Facebook’ta Beni Taklit Eden Hesabı Nasıl Şikayet Ederim ve Kapatırım

Facebook’ta Beni Taklit Eden Hesabı Nasıl Şikayet Ederim ve Kapatırım 2
Tüm dünyada en çok ziyaret edilen sosyal paylaşım sitesi Facebook. Bu kadar kalabalık bir sanal dünyada kullanıcıların sorunlarının olması da kaçınılmaz. Şimdi bu sorunlardan birinin çözümünü anlatacağız. Çözümünü anlatacağımız sorun: taklit hesaplar. Facebook’ta hesap taklit etmek kesinlikle yasaktır. Etik olmayan bu kötü davranışa Facebook kesinlikle müsaade etmez.

Biri sizin hesabınızı (zaman tünelinizi) taklit ediyorsa, taklit hesabı nasıl şikayet edip kapattıracağınızı anlatacağım. Öncelikle taklit hesabın zaman tüneline giriyoruz. Sonra Şikayet Et/Engelle bağlantısına tıklıyoruz. Bağlantıyı göremeyen arkadaşlar için aşağıya ekran görüntüsünü koyuyorum.
Facebook’ta Beni Taklit Eden Hesabı Nasıl Şikayet Ederim ve Kapatırım
Bağlantıya tıkladığımızda bir pencere açılacak. Bu pencereden “Şikayet et.” seçeneğini seçiyoruz. Ayrıca hemen altındaki “Ahmet’in hesabını şikayet et.” seçeneğini de seçiyoruz. Sonra “Devam” düğmesine tıklıyoruz. Karşımıza çıkan pencerede “Bu kişi birini taklit ediyor.” seçeneğini seçiyoruz. Seçtiğimizde alt bölümde bulunan “Beni” seçeneği çıkıyor. Onu da işaretledikten sonra “Devam” düğmesine tıklıyoruz. Şikayet edildiğini gördüğünüz sayfaya kadar devam edin. Eğer gerçekten taklit hesap ise bir süre sonra Facebook tarafından kapatılacaktır.

Bu yazı Taklit Hesap kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Facebook’ta Beni Taklit Eden Hesabı Nasıl Şikayet Ederim ve Kapatırım için 110 cevap

 1. Sefa der ki:

  Merhaba, benim Facebook hesabıma virüs bulaştı. Habire mesaj atıyor. Yardımcı olur musunuz?

 2. Beyza der ki:

  Benim adıma Facebook hesabı açılma ama benim hesabımda olan fotoğraflar yok. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Beyza Hanım, söz konusu hesabı taklit hesap olarak şikayet edin. Eğer gerçekten sizin Facebook hesabınızı taklit ediyorsa kapatılacaktır.

 3. Fırat Yılmaz der ki:

  Merhabalar,
  Benim adıma bir Facebook hesabı açılmış ve üzerinden konuşmalar yapılmış. Hesabı ele geçirdim ama üzerindeki konuşmalar çok çirkin. Karşıdaki bayanla neredeyse davalık olacağız. Yapmadığım bir şey için özür diledim. Benim bu adrese hangi lokasyonlardan ve ip adreslerinden girildiğini bilmem gerekiyor. Bana yardımcı olur musunuz?

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Fırat Bey,
   Facebook’ta sizin açmadığınız bir hesabı nasıl ele geçirdiniz? Savcılığa suç duyurusunda bulunarak kim, hangi tarihte, hangi ip adresi üzerinden karşıdaki bayana hakaret etmiş öğrenebilirsiniz. Başka bir şekilde sizi ve karşıdaki bayanı rahatsız eden kişiyi bulmanız maalesef imkansız.

 4. Hilal der ki:

  Benim adıma sahte Facebook hesabı açılmış ve ben Facebook kullanmıyorum. Sahte hesabı şikayet ettik ama daha bir sonuç alamadık. Ne yapmam gerek?

 5. Kadir Arslan der ki:

  Birisi beni şikayet edip hesabımı kapattı, nasıl geri açabilirim? Yanlışlıkla şikayet etmiş beni. Lütfen Facebook hesabım açılsın.

 6. Eylül Işık der ki:

  Benim fotoğraflarımın paylaşıldığı ama şuan elimde olmayan fotoğraflarla açılmış sahte bir hesap var. Hesabı şikayet ettim ama sonuç alabilir miyim?

 7. Baran Argaç der ki:

  Benim adıma açılmış bir fake Facebook hesabı herkese küfrediyor. Herkes onu ben sanıyor ve şikayet etsek de kapanmıyor. Lütfen yardım edin.

 8. Mujgan der ki:

  Sürekli başka bir Facebook kullanıcısı tarafından adıma Facebook açılıp, sayfamda yayınlanmasını istemediğim paylaşımlar, telefın numaraları ve küfürlü tehditler paylaşılıyor. Adıma Facebook açıldıkça sahte hesap deyip kapattırıyorum ama artık dayanamıyorum. Birinin bu kişiyi uyarması gerekiyor. Lütfen bana ayrdımcı olun. Aile huzurumu bozuyor. Tanıdığım bütün insanlara benim adıma arkadaşlık gönderip, benmişim gibi konuşuyor.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Müjgan Hanım,
   Savcılığa suç duyurusunda bulunursanız sorununuz çözülecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir