Facebook’a Video Yüklemek

Facebook'a nasıl video yüklenir?

Merhaba Facebook hakkında çeşitli bilgileri paylaştığımız günlüğe hoşgeldiniz. Facebook’a video yüklemeyi öğrenmek için bu başlığa gelenleri rahatlatmak istiyorum. Çünkü Facebook’a video yüklemek sandığınızdan çok daha kolay. Öncelikle Facebook hesabına giriş yapıyoruz. Hesabına giriş yaptıktan sonra Fotoğraflar bağlantısına tıklıyoruz.
Fotoğraflar bağlantısına tıkladıktan sonra sağ üst bölümde Fotoğraf Ekle ve Video Ekle düğmesini göreceksiniz. Bu düğmelerden Video Ekle’ye tıklıyoruz. Video Ekle düğmesine tıkladıktan sonra yükleme penceresi açılacak. Bu pencerede yüklemek istediğiniz videoyu seçebilmeniz için bir adet “Gözat” butonu var. Gözat butonuna tıklayarak açılan pencereden yüklemek istediğimiz videoyu seçiyoruz ve Kaydet düğmesine tıklıyoruz. İşlem bu kadar videonuz Facebook sunucularına yüklenmeye başlıyor. İşlem bittiğinde Facebook’tan bildirim alıyorsunuz ve videonuzun başlık, açıklama gibi bilgilerini değiştiriyorsunuz.

Facebook 20 dakikadan fazla süren videoları kabul etmiyor ve dosya boyutunuz en fazla 1024 mb olmalı. Facebook’a video yükleme işlemini basitçe anlattım. Umarım herkes aradığını bulmuştur ve faydalı bir başlık olmuştur.

Bu yazı Video Yükle kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Facebook’a Video Yüklemek için 3 cevap

  1. Görkem der ki:

    Şifrem çalındı, ne yapmam gerekiyor?

  2. Merve der ki:

    Peki hangi sitelerden video yüklemek gerekir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir