Facebook’ta Beni Taklit Eden Hesabı Nasıl Şikayet Ederim ve Kapatırım

Facebook’ta Beni Taklit Eden Hesabı Nasıl Şikayet Ederim ve Kapatırım 2
Tüm dünyada en çok ziyaret edilen sosyal paylaşım sitesi Facebook. Bu kadar kalabalık bir sanal dünyada kullanıcıların sorunlarının olması da kaçınılmaz. Şimdi bu sorunlardan birinin çözümünü anlatacağız. Çözümünü anlatacağımız sorun: taklit hesaplar. Facebook’ta hesap taklit etmek kesinlikle yasaktır. Etik olmayan bu kötü davranışa Facebook kesinlikle müsaade etmez.

Biri sizin hesabınızı (zaman tünelinizi) taklit ediyorsa, taklit hesabı nasıl şikayet edip kapattıracağınızı anlatacağım. Öncelikle taklit hesabın zaman tüneline giriyoruz. Sonra Şikayet Et/Engelle bağlantısına tıklıyoruz. Bağlantıyı göremeyen arkadaşlar için aşağıya ekran görüntüsünü koyuyorum.
Facebook’ta Beni Taklit Eden Hesabı Nasıl Şikayet Ederim ve Kapatırım
Bağlantıya tıkladığımızda bir pencere açılacak. Bu pencereden “Şikayet et.” seçeneğini seçiyoruz. Ayrıca hemen altındaki “Ahmet’in hesabını şikayet et.” seçeneğini de seçiyoruz. Sonra “Devam” düğmesine tıklıyoruz. Karşımıza çıkan pencerede “Bu kişi birini taklit ediyor.” seçeneğini seçiyoruz. Seçtiğimizde alt bölümde bulunan “Beni” seçeneği çıkıyor. Onu da işaretledikten sonra “Devam” düğmesine tıklıyoruz. Şikayet edildiğini gördüğünüz sayfaya kadar devam edin. Eğer gerçekten taklit hesap ise bir süre sonra Facebook tarafından kapatılacaktır.

Bu yazı Taklit Hesap kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Facebook’ta Beni Taklit Eden Hesabı Nasıl Şikayet Ederim ve Kapatırım için 110 cevap

 1. İrfan der ki:

  Benim bir kaç defa şikayet ettiğim şahsın hesaplarına hiç bir işlem yapılmamıştır. Sahte hesap kullanıp 3-4 tane Facebook hesabı bulunan kişiler için nasıl bir işlem yapmamız gerekir, bilgilendirir misiniz? Artı ben geçerliliği olan çözümler bekliyorum. Not: Şikayetçi olduğunuz adresler yönetim tarafından gizlenmiştir.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Yorum yaptığınız başlıkta anlatılanlar taklit hesaplar için geçerlidir. Şikayet ekranında belirttiğiniz şikayetiniz, şikayet edilen profile uygun değilse şikayetinizden sonuç alamazsınız. Kısaca taklit olmayan hesabı taklit hesap diye şikayet ederek kapatamazsınız.

   • Ceyda Yalçın der ki:

    Birisi benim Facebook hesabımın aynısını açmış. Taklit hesap diye şikayet ediyorum ama hesap bir türlü kapatılmadı.

    • facebookhesapkapat der ki:

     Merhaba Ceyda Hanım, söz konusu taklit hesabı arkadaşlarınız da şikayet etsinler. Taklit edilen hesap kısmına sizin hesabınızı eklemeyi unutmasınlar. Biraz zaman alabilir ama mutlaka kapanacaktır.

    • elif sezgin der ki:

     Birisi benim Facebook hesabımın aynısını açmış. arkadaş çevremi ve beni aşırı derecede rahatsız ediyor Taklit hesap diye şikayet ediyorum ama hesap bir türlü kapatılmadı.. ne yapmam lazım .

   • Ümit der ki:

    Benim arkadaşımın Facebook profili taklit hesap açılarak uygunsuz şekilde kullanılmaktadır. Bu sahte Facebook hesabının kapatılmasını istiyorum. Lütfen yardım ediniz.

    • facebookhesapkapat der ki:

     Merhaba Ümit Bey, yukarıda anlattığımız gibi doğru bir şekilde şikayet edilirse mutlaka sonuç alınacaktır. Arkadaşlarınıza da şikayet ettirirseniz süreç hızlanacaktır.

 2. Uğur Çetingök der ki:

  Ailevi nedenlerden ötürü hesabımı silmek istiyorum.

 3. Handan Dizdar der ki:

  Bu sayfa bana ait değil, adıma açılan bu sayfayı kapatmanızı istiyorum. Bu sayfadan benim adımla kötü konuşmalar yapıyor. Bu ve diğer bir Handan Dizdar sayfası daha oda kapatılmış ama Facebook kapatmadı, açan şahıs kapatmış. Bazen açıp sayfanın adını değiştiriyor türkü gözlüm, türkü dostu vs. gibi isimler ama linkleri benim adımla açıyor. Bu sayfa şuan kapatılmış ama bazen açık oluyor. Bana da o sayfadan mesaj atılmış. Adıma açılan bu sayfanın kapatılmasını istiyorum benim sadece bir Facebook sayfam var, Handan Dizdar ve 2009’dan beri o sayfamı kullanıyorum. Size ulaşamıyorum, saygılar.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Handan Hanım biz bu günlükte kullanıcılara yön veriyoruz. Herhangi bir sayfayı veya profili kapatma yetkimiz yok. Yorumu yazdığınız başlıkta taklit hesapları nasıl şikayet edeceğinizi anlattık. Sorununuz anlattığımız şekilde çözülmüyorsa ve uzun süredir devam ediyorsa size tavsiyemiz: Öncelikle bilgisayar konusunda deneyimli bir yakınınız ile konuyla ilgili detaylı bir yazı çıkarın. Hesabın sizi taklit ettiğini, sizin adınıza, sizin imajınıza zarar veren, kötü konuşmalar yaptığını belirtin ve gerekli makamlara suç duyurusunda bulunun. Mutlaka sonuç çıkacaktır ve sizi mağdur eden kişi cezalandırılacaktır.

 4. Abdullah Öcal der ki:

  Beni taklit ediyorlar.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Abdullah Bey, yukarıda sizi taklit eden hesabı nasıl şikayet edebileceğiniz anlatılıyor. Lütfen konuyu okuyun.

 5. Zehra der ki:

  Facebook hesabım çalındı. Fotoğraflarım ve bilgilerim vardı hesabımda. Dört ay oluyor, lütfen acil yardım edin. Kaç defa şikayet ettik ama kapatılmadı. Lütfen yardım edin, rahatsız oluyorum.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Facebook giriş sayfasında bulunan “Şifreni mi unuttun?” sayfasını hiç kullandınız mı Zehra Hanım? E-posta adresiniz değiştirilmemiş ise bu sayfayı kullanarak hesabınıza yeni şifre oluuşturabilirsiniz. Ardından da bu konudaki anlatımları uygulayarak hesabınızı kalıcı olarak silebilirisiniz. Hem Facebook hesabınız hem de e-posta hesabınız silinmişse durum biraz zor. http://www.facebookhesapkapat.com/facebook-sifrem-calindi-ne-yapmaliyim/ buradaki bağlantıyı takip edin, yararı dokunacaktır.

 6. Betül Kayra der ki:

  Merhaba ben yaklaşık dört yıl önce Facebook hesabı açtım. Hesabıma bağlı olan MSN hesabımın şifresini hatırlayamıyorum. Bir kaç gün önce Facebook şifremi değiştirdim ve yeni şifremi unuttum. Hesabımı açamıyorum ve MSN şifremi de unuttuğum için şifre yenileme bağlantısını alamıyorum. MSN hesabımı kurtarmaya çalıştım ama güvenlik sorusunda böyle kayıtlı bir MSN yok diyor. Lütfen yardım edin, benim hesabım sonuçta öyle veya böyle elbet geri alabilirim değil mi?

 7. Serhat Özkan der ki:

  Facebook’da arkadaş ekleme sitelerine şirket telefon numaram bazı kişiler tarafından ekleniyor. Rahatsız ediliyorum, bu durumda nasıl yardımcı olursunuz?

 8. Mesut der ki:

  Facebook’ta beni taklit eden bir kişi var ama beni engellemiş. Ad-soyad aynı ve benim fotoğraflarımı kullanıyor. Arkadaşlarım görüyor ama ben göremiyorum. Bu hesabı nasıl kapattırabilirim? Lütfen yardımcı olun.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Arkadaşlarınızın hesabından söz konusu taklit hesabı şikayet edebilirsiniz. Taklit edilen hesaba sizin kullandığınız hesabı eklemeyi unutmayın.

 9. Funda der ki:

  Adıma sahte bir hesap açılmış. Şikayet etmeye çalışıyorum. Telefonunuza onay kodu gönderiyoruz diyor ama o kod asla gelmiyor. 2-3 denemeden sonra da denedik gönderilemiyor diyorlar. Dolayısıyla ben bu sahte hesabı bir türlü şikayet bile edemiyorum ki kapansın. Ne yapmam gerekir bu durumda? Teşekkürler.

 10. Nevin Erten der ki:

  Benim adıma “Nevin Sezgin” adına açılan Facebook sayfasını kapatmanızı istiyorum, aksi durumda savcılığa vereceğim.

  • Resmiye der ki:

   Nevin Hanım benim fotoğraflarımla yüzlerce Facebook sayfası açıldı ve savcılığa delillerle gitmeme rağmen şahıs için hiçbir şey yapılmadı. Fotoğraflarımın altına iğrenç yazılar yazılmasına rağmen!

 11. Abdullah Çinibulak der ki:

  Adıma açılmış iki adet Facebook hesabı var, ikisinin de şifresi birileri tarafından kırıldı. Hesabımın şifresini kıranlar benim adıma arkadaşlarımdan kontör ve para istiyor. Şimdi adıma açılmış olan hesabın kapatılmasını yani ikisinin de silinmesini istiyorum.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Abdullah Çinibulak, bizim hesap kapatma gibi bir yetkimiz yok. Biz gönüllü olarak Türk Facebook kullanıcılarına yardımcı olabilmek için bu günlüğü açtık. Size tavsiyemiz en kısa zamanda konuyla ilgili suç duyurusunda bulunmanız.

 12. Volkan der ki:

  Yönetici öncelikle kolay gelsin, bu sayfa için teşekkürlerimi sunarım. Benim de taklit hesapla başım dertte ve söylediğin gibi her şeyi daha önce yaptım, fakat bana gelen cevapta “Taklit hesabın kaldırılmadığı” yazıyordu. Ne yapmam lazım sizce? 12 tane fotoğrafım çalındı ve fotoğrafların içinde ailemde var. Sürekli şikayet etmeme rağmen kimse oralı bile olmuyor.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Volkan Bey merhaba, öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederiz. Sorununuza gelince, söz konusu taklit profili arkadaşlarınız da aynı şekilde şikayet ederse sonuca varabilirsiniz. Arkadaşlarınızdan ricada bulunup söz konusu hesabı taklit hesap olarak ve sizi taklit ettiğini belirterek şikayet etmelerini isteyin. Büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir.

   • Hülya der ki:

    Selam çok güzel cevap veriyorsunuz, ben de yazayım bari. Bana devamlı sanal okey oynarken küfür ediyorlar. Bunları nasıl bir yazıyla şikayet etmeliyim. Saygılar, teşekkürler.

    • facebookhesapkapat der ki:

     Hülya Hanım iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederiz. Sizin gibi kibar ziyaretçilere seve seve yardımcı oluruz. Sorunuzun cevabı için uygulamaya girmeyi denedim ama anlık bir sorun olsa gerek açılmadı. Sanal Okey uygulaması Türk ve Ortadoğu kullanıcılarına yönelik sosyal ve mobil oyunlar geliştiren bir oyun stüdyosu olan ArcadeMonk’a aittir. support@arcademonk.com bu e-posta adresine mağduriyetiniz ile ilgili soru sorabilirsiniz. İyi günler dileriz.

 13. Gökhan Can Güneş der ki:

  Dayım bize bir kötülük yaptı bizde onun Facebook hesabını şikayet ettirdik. Kaç kişi hesabı kapanır?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Size yapılan bir şey için yapılabilecek en zayıf eylemi yerine getirmişsiniz. Şikayet ederek normal bir hesabı kapatmak imkansızdır. Ayrıca uygun bir davranış değildir.

 14. Alican Demir der ki:

  Gökhan iyi yapmışsın öyle dayı mı olur!

 15. Şener Konak der ki:

  Arkadaşlar bana hesabımı şikayet ettirerek kapattıracağını söylüyor. 2006’dan beri hesap bende telefon doğrulama dahil her şeyim var. Hesabımı kapattırabilirler mi?

 16. Zehra der ki:

  Kızımın fotoğraflarını çalarak sahte isimle hesap açılmış. Arkadaş eklediği kişiler ve paylaşımlarından dolayı kötü niyetli olduğu ortada. Facebook’a kapatması için defalarca şikayet ettik sonuç alamadık. Profilinde hesabın sahte olduğunu gösteren yazı paylaştık, kendisini uyaran kişileri engelleyip paylaşıma devam ediyor. Acilen hesabın kapatılmasını istiyorum! Ayrıca kim olduğunu nasıl bulabiliriz?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Zehra Hanım üzülerek söylüyorum ki bizim hesap kapatma yetkimiz yok. Biz sizin gibi kullanıcılara gönüllü destek veren bir günlüğüz. Şimdi sizin sorununuza dönelim. Şikayet etmekten başka çareniz yok, onu baştan söylemek lazım. Şikayeti nasıl yapıyor arkadaşlarınız. Taklit edilen hesabı şikayete ekliyorlar mı? Büyük ihtimalle taklit edilen hesap şikayete eklenmediği için şuana kadar hesap kapatılmamış. Ayrıca bu şekilde hesap kapatılsa bile tekrar açılabilir. Sonuçta fotoğraflar sahte hesabı açan kişinin elinde. Sizin için en iyi ve en etkili çözüm savcılığa suç duyurusunda bulunmaktır. Hem böylece bu çirkin eylemi gerçekleştirene cezasını tam anlamıyla vermiş olursunuz hem de kim olduğunu öğrenirsiniz.

   • Zehra der ki:

    Teşekkür ediyorum cevabınız için. Taklit edilen hesap dondurulduğu için şikayetimizi başka profillerden yaptık belki ondan etkili olmamıştır. Savcılığa suç duyurusunda bulunduk haber bekliyoruz ancak şu an endişe ettiğim bir konu var; Hesap kapanırsa kim olduğu yinede bulunur mu? Bunun cevabı çok önemli.

    • facebookhesapkapat der ki:

     Suç duyurusunda bulunduğunuzda bu tarz durumlarda ortalama çözüm süresi ne kadarmış sordunuz mu? Hesap kapansa bile bu tarz durumlarda Facebook yetkilileri mahkeme ile delilleri paylaşacaktır. Hesabın kapanması hesapla ilgili bilgilerin tamamen ortadan kaybolması değildir. Siz yine de konuyu bir avukata danışın. Delil sayılabilecek ne varsa avukat ile belirlemeniz daha iyi olacaktır. Umarım en kısa sürede çözüme kavuşursunuz.

 17. Aysel Torlak der ki:

  Merhaba her gün adıma hesaplar açılıyor. Fotoğraflarım kullanılıyor. Şikayet ediyorum, kapanıyor ama yine açılıyor. Arkadaşlarım eklenip taciz ediliyor. Artık çok yoruldum. Kim olduğunun IP adresinden bulunmasını ve gerekenin yapılmasını istiyorum. Benim adıma açılan Facebook hesapları:

  Yönetici notu: Hesap bağlantıları gizlilik için kaldırıldı.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Aysel Hanım verdiğiniz hesaplardan biri kapanmış. Diğeri de kapanacaktır ama kapandıkça yenisi açıldığı için bu sürekli başınızı ağrıtacaktır. Size tavsiyem konuyla ilgili suç duyurusunda bulunmanız. Böylece ahlaksızca hareket eden kişi ceza alabilir.

 18. Akın Zonguldaklı der ki:

  Emeğe saygı, teşekkür ederim. Hesap kapandı, iyi akşamlar.

 19. Aybüke der ki:

  Merhabalar, benim Facebook hesabım yok ancak benim adıma açılmış bir Facebook hesabı var. Tehditte dahil olmak üzere bin bir türlü şey paylaşılıyor ve fotoğraflarımda var. Akrabalarımı ekliyor. Savcılığa kadar başvurdum fakat hiç bir şey olmadığı gibi hesap hala açık. Ne yapmam gerekiyor?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Aybüke Hanım, öncelikle geçmiş olsun. Söz konusu kişi size ait fotoğrafları sizin bilgisayarınızdan mı yoksa eski Facebook hesabınızdan alıyor? Bu soruyu cevaplarsanız sevinirim. Savcılığa suç duyurusunda bulunmanız iyi olmuş. Genellikle böyle durumlarsa sorunlar çözülüyor ama sizinkinden neden sonuç alınamamış anlamadım. Ek olarak söz konusu adresi eklediği akrabalarınız vasıtasıyla şikayet edin. Büyük ihtimalle hesap kapacaktır.

   • Elem der ki:

    Ben uzun zamandır taklit ediliyorum, adıma sürekli sahte Facebook hesapları açılıyor ve engelleyemiyorum. Lütfen yardımcı olun, bir çözüm bulmam gerek.

    • Resmiye der ki:

     Sayın kardeşim benim de aynı sorunum var ve kimin yaptığını biliyorum. Savcılık hiçbir şey yapmıyor.

 20. Feride der ki:

  Beni taklit eden bir hesabım yakınlarımın yardımıyla şikayet ettik. Kaç kişinin şikayet etmesi gerekiyor sahte hesabın kapanması için ve ne zaman kapanır?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Böyle durumlarda tam süre verilemiyor. Şikayetleri doğru yaptığınızdan emin olun. Bir kaç arkadaşınız daha da şikayeti tekrarlasın. Söz konusu taklit hesap mutlaka kapanacaktır.

 21. İrem Bilgit der ki:

  Okulumuz adına sır sayfası açılmış ve herkesin hakkında tamamen yalan şeyler paylaşılıyor. Nasıl kapattırabiliriz?

 22. Merve Bölükbaşı der ki:

  Merhaba benim adıma “Merve Bölükbaşı” adı ile hesap açılıp arkadaşlarıma bir şeyler yazıyorlar. Profili ben göremiyorum, beni engellemiş. Arkadaşlarım şikayet ediyor ama bana gelen mesaj bildiriniz diyor. Ben profili göremiyorum?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Merve Bölükbaşı, arkadaşlarınız şikayetlerini doğru şekilde yapmışlar mı? Bir de size gelen mesajda taklit hesabın adresini mi istiyor?

 23. Dila der ki:

  Birisi benim hesabımı sahte hesap diye şikayet etmiş, giremiyorum Facebook hesabıma. Bir şey olmaz değil mi?

 24. Fatih der ki:

  Benim adıma sahte Facebook hesabı açılmış. Bu hesabı da benim kullandığım Google Chrome internet tarayıcısında e-posta adresinin kayıtlı olduğunu gördüm. Bu e-posta benim olmadığı halde benim laptop da nasıl kayıtlı bir şekilde gözükebilir.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Fatih Bey, Google hesabınızı başka bilgisayarda açtınız mı hiç? Çünkü Google hesabınızı açtığınız bilgisayardaki Chrome tarayıcı bilgileri (şifreler, kullanıcı adları, e-postalar ve tarayıcı geçmişi gibi) senkronizasyon nedeniyle sizin bilgisayarınıza gelmiş olabilir.

 25. Sibel der ki:

  Ben Facebook hesabımı kapattırmak istemiyorum. Başka bir bayanın kurduğu Facebook adresinde benim istemediğim fotoğrafım bulunuyor. Bu fotoğrafı kaldırmasını istiyorum ama imkanı yok çünkü beni dinlemiyor. Facebook bu fotoğrafın sahteliğini kabul etmez mi?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Sibel Hanım, önce şikayet formunda “Bunun Facebook’ta olmaması gerektiğini düşünüyorum” seçeneğini seçin. Ardından “Diğer” seçeneiğini seçin. Sonra “Adımı veya resmimi kullanarak beni aşağılıyor veya taciz ediyor” seçeneğini seçin ve “Devam” butonunu tıklayın.

 26. Sibel Gönen der ki:

  Merhaba, 4,5 yıldır “Sibel’in Hobi Dünyası” ismimle hem blog hem Facebook hem de İnternet sayfası sahibiyim. Bu ismi koyarken araştırma yaptım aynı isimde birileri olmasın, onların hakkını yemeyeyim ve etik bir iş yapıyım diye. Yaklaşık iki yıldır da ev-ofis şirketim var bu isimde, her ay ve yıl vergisini veren biriyim, bu isimle ticaret yapıyorum, sipariş usulü ürünler hazırlıyorum ve satışını yapıyorum.

  Ama bir arkadaşımın uyarısıyla şaşırdım. “Senin ismini taklit ediyorlar, haberin olsun.” diye yazdı hemen o sayfaya bakınca yok artık dedim. İki senedir Facebook sayfam var ama bu daha yeni, Facebook bu konularda dikkatlidir diye düşünüyordum ama o kişi aynı tarz yazıyla ismimi taklit etmiş ve hala arkadaşlarım “Bu sayfan yeni mi?” diye soruyor. Siz bunlara dikkat edip uyarırdınız nasıl gözden kaçırdınız hayret. Özelden mesaj da attım ama o bayan terbiyesizin önde gideni çıktı, bir de hakaret etti, yuh artık yavuz hırsız modeli aynen…

  Ben sayfasında şikayet etmek için “Şikayet et/engelle” butonuna bastım, yazdığı gibi “mükerrer (aynısı zaten olan) sayfayı şikayet et” butonuna da bastım “Sibel’in Hobi Dünyası” sayfamın ismini yazıyorum ama “bu şikayeti göndermek için lütfen orjinal sayfanın adını gir” yazıyor nasıl yani ben zaten orjinal adını giriyorum ama çıkmıyor ve hep bu yazı çıkıyor karşıma.

  Ayrıca ben daha başka nasıl şikayette bulunabilirim? Bu sayfadan böyle şikayet edemeyeceksem ne anlamı var. Lütfen uzun yol yerine bize kısa yolları gösterirseniz seviniriz… Kaç senelik emeğim bir terbiyesiz yüzünden boşa mı gidecek, ya da biz dürüst işler yapanlar yerine hırsızların taklitçilerin yanında mı olacaksınız?

  Neyse ben sizden acil cevap bekliyorum, saygılar.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Sibel Hanım, öncelikle mağduriyetiniz için üzgün olduğumuzu bilmenizi isteriz. Bildiğiniz gibi biz yetkili bir Facebook destek kanalı değiliz. Sizin gibi mağdur Türk Facebook kullanıcılarına gönüllü destek veren bir oluşumuz. Sorununuza gelince. Marka tesciliniz var mı? Marka tesciliniz varsa şikayet konusunda yeni bir yol izleyebiliriz. Marka tesciliniz yoksa sayfanızı taklit eden sayfayı bize yorum olarak iletirseniz inceleyebiliriz.

   Düzenleme: Sibel Hanım biz arama yaparak söz konusu sayfayı bulduk. Orjinal sayfa kısmına sizin sayfanızın bağlantısı yapıştırdık ve Facebook şikayetimizi kabul etti. Siz sayfa bağlantınızı yanlış girmiş olabilir misiniz? Tekrar denerseniz seviniriz. Ek bilgilendirme geldiğinde size tekrar ulaşacağız.

   • Sibel Gönen der ki:

    Öncelikle teşekkür ederim el emeği etkinliğim olduğu için şimdiye kadar bakamadım, şimdide ilginize mutlu oldum :). İlgilendiğiniz ve destek olduğunuza inanın sevindim. Ne yapacağımı bilemiyorum ve o da sayfasını aynen devam ettiriyor elimden de bişey gelmiyor, kalakaldım… Ben ahşap ürünler yaptığım için o da beceriksiz elleriyle yaptığı ahşapları da koymuş hatta onun yapmadığına da eminim kendisi halk eğitimde öğretmenmiş kesin inadına ahşapçı arkadaşlarından almıştır.

    Ben kendi sayfamın adını girince o da çıkıyor malesef yani hiçbirşey olmamış aynen devam ediyor..

    Bir daha ilgilenirseniz musmutlu olurum. Sevgiler…

 27. Nilüfer Uğurdağ der ki:

  Teşekkürler.

 28. Ayşen der ki:

  Arkadaş listemde ekli biri tarafından fotoğraflarımın kötüye kullanılacağına dair bir tehdit aldım. Bu konuda ne yapabilirim? O kişiyi şikayet edip engelledim fakat fotoğraflarımı çalmış olabilir. Daha fazla ne yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

  • facebookhesapkapat der ki:

   En kısa zamanda bir avukata danışarak savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz Ayşen Hanım.

 29. Kübra der ki:

  Fotoğraflarımı kullanarak biri Facebook hesabı açmış. Ben şikayet ettim taklit ediliyor diye sonra bir çok arkadaşlarıma şikayet ettirdim ama hala kapanmadı. Paylaşımlarında olumsuz şeyler varmış. Sizce savcılığa mı gitmeliyim yoksa kapanır mı?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Kübra Hanım, kapanması biraz zaman alabilir. Eğer sahte hesabın paylaşımları kişiliğinizi yıpratmaya yönelikse savcılığa suç duyurusunda bulunmanızı tavsiye ederim.

 30. Emine der ki:

  Benim fotoğraflarım kullanılarak bir hesap açılmış, ismi Yıldız Tuna… Bu hesabı nasıl kapatabilirim?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Yukarıda anlatılanları uygulayarak şikayet edebilirsiniz Emine Hanım. Arkadaşlarınız da şikayet etsin taklit hesap ise kapanacaktır.

 31. Kemal Coşkun der ki:

  Adıma devamlı sahte hesaplar açılıyor ve bunun önlemini alamıyorsunuz. Yasal yollara başvurdum en son çare olarak. Şimdi bir tane daha açıldı, artık lütfen bu tür şikayetlere bir çözüm yolu bulmanızı rica ediyorum.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Kemal Coşkun, hesabınızın gizlilik ayarlarını düzenlerseniz ve tanımadığınız kişilerle arkadaşlık kurmazsanız kötü niyetli kişilerin sizi taklit etmesi neredeyse imkansız olur. Bunun dışında arkadaşlarınızın kırılan şifresi sayesinde bu kötü niyetli kişiler hesabınızdan fotoğraflarınızı ve bilgilerinizi alarak sahte profiller oluşturabiliyorlar. Taktir edersiniz ki milyarların aktif olduğu bu dev platformda bu tarz olayların önüne geçmek gerçekten çok zor. Yukarıda anlattıklarımızı uygulayarak taklit hesapları şikayet edebilir ve kapatabilirsiniz. Şikayeti arkadaşlarınız da tekrar ederse kapanma olasılığı ve hızı artacaktır. Ayrıca suç duyurusunda bulunmak bu sorun için en kalıcı çözüm. Çünkü şikayet ederek hesap kapatabilirsiniz ama kötü niyetli kişilerin yeni hesap açması sadece beş dakikalarını alıyor. Umarız adınıza hesap açanlar en kısa sürede yakalanırlar.

 32. Ayşe Fevzi der ki:

  Ayşe Fevzi ismine sahte bir hesap açılmış ve fotoğraflarım kötü amaçlı kullanılmaktadır. Yelda Hazal ismiyle olan başka bir hesaptan da telefon numaram verilmektedir. Şahsımla kişiliğimle ilgili kötü yayınlar yapılmaktadır. Şahsımı kişiliğimi yıpratmaya çalışılıyorlar. Kim olduğunu biliyorum ama bir şey yapamıyorum.

 33. Fırat der ki:

  Facebook adresim çalındı, ona kayıtlı Hotmail adresimin şifresini de unuttum. Benim adıma başkalarıyla konuşuyor, ne yapabilirim?

 34. Suzaaan der ki:

  Adıma hesap acıldı savcıya şikayet ettik sizce bi sonuç alabilir miyim kapanır mı

 35. murat der ki:

  merhaba sahte açılmış bir hesapta resmimi profil resmi olarak kullanmışlar. bu sahte hesabı nasıl kapatırabilirim.

 36. elmas der ki:

  benim adıma facebok hesabuı açılmış resmi mi kullanmış onun kapatabilirmisinizz

 37. pakize rıfat der ki:

  beni taklit eden kişi beni engellemiş lütfen yardm edin bi türlü kapattıramıyorm herkeze sikayet eddiriyorm ama kapanmadı

 38. Sinemmmm der ki:

  Benim resmimle acilan bir facebook hesabini nasil kapattirabilirim fakat benim sahsima ait bir facebook yok yani girip sikayet et diyebilecegim

 39. ahmet der ki:

  Benim arkadaşımın adına taklit face açılmış şikayet etmek ıstıyorm ama şikayet et yok yardimci olurmusunuz

 40. cigdem der ki:

  2 yıl önce e-posta ve facebook hesabım çalındı ne yaptimsa geri alamadım şifreleri özel güvenlik sorusunu değiştirmiş üstelik şimdi kullandigim hesabima arkds. Isteği yolluyor ne yapmalıyım şikayet et seçeneği yok

 41. Elmas der ki:

  Benim adıma sahte hesap açılmış. Açılan sahte hesabın kapatılmasını acil olarak istiyorum.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Elmas Hanım, yukarıda sizi taklit eden hesabı nasıl şikayet edeceğinizi anlattık. Şikayetinizden bir süre sonra hesap taklit ise kapanacaktır. Umarız en kısa sürede sizi taklit eden hesap kapanır. İyi günler dileriz.

 42. Elmas der ki:

  Çok kez şikayet ettik ama daha kapanmadı. Yardımcı olun lütfen. Ne olur kapatın hesabı, kapatın.

  Not: Profil adresi yönetim tarafından gizlendi.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Elmas Hanım,
   Söz konusu hesabı kontrol ettik. Şikayetleriniz değerlendirilmiş ve sizi taklit eden hesap kapatılmış.

 43. Yunus Emre Demirci der ki:

  Merhabalar Facebook hesabım geçici olarak kapatıldı. Kimlik bilgilerimi gönderdim. Ne zaman açılır acaba?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Yunus Emre Demirci,
   Hesabınızla kimlik bilgileriniz kontrol edilecek. Hesabınızla kimlik bilgileriniz eşleşirse hesabınız açılacaktır.

 44. Tarık Ortaç der ki:

  Merhaba sayın yöneticim,
  Aşağıda vereceğim bağlantı sahte ve basit bir sahtecilik değil namus davasına kadar gidebilecek bir sahtekarlıktır. Bu konuyu savcılığa bildirdik, faka siz de bilirsiniz ki savcılık bu tür şikayetlere anında el atmıyor. Sizden ricam yapabilirseniz sadece söz konusu bağlantıdaki hesabı dondurun. Çok önemli bir konu. Bu konu intihar ve cinayete kadar gidebilir. Acil müdahale bekliyoruz.

  Not: Bağlantı yönetim tarafından gizlenmiştir.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Tarık Bey,
   Başınıza gelenler için üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Biz hesabını kapatamayan veya Facebook ile ilgili sorunlar yaşayan kullanıcılara karşılıksız destek veren bir siteyiz. Maalesef Facebook hesapları üzerinde silme, dondurma veya bilgi paylaşma gibi yetkilerimiz yok. Savcılığa gitmekle en iyi seçimi yapmışsınız. Umarız yapılanlar karşılıksız kalmaz.

   Yardımcı olamadığımız için özür dileriz.

 45. Merve Şanlı der ki:

  Merhabalar,

  Sosyal medyada bazı markaların ve kişilerin hesap yönetimini yapıyorum. Fakat özellikle kişiler adına başka hesaplarda bulunuyor. Daha önce kapatılması adına Facebook’a şikayette bulundum fakat bir geri dönüş alamadım. İstenilen belgeleri de yollayabilirim. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Çünkü diğer sayfalardaki kişilerin gerçek sayfalara aktarıldığını ve sayfaların kapatıldığını biliyorum. Ama dikkate aldıramıyorum. Teşekkürler.

 46. Merve der ki:

  Merhaba,
  Ticari şirketim hakkında olumsuzluk yaşadığım veya rakibim olan bir şahıslar tarafından rastgele gerçeği yansıtmayan ve benim logo, web site bağlantımı kullanarak sayfa açmıştır. yapış olduğu paylaşımlar gerçeğini yansıtmamakla beraber olumsuz reklam yaparak ticari ilişkide olduğum iş ortaklarıma karşı itibarımı zedelemektedir. Sayfanın kapatılması için yapmış olduğum şikayetler için hiçbir olumlu geri dönüş sağlanmamıştır. Sayfayı açan veya açtıranın kimliğinin saklı olması nedeniyle hukuki olarak sonuç alınamamaktadır. Kesin sonuca gidebilecek yönlendirme bekliyorum…

 47. Özlem der ki:

  Öncelikle böyle bir sayfa hazırladığınız için teşekkürler. Men marka tescili olan bir hesap için taklit durumlarında nasıl bir yol izlenir onu merak etmiştim. Bilgilendirirseniz sevinirim.

 48. Özcan der ki:

  Bir arkadaşımın hesabı çalınmış ve çalan kişi androitli telefonla kendine çekmiş hesaba giriyor ama kodmatik istiyor haliyle kodmatik bulamıyor nasıl kurtarabilir hesabını tşk ederiz

 49. Gizem Ersoy der ki:

  Merhaba iki yıl önce kullanmış olduğum hesabımın şifresi birisi tarafından kırıldı ve sürekli benim hesabımı kullanarak başkalarının hesabının şifresini kırmaya çalışıyor. Yakın çevreme benim adıma hakaretler ediyor. Şikayet ediyorum fakat kapanmıyor. Sosyal medya hesabım yok sırf eski hesabımı kontrol etmek için arada sırada giriyorum. Benim adıma siyasi ya da küfürlü paylaşımlar yapmasın diye. Yardımlarınızı rica ediyorum ne yapmam gerekiyor? Nişanlanacağım ve bu ilerde problem çıkarabilir. Teşekkürler.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Gizem Hanım,
   Şifresi kırılan hesabınızı oluştururken kullandığınız e-posta adresine erişiminiz var mı? Varsa hesabınızın şifresini kolayca yenileyip, hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Yoksa farklı bir yoldan gitmeyi deneyeceğiz. Sorumuzu cevaplarsanız size daha iyi yardımcı olabiliriz.

   • Gizem Ersoy der ki:

    Hayır ne yazık ki şuanda erişimim yok, çünkü o zaman öylesine sadece Facebook sitesine kayıt olmak için açmıştım ve aktif olarak kontrol etmezdim. Ayrıca hesabımı ele geçirir geçirmez e-posta adresimi değiştirdiler. Nasıl yaptı bilmiyorum ama hesabın çalınmasın bana çok problem çıkardı. Hem yakın çevremle aramda problemler oluyor hem de ilerisi için tedirginim. Yardımlarınızı rica ederim.

    • facebookhesapkapat der ki:

     Tekrar Merhaba Gizem Hanım,
     Öncelikle https://www.facebook.com/hacked bu adrese giriş yapın. Ardından “Hesabım Başkasının Eline Geçti” düğmesine tıklayın. Açılan sayfada hesabınızı belirlemeniz gerekiyor. Hesap belirleme için e-posta, telefon, kullanıcı adı veya ad-soyad bilgilerinizi kullanabilirsiniz. Bu dört bilgiden biri ile hesabınızı doğrulamayı deneyin. Kullanıcı adı kısmı karıştırılıyor; Kullanıcı adı, Facebook profiline tıkladığınızda bağlantı kısmındaki facebook.com/ornekisim “ornekisim” bölümüdür. Ad-soyad ile hesap doğrulama zordur, çünkü ad ve soyadınız ülkemizde çokça kullanılıyor. Bu işlemin ardından “Mevcut veya Eski Şifreni Gir” başlıklı bir sayfa açılacak. Bu sayfaya kullandığınız e-posta adresini ve şifresi kırılan Facebook hesabınızın kırılmadan önceki şifresini girin. Ardından “Devam” düğmesine tıklayın. Facebook sizi işlemler için adım adım yönlendirecektir. Umarız en kısa zamanda hesabınızı geri alabilirsiniz. İyi günler dileriz.

 50. Tarık Mustafaoğlu der ki:

  Hesabımı kapatmak istiyorum. Birileri tarafından kontrol ediliyorlar. Yanlış yapılabilir bu nedenle kapatmam en doğrusu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir