Ölen Kişinin Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır

ölen kişinin facebook hesabı nasıl kapatılırUnutulmamalıdır ki ölmemek insanlar için felakettir, başak için sararıp olgunlaşmamak ne ise insanoğlu içinde ölmemek odur. Sevdiklerimizi kaybetmek elbette hepimizi üzer ve ölüm hepimiz için var. Bugün sizlere vefat eden (ölen) kişilerin Facebook hesaplarının nasıl kapatılabileceğini anlatacağım. İşlemlere başlamadan önce Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz.

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook yaklaşık altı milyon ölmüş insanın profiline ev sahipliği yapıyor. Kullanıcısının ölümünün ardından Facebook ne yapıyor? Ölümün ardından merhumun aile fertleri kişinin Facebook hesabını kapatabilir mi? Ölen kişinin profili anıtlaştırılabilir mi? Bu günlerde bu tarz sorularla sıkça karşılaşmaya başladık. Biz ölen kişinin Facebook hesabının kapatılmasından başlayalım. Ölen kişinin hesap bilgilerine sahipseniz (E-posta ve şifre) varsa hesabı kendiniz silebilirsiniz. Silme işlemi için buraya tıklayarak ilgili konuya gidebilirisiniz. Eğer ölen kişinin hesap bilgilerine erişiminiz yoksa Facebook, vefat eden yakınlarının hesabını kaldırmak isteyen birinci dereceden akrabaların isteklerini bir başvuru formuyla işleme alıyor. Bu işlem sonunda vefat eden (ölen) kişinin profili ve ilişkili tüm içerikler Facebook’tan tamamen kaldırılıyor. Veya vefat edenlerin profilleri bir anı sayfasına dönüştürülebiliyor. Başvuru formu için  http://on.fb.me/wa02ok bu köprüyü kullanabilirsiniz.

Bütün kayıplarınıza rahmet diliyoruz, mekanları cennet olsun.

Bu yazı Facebook Hesabı Kapatma kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Ölen Kişinin Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır için 11 cevap

 1. Cemal Kılıç der ki:

  Ben bu hesabımı silmek istiyorum, yardım edin lütfen.

 2. Betül Bukan der ki:

  Kendisi vefat etmiştir. Fakat başka biri tarafından hesabı çalınıp taklit ediliyor ve kötü davranışlar sergileniyor. Lütfen kapatın hesabı.

 3. Yasin Ünnü der ki:

  Merhaba, ben kardeşimin hesabımı kapatmak değil, onun hesabımı kullanmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olun lütfen. Kardeşimle ilgili tüm anıları tekrar yaşamak istiyorum, lütfen yardım edin.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Öncelikle Allah rahmet eylesin. Konuyla ilgili verdiğimiz bağlantılar sadece kapatmak için değil Yasin Bey, hesaplar anıtlaştırılabiliyor.

 4. Hamza Kılıç der ki:

  Bu hesaplar ölen birisine aittir. Babası ve annesi rahatsız oluyor bu hesaplardan. Lütfen yardımcı olun. Gerekli işlemlerin işlemlerin yapılmasını arz ederim. 0532 226 **** numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

  Yönetimin notu: Şahsa ait hesaplar ve hesaptaki şahıs ile ilgili haberlerin bağlantıları gizlilik için kaldırıldı.

  • facebookhesapkapat der ki:

   Merhaba Hamza Kılıç, bizim hesap kapatma yetkimiz yok. Türk İnternet kullanıcılarına gönüllü destek veren bir günlüğüz. Konuyla ilgili mağduriyetinizi yukarıdaki anlatılanları uygulayarak giderebilirsiniz.

 5. Nehir Güneş der ki:

  Ben Facebook şifremi unuttum, kapatılmasını istiyorum. Lütfen yardımcı olun.

 6. Nazlı der ki:

  Facebook’a girdim. Mesajlar, bildirimler ve istekleri rahatça görebiliyorum ama sol tarafta bir şey var ona basınca gelmiyor. Çıkışta yapamıyorum. Bu yüzden Facebook hesabım açık kaldı.

 7. Ahmet Demirel der ki:

  Bu Facebook hesabımı kapatın. Arkadaşım öldü. Facebook hesabımın e-posta adresini biliyorum ama başka bir şey bilmiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir