koyduğum için hesabım kapatıldı. Ayrıca iki arkadaşla müstehcen konuştum, çok iyi tanıdığım arkadaşlarda var. Benim sayfamda Facebook hesabımı kurtarmak için arkadaşların fotoğraflarını soruyor. Fotoğraflar kendine ait olsa neyse ama şiir var, kedi fotoğrafı var ben nereden bileyim kim. Açamıyorum yardımcı olur musunuz?

 19. Engin der ki:

  Teşekkürler deneyeceğim.

 20. Saim Kemerci der ki:

  Benim Facebook hesabım yedi gün geçici olarak kapatılmıştı. Yedi gün geçti hala açılmadı. Neden açılmadı? Beni bilgilendirirseniz memnun olurum.

 21. Gülşah Toprak der ki:

  Aynı e-posta adresiyle iki tane hesap açtım fakat ilk açtığım hesaba ulaşamıyorum.

 22. Ali Akargöl der ki:

  Facebook hesabıma değişik yer ve makinelerden sürekli giriş yapılıyordu. Bende sürekli şifremi değiştiriyordum. Sonunda şifremi hatırlayamaz oldum. Aslında ilk sekiz harfi hatırlıyorum ama son dört rakamı bilmiyorum. Ne yapmam gerekli?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Ali Bey, “Şifreni mi unuttun?” sayfasından e-posta adresinize şifre yenileme bağlantısı gönderebilirsiniz.

 23. Aleyna der ki:

  Merhaba benim erkek arkadaşım Facebook’umu aldı, şifresini değiştirdi ve hesabımı dondurdu. Hiç bir şekilde giriş yapamıyorum. MSN’den yapmaya çalıştım ancak oradan da olmuyor. Parola yanlış diyor, üstelik parolam doğru olduğu halde… Ne yapmam gerekiyor, Facebook hesabımı nasıl geri alabilirim?

 24. Nagehan Tabak der ki:

  (Adres yönetim tarafından gizlendi.) bu benim eski Facebook profilim, şifreyi doğru girdiğim halde sayfamın açılmadığını fark ettim. Şifremi yenilemeyi denedim fakat ona kayıtlı bulunan e-posta adresi kullanmadığımdan kapanmış. Güvenlik cevabımı da hatırlamıyorum. Telefon ile de ulaşamadım. Başkasının Facebook hesabını alabiliyorum ama kendiminkini yapamıyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim.

 25. Ayşe Çağal der ki:

  Allah rızası için sayfamı kurtarın. Sayfamı çaldılar, nasıl geri alabilirim? Hesabımı çalarak sayfamı almadılar, beni sayfayı alacağım diye kandırdılar. Bende sayfamı çalan kişiyi üst yönetici yapmıştım. Beni kandıran kişiyi üst yönetici yaptıktan sonra beni ve üç yöneticimi sildi ve engelledi. Sayfa şuan çalınmış vaziyette, lütfen yardım edin.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Ayşe Hanım, sizin için Facebook yardım konularını inceledik. disabled@facebook.com ve appeals@facebook.com adresine durumunuzu anlatan bir e-posta gönderin. Gönderdiğiniz e-postada sayfanın hangi tarihte kim tarafından çalındığını belirtin. Ayrıca silinen yöneticileri de belirtin. E-postanızın dili İngilizce olsun. Kurumsal bir dil kullanmayı unutmayın. Mutlaka dönüş yapacaklardır.

 26. İlayda Uçucu der ki:

  Eşimin fotoğrafları başkası tarafından ele geçirilmiş. Bende bunu gördüm ve kişiyi şikayet ettim ama hala Facebook hesabını kullanıyor. Bu konu hakkında yardımcı olur musunuz? İsim farklı ama eşimin fotoğrafları profilinde gözüküyor, ne yapabilirim?

 27. Selin der ki:

  Merhaba, telefonumdan Facebook hesabımda gezinirken telefonuma onay kodu geldi. O an şifremi çalındığını anladım, hesabı kurtardım ama telefonuma gelen onay kodu olmadan şifremi nasıl değiştirdiler ve kim değiştirdi öğrenmek istiyorum. Öğrenebilmem mümkün mü?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Selin Hanım, kısa sürede e-posta adresinizin şifresini değiştirin. Özellikle Hotmail’den alınan e-posta adresleri hiç kullanılmadıklarından dolayı belirli bir süre sonra başka kullanıcıların kullanımına açılıyor. Böylelikle hesabınızın bağlı olduğu e-posta başka birinin eline geçmiş olabiliyor. Aldığımız şifre kırılma yorumlarının %80’i bu nedenlerden ötürü kaynaklanıyor. Ek güvenlik önlemi olarak bilgisayarınızı tuş kaydedici zararlı yazılımlara karşı güncel bir güvenlik yazılımı ile taratmanızı tavsiye ederiz.

 28. Filiz der ki:

  Merhaba ben Filiz, hesabımın şifresini unuttum ve geri alamıyorum. Onay kodunu telefona gönderme seçeneği yok. Lütfen onay kodunu telefona gönderme seçeneğini yapın. Teşekkür ederim.

 29. songül der ki:

  merhaba ben songül, şifrem başkası tarafından kırılmış ve değiştirilmiş, sayfama giriş yapamıyorum. yapmaya çalıştım ama onay kodu da telefona gönderilmedi yardımcı olurmusunuz

 30. Hatice Kurt der ki:

  Şifremi değiştirdiler, hesabımı geri almam lazım. Yeni şifre istiyorum, başka ne yapmam lazım?

 31. Julide der ki:

  Facebook hesabıma giremiyorum, şifreyi kabul etmiyor. Yeni şifre alamıyorum. Lütfen yardımcı olun.

 32. Gazel der ki:

  Benim babama açtığım Facebook hesabının şifresini unuttuk. MSN vb. hiç bir şey açmamıştım. İçinde çok önemli bir şey var. Onu silmem lazım. Şifreyi nasıl bulacağım?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Gazel,
   Facebook hesabını oluştururken kullandığın e-posta adresini hatırlıyor musun? Eğer söz konusu e-posta adresini hatırlıyorsan Facebook giriş sayfasında bulunan “Şifreni mi unuttun?” bağlantısına tıkla ve açılan sayfadan e-posta hesabına şifre yenileme bağlantısı gönder.

 33. Ahmet der ki:

  Facebook şifrem çalındı, nasıl alabilirim?

 34. Mesut der ki:

  Açmış olduğum Facebook hesabım açıldığı gibi SSS yeni. Kimlik attım fakat 6 gündür açılmadı. Bunun için ne yapamam gerekiyor?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir